Lumelaua-reisi soovitused algajatele?

Tervist Tripi rahvas!

Oleks soov sõbraga ajavahemikul 26.12.2011-03.01.2012 või 21.01-05.02.2012 lumelauatama minna kuhugi mägisemasse kohta kui seda on meie Eesti Munamägi ja Kuutsemägi.

Soov ei ole järskude nõlvade järgi vaid ootaks rohkem algajamale lumelaudurile sobilikku keskkonda pikemate ja laugemate nõlvadega.

Sihtkohta või selle vahetusse lähedusse sooviks transportida ennast lennukiga otse Tallinnast või siis Riia lennujaamast.

Majutuse suhtes ei ole oluline luksus vaid lihtne hubane ööbimine kaheses toas.

Hetkel on reisi eelarve 900€ kuid sellele tuleb ilmselt ka natukene lisa.

Ehk oskab keegi siinsetest soovitada või omast kogemusest midagi rääkida?

Ette tänades,

Ken

Kui tahad minna lennukiga ja kaugele, siis Austria. Näiteks Mayrhofen on päris hea.
Hiljuti on pikem ülevaade ka kommentaari jäetud: http://trip.ee/node/4848
Korterit üürides saab suhteliselt odavalt läbi-kodus teete süüa. Praegu olete mu arust odava öömaja otsimisega pisut hiljaks jäänud. Alpide pluss on head suusaliftid. Ja loomulikult väga hea apres-ski.
Mulle on meeldinud Are Rootsis. Odav minna, lauged nõlvad. Aga algaja lauduri jaoks on ankruga ülessõit raske. Õhtuti ei toimu külas suurt miskit-perepuhkuste koht.
Igal juhul soovitan õppimiseks kaugemat korralikku mäge. Siinsed on ikka liiga lühikesed :)

Mayerhofeni kohta juba lugesin siit Tripist ja kindlasti oleks see üks variant kuid ootaks veel miskeid soovitusi ;) Mayrhofeni üheks plussiks on kindlasti veel jääväli (nimelt naispool tegeleb iluuisutamisega).

Mis muidu Austrias Viini vahetusse lähedusse jääks? Asi selles, et mul üks pereliige elab sealkandis ning võib-olla saaksin sinna reisi ajaks elama.

Rootsi kahjuks/õnneks minna ei soovi kuna lihtsalt Rootsist ja rootslastest villand. Iseenesest tundub hea odav minna küll ja öine peohullus ka väga ei tõmba ning ankruga sõitmine pole ka probleem aga sooviks siiski miskit kaugemat sihtkohta.

Tšehhi ja Slovakkia kohta pole kellelgi miskeid soovitusi? ;)

Seda ka, et hetkel tõusis eelarve ~1100€ kanti ;)

Õpetasin eelmine aasta elukaaslasele lauatamist ning peale 6 korda Kuutsemäel harjutamist läksime Austria mägesid prooovima. Kuna kaaslane juba sõitis kuid siiski veel natuke algaja, siis ei olnud järsud ja kitsad rajad just kõige lemmikumad. Kuna meil oli rendiauto siis saime erinevaid mägesid proovida. Valisime esimeseks Mayrhofeni, kuna ei olnud seal kunagi käinud. Meie hinnang oli, et algajal on seal raske (rajad kitsad ja järsud). Järgmisel päeval läksime Serfausi: Samuti suht ebameeldiv algajale. 3 päev Sölden: Super koht, väga laiad rajad ja suurem osa sinised või kergemad punased. Igati meeldiv. Samuti on Ischgl algajale hea koht, kuid seal peab arvestama, et päeva lõous alla külla sõites on rada algaja jaoks väga halvas korras ning trassil esineb tõsiseid punaseid lõike.

Hei, kui on huvi ja tahtmist, siis paneme just punti kokku lahedale reisile Slovakkiasse. Täpsem kirjeldus ja kontaktandmed siin: https://www.facebook.com/event.php?eid=179115822183162

Tervitades
Martin