Madeira vs Porto Santo

Küsimus ongi selline, kes kummal käinud, kuhu tasuks pigem minna lastega puhkama? Nii nädalake :)

Ja millal kevadel oleks kõige varajasem aeg minna nendele saartele, kui sooviks nö rannapuhkus? Aprilli lõpp ok? 

Porto Santo on rannapuhkusesks, Madeira seevastu looduse vaatamiseks ja matkamiseks.

Isiklikult soovitaks iga kell Madeirat aga võimalus on need reisid ka ühildada - Binter lendab iga päev Porto Santo ja Madeira vahel.

Madeira peamine vaatamisväärsus on loodus. Seal käiakse peamiselt matkamas ja tehakse väljasõite looduslike vaatamisväärsuste juurde. Muud seal väga teha polegi. Või noh, kindlasti on, eks igalpool leiab mingi tegevuse, iseasi, kas selle muu tegevuse pärast on mõtet Madeirale minna. Minu hinnangul ei ole. Rannad on Madeiral viletsad. Ise olin seal mai teisel nädalal ja ilm oli ideaalne matkamiseks ja muudeks aktiivseteks tegevusteks (polnud liiga soe, liikudes ei hakanud jahe), kuid ranna jaoks oli liiga jahe. 


Kuna Madeiralt pakutakse Porto Santosse ka päevatrippe, siis mõtlesin ise ka nii päevaks-kaheks sinna minna. Goodeldasin seda saart ja tundus, et seal pole peale rannas lebotamise midagi teha. Meie seltskonnale see ei sobinud, seega jäi minemata. 

Ise ei valiks rannapuhkuseks kumbagi kohta. 

Madeira on tõesti  matkajate ja loodusenautlejate  paradiis ja sobib aktiivsele inimesele ning rannamõnude nautimiseks eriti sobilik pole. Kuigi eks  liivarandu leidub siingi, kus saab vedeleda ja ujuda, kuid rannamõnude nautimine Mareida reisi eesmärgiks olema ei peaks, selleks on muud kohad. Käisin Madeiral mais ning eks paaris kohas sai siiski ujumas käidud ka - õhutemperatuur oli nii ca 23- 25 ja ookeanivee temperatuur 19-20 kraadi ja kannatas isegi väga hästi ujuda. Porto Santol ma ei käinud. Seal muidu peaks olema kauneid liivarandu küll, aga kuna  reisi eesmärk oli siiski matkamine ja erinevate paikade külastamine, siis piirdusin ainult Madeiraga. Kuid üleüldiselt on Madeira igal juhul külastamist väärt- super ilusad matkarajad ja muljetavaldav loodus. 

Neeme tippu matkama minnes avastasime liivaranna nimega Prainha do Canical. Käisime seal mitu korda hiljem õhtuti ujumas isegi Funchalist. Väga lahe ja õhtul olime enamasti kahekesi.