Machu Picchu rongipiletid ja Islas Ballestas

Tere!

Oskab keegi kommenteerida, kas Cuzcost kohapealt saab ka Machu Picchu rongipileteid osta või tuleks need kohe ikka Eestist ette ära osta. Mul minek septembri alguses (turismihooaeg).

Hinnaks pakutakse 3. sept - 4.sept (sinnaminek 48 USD ja tagasi 71 USD). Muudel aegadel on veel kirvemad hinnad. Kas kohapealt võib saada ka odavamalt või vähemalt hinnaga 48 USD üks ots (Backpacker train).

Ja veel pole ma pihta saanud logistikale. Pileti ostaks Poroy - Machu Picchu ja tagasi. Samas teele jääb ju Sacred Valley, kus on ka mõistlik ju aklimati teha 1 päev ja seda ma tahaksingi teha. Kuidas nende piletite süsteem seal on. Seega kuhu neid pileteid seal ikka müüakse või kuidas seal asjad korraldatud on.

Ja teine asi - kes on käinud Bellastase saartel iseseisvalt. Palju see võib maksta ja kas keegi oskab mingit netilehte soovitada. Ise olen seni leidnud 45 USD tuuri (http://www.peruadventurestours.com/en/ica/ballestas_islands.html).

Ette tänades,

R

Rongi teemat on käsitletud näiteks siin http://www.trip.ee/node/45672, aga neid teemasid on Peruu sihtkoha all veel.

Meie sõitsime taksoga (bussid käivad ka)Cuzcost – Ollantaytambosse ja sealt rongiga Aguas Calientesse st. Machu Picchule minnakse sealt kas bussiga või jalgsi. Ronge käib üsna palju aga pileti võiks ette osta küll, sest meil ei õnnestunud tagasi sõita selle rongiga millega oleksime soovinud. Kui olla Cuzcos ja sealt käia Pisacis ja ümbruskonnas siis saategi osta piletid ja aklimati. Nii tuleb palju odavam kui Cuzcost otse rongiga minna.

Minu arvates ei pea küll midagi ette tellima. Kui mingi transpordiga Piscosse jõuda, ümbritsetakse turiste hulgast kohalikest, kes üksteisest üle karjudes ja reklaame pihku toppides püüavad oma hotelli kliente leida. Selle tehinguga kaasneb muidugi ka hommikune transport ca 5 km. kaugusele Paracase sadamasse ja sealt siis 2-3h laevareis umber Ballestese saarte. Millegi muu pärast sinna linna ei tulda. Valitses ülepakkumine ja maha ei jää keegi. Hinnad olid nagu Kalle2-elgi.

Pisco linn sai tugevalt kannatada 2007 aasta augustikuu maavärinas. Ülesehitustööd on usinasti käimas. Sisse varises ka üks Ballestase võlvkäikudest.

Veel Ballestease kandi teema juurde :

Kui Piscos aega üle jääb, võib käia ka Paracase rahvuspargis, asukohaga sadamast ca 10 km edasi minna. Näha on ilusaid liivaseid mägesid ja nendelt vaateid ookeanile. Autoga sai peaaegu tippu sõita. Näiteks Piscost taksoga käiks 2-3 tunniga ära. Pilet sinna RP piiril teeäärses putkas maksis ka mingi väike raha/per nägu.