Märtsis Lõuna-Portugali

Kas keegi oskab kommenteerida Albufeira/Faro temperatuure märtsis? Kas jääb sinna 18-19 kanti või see liiga optimistlik soov? :)

Ei! Palun kevadepoole mitte Vahemere äärde ega Atlandile, sinna sügisel! Meri on kevadel kaua külm, sügisel kaua soe... selle loogika järgi valida parasvöötmes. Linnapuhkus veel kuidagi aga mitte rannapuhkust! Märtsis Egiptusesse - suurepärane, Kanaaridele... Vahemere ääres võib isegi mais veel külm olla.

Temperatuur võib isegi sattuda selline, aga pigem mitte. Ainult et seal kandis pole miskit teha märtsis- baarid-restod-klubid avatakse alles munadepüha paiku esmakordselt

"En avril aqua mil" on ütlus Portugali kevade kohta

Tegelt ma hakkasin praegu mõtlema, et see on päris reaalne, sest juba praegu on seal 16-20 kraadi päeval. Randa ehk ikka ei läheks, sealne 18 kraadi on vähe erinev meie 18 kraadist. Rannas kohtab pigem Lääne-Euroopa pensionäre

Aga sügisel, kaua seal sügisel rannailma on? Kas oktoobri teine pool - november on liiga jahe juba? Rannailma all ei pea silmas iga päev tunde rannas peesitamist. Pigem, et nädalase reisi jooksul paaril päeval tunni või kaks peesitaks ja et saaks mõne korra ka vees käia. Ülejäänud aja pühendaks pigem vaatamisväärsustele ja heale toidule. Soe õhk, päike ja merevesi oleks pigem puhkust toetavad tegurid. Aga siiski olulised.
Siin teemas on eespool hoiatatud, et restoranid jm kohad avatakse alles munadepühade paiku. Aga kaua nad sügisel avatud on?

1 november pannakse kõik kinni.
Oktoober on täitsa ok veel