trip-krainetrip-ukraine-dark
Maavärin Kreekas

Kas kellelgi on teateid maavärina kohta Kreekal. Ja kas keegi on kursis kas Kreetal see ka tunda andis. On sõit 15.06.08 kaheks nädalaks. Võtab veidi kõhedaks see minek küll aga piletid ja muu kõik juba planeeritud.Otsisin ka internetist aga sotti Kreeta kohta küll ei leidnud. Järsku kellelgi teist on mingit infot. Ette tänades.

selle pildi järgi asi Kreetat siiski ei puudutanud. Loodan, et kõik läheb hästi.

Maavärinaid on Kreekas igal aastal. Kreeka on EL-i ainuke riik, kus on sagedased maavärinad. Ja tead, kui ta juba oli, siis nädalaga möödub ka järeltõugete oht ning on ülimalt ebatõenäoline, et kohe samas paigas maavärin on. Aga Kreetal ei ole sel kevad-suvel veel väristanud ;)

Selliste hirmude (maavärin, tsunaami, pikselöök, üleujutus, torm, meteroodi tabamus jne) korral soovitan soojalt kodus istuda ja välja mitte minna. Ei ole mõtet "kangelast" mängida.

Eriti suured tänud Toivole soovituse eest kodus istuda. Ei sõida Kreetale esimest korda ja olen oma üsna pika elu jooksul käinud ka teistes "värisemise" kohtades, kasutades KREVETI teravmeelset väljendit. Kreetal ei ole tõepoolest veel "väristanud". Küll aga ei ole sattunud sõitma nö vahetult värisemise järel ja lähedusse. Kuna puhkus ei ole seotud rannas peesitamisega vaid mägedes ronimisega, siis tasub ettevaatlikum olla. Seepärast huvi tundsingi, et "kangelast" ei soovi mängida ja teadlikult saatust narrida.Võib-olla mehed on uljamad, mulle meeldib aga natuke enne reise kodutööd teha ja vähemalt kursis olla hetkeolukorraga kui midagi sellist on juhtunud regioonis kuhu praktiliselt juba sõidan. Ja trip on ju selleks, et üksteist oma teadmiste ja kogemustega aidata. Tänud asjalikele vastuste eest.