Madeira 2016

Tere
plaanin sügisel ( okt algus) minna Madeirale, sh külastada levadat.
Reisile tuleks kaasa 6aastane laps. Paluksin jagada infot, kes on varem seal käinud- kas soovitate ? Esialgu on plaanis Germaloga grupireis, aga kui tuleb kuristiku serval kõõluda, nagu ühes youtube videos näha oli, siis mõtleks ümber ja valiks turvalisema reisi.

Ootan ka muid muljeid, soovitusi Madeira kohta.

Ette tänades,

Thea

Ühes teises youtube videos näidati jällegi triibulist kassi kes oskas viie piires arvutada. Kas seda oled ka näinud?

See iroonia siin on kohatu.

Kuidas võtta. Mulle tundub kuidagi uskumatu, et Germalo sunnib oma kliente vägivallaga ähvardades ja vastu tahtmist kuristiku serval turnima. Senimaani on selliseid asju korraldanud ja neid klippe youtube riputanud üks I tähega algav terroriorganisatsioon. Aga ega ma neid paketireiside asju nii hästi tea ka. Võib olla ongi tänapäeval nii kombeks. Moodsad ajad.

Muude Madeira eluohtlike harrastuste kohta saada aga kindlasti rohkem infot, kui otsingut kasutad. Vaba teema ei ole päris õige koht.

Turvalisus on igal juhul tagatud.

Madeira looduslik eripära ongi see, et see on mägine vulkaanisaar. Mägisus ja kõrgelt avanevad lummavad vaated ongi üks asjaolu, mida sinna imetlema minnakse.

Hei..Soovitan minna iseseisvalt ja rentida kohapeal auto . Jõuate 4-5 päevaga kogu saare läbi sõita . Kõiki neid vaatamisväärsuseid saab ise külastada . Levadat on ka erineva pikkus ja raskusastmega . On selliseid kuhu 6 aastase lapsega võib minna ja selliseid kuhu ka mõned täiskasvanud kardavad minna . Muuseas lennujaamast käib buss otse linna mis ka peatub enamus hotellikompleksite lähedal . Ostsime kohe edasi-tagasi bussipileti mis maksis vist mingi 8€ nägu . Ise ei näe mingit mõtet gruppiga minna kui just ei saa sootsamad lendu . Lisan siia ka lingi omast matkavideost .

. Kui vaja mingid lisainfot võib julgelt küsida .

Levadasid on erineva raskusastmega. Ei pea lapsega kõige raskemale rajale minema. kui laps on mõistlik ja ettevaatlik siis on matkamine ja reisimine turvaline ( kehtib ju ka täiskasvanu kohta). kindlasti soovitan seda saart külastada. lapsele võiks huvi pakkuda ka vulkonoloogia muuseum, laavakäigud jms ning kui kõrgust ei karda siis käige kindlasti ka köisraudteega mäetipus Tropical gardenis ( väga uhke) ja sõitke Tobogani kelkudega mööda asfalti alla :)

Eelmise aasta viimases Estravelleris ilmunud lugu (lk 39 - 44) peaks su hirmud maha võtma. Kui füüsilist eksemplari ei leia, siis siit saad e-versiooni näha:
https://issuu.com/estraveller/docs/estraveller_5-6_2015
Lisapilte võid vaadata: http://kaidohaagen.com/gallery_695171.html