majutus Põhja-Itaalia külades

Tere, mai lõpus kolame üüriautoga veidi Põhja-Itaalias. Kas kellelgi on häid soovitusi odavapoolseks majutuseks Põhja-Itaalia külades? Ja võibolla ka mõni reisisoovitus selliste koloriitsete paikade kohta, mida lonelyplanetis arvel pole (st et pole turistide poolt veel väga ära trambitud) või mida just mai lõpus tasub kaema minna? Meil on aega nädal ning pole veel lõplikku marsruuti kokku pannud.

  1. autot ei üürita
  2. vaata palun kaardilt, kui suur see piirkond Eestiga võrreldes on
  3. ... ah ma ei viitsi rohkem kirjutada

Mere ääres fantastilised Cinque Terra 5 küla

Soovitan Marmolada (3342m) ümbruse teed autoga läbi sõita, näiteks Sella Ronda mäesuusatajate ring (Canazei, Arabba, Corvara, Selva). Selle ääres ka teised mõnusad mägikülad. Kui jalgsi trampida paljuks ei pea, siis kindlasti mõne kõrgema platoo peale ringi uitama, vahelduseks tõstukiga üles ja jalgsi alla.

Põhja-Itaalia on jah väga suur ala. Kuhu täpsemalt plaanite minna? Kui lähete vaid näiteks dolomiitidesse kolama, siis vaevalt et lausmaale jõuate. Bolzano ümbruses on rhkelt kenasid kohtasid, kuigi Itaalia-tunnet seal ei teki, niivõrd saksapärane on kõik. Nende tundamatute küladega on niiviisi, et tuleb iseenda jaoks kõigepealt avastada. Kui keegi on mingis kohas juba käinud ning teab, siis vist on juba üsna turistiliku kohaga tegemist :-) Möödunud nädalavahetusel käisin ise kolamas Piacenza ümbruses ja avastasin tolle enda jaoks seni tundmatu koha. Täiesti juhuslikult sattusime abikaasaga sellise linnakse peale nagu Castell´Arquato (http://www.castellarquato.com/) - muidugi natuke turistilik, nagu kenade keskaegsete linnakeste puhul ikka, aga ei mingeid massiturisme. Nagu näiteks San Gimignano Toskaanas, mis on minu arvates vaid turistidele ehitatudki. Rääkimata rohketest keskaegsetest lossidest, mida ümbruses iga kümnekonna kilomeetri tagant. Ei ole puudust ka soodsatest ööbimiskohtadest (kui tahad aga 10 -euroga hakkama saada, siis selle raha eest ei lubata telkigi üles panna). Meie ööbisime näiteks www.battibue.it nimelises turismitalus. 60 eurot tuba, hommikusöök sees. Lisaks loomade vaatamine tasuta peale ja rohkelt vaatamisväärsusi ümbruses. Aga kui oleks korralikumalt otsinud, oleks kindlasti ka midagi odavamat leidnud, arvan. Meie leidsime enda ööbimiskoha siit lehelt: http://www.piacenzaturismi.net/EN/ Minu poolt pakutu on loomulikult vaid pisike piisk kõigest sellest, mida Põhja-Itaalia võib pakkuda, aga ehk võib kedagi huvitada.

tänud soovituste eest (ja ka sõnakasutusetähelepanekute, nagu see (üüri)rendiauto:). Muidugi on tegemist suure alaga, aga kuna meil marsruuti veel paigas pole, ei täpsustanudki enne rohkem. see sõltub ju ka ööbimispaikadest ning muust. Kindlasti on nii läänesuunaline reis Cinque terrest Aostani kui idasuunaline Veneetsiast Dolomiitideni (je) vapustavad. seetõttu kuluvadki sellised soovitused väga marjaks ära. Ööbimiste asjus oleme arvestanud kuni 30 euroga nägu. Praegu just vaidleme, kumba suunda hoida - sõber, kes ka enne itaalias käinud, tahab just veneto poole hoida, mulle tundub neti järele läänerannik põnevam... Et laps kaasas, ei saa pikki (üle 10 km) jalgsimatku teha, samas kultuurihuvilised ja hea söögi armastajad oleme samuti.