Lugupeetud trip

Sain teistkordse hoiatuse kirjavigade kohta.millised on tàpsed nòudmised, et mu jàrgnevad kommentaarid otse prygikasti ei lendaks? Aitàh.

Ma olen küll ainult tripp, mitte trip, aga vastan ikka. Sul on vist probleemid täpitähtedega? Nende suhtes võiks tripi haldajad suuremeelsed olla - kirjutatakse siin ju igalt poolt üle kogu maailma ja igal klaviatuuridel pole öäüõ märke peal.

Sama muidugi ka muu õigekirjaga; ka selle suhtes võiks minu arust pigem leebe olla. Väliseestlased ja eestivenelased ja muud võiks ka kirjutada saada, kuigi nad meie emakeelt nii hästi ei valda kui me ise.

Aga muidu, kaks lihtsat soovitust - Alusta lauset suure tähega! Punkti järele pane tühik. Siis saame meie teised ka aru, kus sul üks lause otsa saab ja teine algab.

tripp (mitte trip)

Lause algab suure tähega, koha- ja firmanimed kirjutatakse suure algustähega. Trip.ee ei nori palju ja parandab enamik postitusi ilma hoiatusi jätmata. Ka suhtume tolerantselt neisse, kelle emakeel ei ole ilmselgelt eesti keel.

Täpitähtede puudumisest ei tee küll keegi probleemi. Ilmselt viga just kirjavahemärkides ja puuduvates suurtes algustähtedes ning tühikutes. Pärast kirjavahemärki pane alati tühik, siis on teistel palju parem lugeda. Kui ei tea kuidas sõna kirjutada, siis on abiks ÕS: http://www.eki.ee/dict/qs2006/

Tànan kòiki, kes vastasid. Yritan olla ettevaatlikum kirjavahemàrkidega kuid tàpitàhtede osas ei saa teha midagi, minu arvutil QWERTY klaviatuur.