Majutus Puerto Colombias / Choronis

Novembris minek Venezuelasse ja plaanis mõned päevad veeta ka Henri Pittier´i rahvuspargis. Seega oleks tarvis majutust Puerto Colombias või Choronis. Enda pilk langes esialgu Casa Nova-nimelisele kohale (www.jungletrip.de), kuid kahjuks ei ole seni saanud neid mingit vastust, kuigi saatsin esialgu kodulehe kaudu päringu ja mõni aeg tagasi ka e-meili. Majutuda soovib kolm inimest, seega vaja oleks 3-inimese tuba.

Hiljuti (või ka mitte väga hiljuti) Venezuelas käinud - oskate ehk soovitada head ja väärt majutuskohta Henti Pittier´is.

Tänud!

Täiesti juhuslikult olen ma Casa Novas ööbinud kolm ööd. Choroni eripära on suur rahvahulk reedel-laupäeval, tšillimine käib hommikutundideni ning masinad, mille tümps on põhjas tiirutavad mööda linna. Selles mõttes on Casa Nova heas asukohas, sest asub linnakese ääres ning peatänavailt kõrval, samas on kesklinna meetrit 400 ehk. Samas on toad ise väga askeetlikud, plussiks on TV olemasolu ja tasuta internet (Venetsueelas on see tõeline pluss juhul kui asi töötab). Hotelli minnes pead läbima 70 meetrit liivast tühermaad, mis tegelikult ei tohiks hirmutada.

Casa Novasse olen ka mina broneerinud 5 ööd, muu hulgas aitas sakslannast perenaine broneerida ka lennupileteid ja Los Roquese majutuse. Maksta saab neile ka ette ning Saksamaa panka, mis on eriti mugav ja odav, vähem dollareid kaasas kanda.
Claudia on olnud küll üsna hea suhtleja, proovi uuesti aadressil claudibeckmann@web.de Kui ei õnnestu, saada mulle privasse oma meiliaadress, sokutan selle oma kirja sisse.

Msander, tänan meiliaadressi eest. Ootan natuke veel - äkki vastavad. Saatsin kirja algselt kodulehe kaudu ja siis üldaadressile jungletrip@choroni.net. Meil oli plaanis võtta neilt ka džunglitripi.

Jagad ehk infot, kallilt said Los Roques´e piletid ja majutuse?

Los Roques kokku 440 EUR x 2 (Posada Guaripete) lend + half board, lisaks läheb transfer Maequetitiasse (60 EUR) ning öö Catimari hotellis (44 EUR), viimane sisaldab omakorda transfeere lennuväljale. Esialgu pakkus odavamat ja tagasihoidlikumat posadat (Gremary) 390 EUR eest, kuid lugedes arvustusi, ei olnud ma kindel, et see on minu jaoks. Guaripete pigem on.

Nende käest võtsin ka džunglituuri ning Chuao tripi, lisaks saadavad Maracay-sse bussile transferi vastu (40 EUR), kuna ilmselt viimase bussi väljumise ajaks Barinasest kohale ei jõua.
Küsisin ja sain ka arve, mida vajaduse tekkimisel saaks reisikindlustusele esitada.

Choronis on majutusasutusi palju. Reedesel päeval oli teele asudes buss kohalikke noori täis, kes nädalalõppu läksid veetma, aga majutusega ei olnud probleemi. Me jalutasime linna sisse ja astusime mõnda sisse ning valisime endale sobiva kohapeal välja. Ma asutuse nime ei mäleta (TV-d ei olnud ja polnud vajagi) ja asus üsna peatänava ääres. Mäletan, et hind per öö oli ca 200 bolli öö kahele (2010 juuni). Olemas oli interneti kasutamise võimalus, siseõu, köök, üleval kõikvõimalikud tripid mida osta ja tarbida. Autode öist melu ei ole meelde jäänud, küllap siis ei olnud häiriv. Meil olid reisi lõpupäevad ja me neid ei kasutanud. Esmaspäeva hommikul vara asusime teele Caracase poole, sest millalgi õhtul oli lend - bussijaama ei olnud pikk maa. Meile Choroni väga meeldis, vähe turiste, rohkem kohalike meka.

Paljud, kes soovivad rannikule sõita, kasutavad Claudia teenust Puerto Columbias ööbimiseks. Nii ka meie. Ehmatas siiski juba see, et tema poolt meile lennujaama vastu saadetud buss ei käivitunud, tossas ainult, aga peale remontimist siiski saime liikuma. Tellisime temalt ka muud tripid kuni reisi lõpuni ja kahjuks oli tema müüdud reisdes lünki, mida meie ei osanud ette näha ja mis tekitasid meile üsna suuri aja- ja lisakulutusi.Mida vähem vahendamist, seda parem. Aga Puerto Colombia oli küll mõnus väike küla, kus nädalavahetusel tõesti palju rahvast ja suur melu, ilus rand ja suured lained. Oli väga lahe! Head kalatoidud! Sadamast saab võtta paaditrippe teistesse randadesse nt.Chuao, kus saab bussiga külakesse mäe küljel, kust osta šokolaadi- ja kakaotooteid. Naaberrannad ka mis ka väga ilusad, vähe rahvast. Ime-ime-ilus on Canaima. Oli veidi kahju, et meie majutus polnud vaatega koskedele. Seal on küll kallis, aga kindlasti on vaade seda väärt! Tervikuna oli reis väga huvitav, seikluslik, Kariibi meri ja loodus imelilus, loomastik ja retked lahedad. Meie marsruut oli Choroni-C.Bolivar- Angel Falls - Orinoco delta- Caracas

Kahju, et sul Claudiaga nii läks. Me võtsime tema käest ka rea asju ning kõik toimis laitmatult. Tõsi - esialgse kava panin ise paika (millal, kuhu ja kuidas) ning kogu reis õnnestus 120%.

Istun hetkel Casa Nova rõdul. On näha jah eestlaste jälgi, kodumaised naistekad ajakirjariiulis. Kahene tuba maksab bsf190 mis on hea hind ilusa posada kohta ja väga suur pluss on siin köögi olemasolu, ikka väga nukker oleks 3x päevas söögikohtades passida. Grill on ka, pea iga päev toome kalaturult värsket. Mis puutub reisiplaanide muutumisse, siis see on täiesti normaalne sellistes riikides. Selle vastu ongi vaid kaks rohtu: a) raha, b) mitte planeerida tegevusi üksteise otsa, jätta palju ajareservi.

PS. Maracay-Choroni otsa jaoks ma kindlasti EI soovitaks võtta transfeeri. Kohaliku diskobussiga €2.50 eest on see ülimalt meeleolukas reis ja Choroni bussijaamast PC posadadeni on max 10min meeldivat jalutamist. Transfeer aga on hea mõte lennujaama, kuna Caracase ümbrus on küll ala kust on turvalisuse mõttes vaja nii kiiresti kui võimalik läbi saada.

Eh ap, nostalgia tuleb peale. Naistekad sai just jalajäljeks jäetudki, tore, et leidsite. Kui istud seda kirjutades rõdul, siis on ilmselt wifi tööle saadud. Tervita Claudiat minu poolt! Kui võtad Jungle Tripi Claudialt, siis Viv, kes seda läbi viib, on kah eestlastega kohtunud - ta olevat kunagi mingit vahetusõpilast vastu võtnud. Tuur ise oli ka mõnus, eriti jahedas jõevees suplemine.