Majutus Lazio ja Napoli piirkonnas

Tervitus!

Plaan minna pulmareisile k.a. juuli alguses Roomast (Fiumicino) alla kogu aeg mööda mereäärt kuni Salernoni välja sh plaan külastada ka Ischiat ja Caprit. Kestvus 7 päeva ja auto kogu ajaks juba renditud. Tagasilend ka Roomast. Roomat ennast ja Napolit üritame seekord vältida. Itaalias enne käinud ei ole, kuid see piirkond tundub tõeliselt lahe.

Nüüd aga oleks küsimus seoses majutusega - kas on mõtet broneerida kõik majutused Eestist ette ära või nö võtta vabalt ja vaadata kohapeal vastavalt liikumise tempole ja tujule? Või näiteks broneedida ööbimine ainult Ischias (+ Capris?)üheks päevaks ja muud jätta lahtiseks? Mida te soovitaksite?

Mulle endale tundub, et kohapeal võib olla väga palju sellised mõnusaid ehedaid kohti, kel pole interneti lehtegi. Ja kuna oleme kogu aeg autoga, siis võime juhuslikult leida lahedaid kohti ka traditsionilistest kohtadest (Sorrento, Salerno jne) pisut eemal. Samas on ikkagi hooaeg ja ei tahaks ka liigselt ööbimise otsimisega tegeleda. Infoks ka, et me kindlasti ei otsi ainult kõige odavamaid kohti, kuni 100 EUR 2-ne tuba oleks ok maksta.

Oleksime nõuannete eest tänulikud!

Siin veidi infot teepeale jaavast alast:

http://www.trip.ee/node/49974

Juulis on rannikualal tipphooaeg ja kui vaga seiklejahimulised pole, voi kampingus oobida ei taha, soovitan kohad siiski eelnevalt broneerida. Kohapeal seigeldes on usna raske armsaid - romantilisi kohti oobimiseks leida, seda just Juulis-Augustis. Tuupiline kamping kesk- ja louna itaalias naeb valja nii:

http://picasaweb.google.it/mvmbdicesare/080628CampeggiTERRACINA?feat=directlink

Sabaudias ja San Felice Circeos tunnen paar head B&B-it, naiteks selline:

http://picasaweb.google.it/mvmbdicesare/BBDiAlessandra?feat=directlink

kui on huvi ja vaja lahimat infot: info@victoriasteps.com mvmbdicesare@gmail.com

Tänud Sulle, Victoria!

Eks natuke tüütu on kogu reisimarsruut nii põhjalikult läbi mõelda aga mis siis teha.

Kas muidu kiidad marsruudi heaks - Fiumicinost kogu aeg mööda mereäärt alla kuni Salernoni + Capri ja Ischia (kummagis 1 päev) + Vesuuv/Pompei? Ja siis sama teed tagasi.

Kas Sul oleks veel kasulikku näpunäiteid marsruudiks/plaaniks? Millist marsruuti Sa umbes soovitaksid?

Tänan ette!

Käisime eelmise aasta juunis Rooma-Napoli-Sitsiilia. Roomast autoga Napolisse mööda kiirteid jõuab üsna kiirelt kohale. Samas on võimalik ka mööda mereäärt sõita, kuid aega läheb kindlasti rohkem, samas vaade parem. Vesuuvi ja Pompeid tasub kindlasti külastada, kuigi Pompei asukohta andis kohapeal ikka otsida. Lahtioleku aegu peaks ka enne vaatama, sest me jäime hilja peale ning kl 20 paiku oli koht juba kinni. Väga väga soovitan Capri saart!! Tõeliselt kaunis koht. Kohalikud meil sinna autoga ei soovitanud minna, sõitsime Napolist praamiga üle ning saarel saab erinevaid sõiduvahendeid rentida. Vajadusel saab ka taksoga liigelda. Hotellid tundusid seal väga luksuslikud, samas ka külastajaid tundus rohkelt olevat. Seega oleks mõistlik öömaja enne ikka ära broneerida.

Kui on pohisihtpunktideks Capri, Ischia, Sorrento, Salerno, siis tuleks ki keskenduda pohimotteliselt Amalfi rannikule. Kui on soovi ja autoga reisimine kapas, voiks Roomast startida ja soita siiski labi Odusseuse Rannik mis jaab tee peale. Kindlasti pakub emotsioone Lohenenud kali Gaetas ja Sperlonga valge kaljulinn. Seal voiks ka oomaja vaadata. Edasi mooda rannikut Napolisse, (Pompei kulastus). Napolis voiks auto ara anda ja edasi liikuda kaatritega, v.t. sait: http://www.metrodelmare.com/ Kui olete vilunud juht on ka autoga vaga maaliline tee soita, kuigi kullalt keeruline, magine, tihedate kurvidega. Kohustuslikud linnad oleksid muidugi Pozitano, Ravella, Amalfi, Sorrento, Salerno. Capril peab iga korralik armunud paar korra ara kaima - toob onne. :)

Veel kasulikke linke:

http://www.capri-welcome.net/eng/index.htm

http://www.capri.net/

Hotellid Pozitanos (kuigi hinnad on kullalt soolased)

http://www.edenroc.it/

http://www.hotelcetus.com/hotels.html

http://www.marincanto.it/eng/hotel_maricanto_eng.html

Amalfi kohta infot:

http://www.italytraveller.com/en/r/amalfi-coast

Ischia:

http://www.hoteltritoneischia.it/

http://www.hotelvillasorriso.it/eng/mission.htm

Igastahes soovitan soojalt korraliku kodutoo ara teha, siis laheb reis ladusamalt ja ei tule ullatusi. Kui kusimusi ja abi vaja, arvan et foorumi rahvas, kes seal kainud jagavad hea meelega veel lisainfot. Peaasi mitte habeneda ja kusida! :)

Olen ka seal käinud ja kõige imelisema mulje jättis Almalfi rannikul kuupaiste merel peegeldumine, see oli uskumatult ilus. Muidu jah, kogu see kant on seal väga romantiline jne. Sorrento kesklinnas ööbida ei soovita, seal algavad hotelltoad tipphooajal 200EUR-st ja neidki raske leida.

Hei!

Kas juuli esimene pool ikka on nii väga "high season"? August peaks olema vist kõige tipum aeg turistide ja puhkuste mõttes. Mitmetes hotellides ka, kust olen vaatanud, on ka erinevad hinnad juulis ja augustis. Ehk et äkki siiski ikkagi ei pea kõiki hottelle ette broneerima (arvestades ka praegust MASU aega :)?

Mereaarsetel aladel kehtib korghooaeg jargmiselt: mai - hinnad madalad juuni (uldjuhul esimesed kolm nadalat) - hinnad normaalsed juuli (uldjuhul ka juuni viimane nadal) - hinnad korged august - hinnad laes september (esimesed kak nadalat) - sama hinnatase mis juunis september (viimased kaks nadalat) - sama hinnatase mis mais toon naite keskmise taseme villa (majake) rent ja B&B hind (kahene tuba)Rooma lahistel juuni - maja - keskm. hind 2000 euro/kuu; B&B - 70 euro/oo kahele (kohad viimasel hetkel kergesti saadaval). juuli - maja - keskm. hind 4000 euro/kuu; B&B - 80 euro/oo kahele (kohti vaga raske leida viimasel hetkel) august - maja - keskm. hind 5000 euro/kuu; B&B - 90-100 euro/oo kahele (kohti leida peaaeg. voimatu.) Hoian siinsel majutussusteemil silma peal juba ligi kaks aastat, seeparast tean millest raagin. Kui pole uks koik kus ja kuidas oo mooda saata, soovitan siiski enne veidike vaeva naha kohtade broneerimisega.

Ah jaa... "masu" aja effekt on selline siin et kohalikud enam nii vaga riigist valja puhkusele ei kipu, ja seeparast peavad hotelli ja B&B omanikud "pidu katku ajal". Mereaarsete majutuste kohtade taituvus see aasta viimase peal. :)

Kinnitan täiesti Vic70 juttu, kui viimased kolm aastat on minu poolt pakutud suvekorteris puhkamas käinud peamiselt vaid eestlased, siis nüüd sel aastal eestlasi mitte ühtegi, aga kohalike (ehk itaallaste) poolt on nõue suurenenud ja päevi, mil korter tühi oleks, praktiliselt ei olegi! Majanduskriis on vist tõesti oma töö teinud, et enamus inimesi eelistab puhkuse ajaks kodumaale jääda.