Majutus Šveitsi suusamägedes

Plaan sinna reis veebr. ette võtta. Muret tekitab aga kallimapoolne majutus suusamägede ümbruses, ehk Andermatt, Sedruni ja Disentise piirkonnad.

Normaalse hinnaga majutust ja toitlustust ei suuda ma kuskilt leida, vist kõik välja müüdud. Minust pole ka auto juhtijat, nii et hotell kui toitlustusvariandid peaksid jääma kuhugi lähikonda. Ühistransport oleks ok, kuigi inglise keelt vist eriti ei räägita seal? Mägedes on vist ka transfeer bussid mis hotellist hotelli liiguvad ja rahva mäele viivad.

Teab keegi soovitada variante ööbimise ja söögi osas? Palun jagage muljeid kes ise näinud ja käinud. Tänud.

Šveits on kas kallis või väga kallis. Nagu igas riigis, on ka seal võimalik valida nii odavamate kui ka kallimate variantide vahel, aga ka need odavamad variandid on ikkagi kallid. See Andermatti piirkond pole ka teps mitte odav piirkond. Ma olin selle aasta suvel kõigepealt Interlakeni piirkonnas ja seejärel Luganos ja minu hinnangul oli Ticino piirkond ikka märkimisväärselt odavam.

Panin bookingus suvalise veebruari kuu kuupäeva sisse ja vaatasin, et Andermattis leiab majutust alla 200€/öö, mis on jah, kallis, aga Šveitsi ja selle konkreetse piirkonna kohta on see täiesti ok hind. Sedrunis oli ka alla 150€/öö majutust.

Toidupoodides on ok hinnad. Valmistoit a la pitsa, makaroniroog vms maksab alla 5 euro. Kui osta poest süüa ja sellest ise midagi teha või siis lihtsalt üles soojendada, siis saab odavalt hakkama. Väljas söömine on kallis, nt burger + friikartulid 20 eurot, pasta 20 eurot, searibi, koot või šnitsel 25 eurot, juustufondüü kahele alates 40 eurost. Need on siis hinnad odavates, sellistes pubi-laadsetes kohtades. Restoranides on hinnad nii 1,5-2x kallimad, sõltuvalt kohast.

Šveitsis saab turistina reisides inglise keelega väga hästi hakkama, rongides rääkisid inglise keelt suht puhtalt ka soliidsemas eas inimesed, kes nt pileteid kontrollisid vms. Mu reis oli 10 päeva ja selle aja jooksul ei tulnud kordagi ette, et poleks inglise keelega hakkama saanud. Seda siis saksa ja itaalia keelt kõnelevates piirkondades, prantsuse keelses osas pole käinud.

Mõned üksikud asjad on Šveitsis ka odavad või normaalse hinnaga. Nt parkimine oli turistikates kohtades reeglina ca 1 euro/tund, väga turistikates kohtades (nt Lauterbrunnen`i kose juures) oli 1.5 eurot/tund. Vein ja šampanja maksid poes tiba vähem kui Eestis. Riided ja jalanõud olid kas sama hinnaga mis Eestis, või tiba odavamad. Paraku on odavamad just sellised asjad, mis reisieelarve seisukohast erilist tähtsust ei oma.

Ma soovitaks sul mõelda, mis teha tahad, kus käia tahad ja siis hakata vaatama, kuidas transport toimib, see on ka majutuse valikul oluline. Mägedes on tavaline, et vahemaa on ainult 2km, kuid selle läbimiseks peab sõitma rongiga + siis veel mingi mägirongiga vms ja kogu see lõbu ei maksa üldse vähe. Nt on tavaline, et 10 minutiline rongisõit maksab 12 eurot. Kui eesmärk on raha mitte ülearu palju kulutada, siis tuleks ka sellised detailid läbi mõelda.

3
0

Soovitan vaadata suusaradade kaarti - mis küladeni tõstukid liiguvad. Tihtipeale on väikestes ja kaugemates külades majutus märka odavam. Tavaliselt ei ole seal ka tõstukid kõige uuemad, aga mäele ikkagi saab. Siis võib vaadata veel suusabusside marsruuti, suuremates kuurortites korjavad need tihtipeale inimesi ka kaugematest küladest peale, kus tõstukile ligipääsu ei ole. Tõsi, tuleb ka vaadata kui tihti buss käib. On selliseid, mis käivad ainult hommikuti ja õhtuti ning tuleb arvestada, et enne tagasisõitu peab söögikraami kaasa ostma. Vaatasin, et Andermatti kõrvalkülas Göschenenis leiab Airbnb majutust veebruaris hinnaga 745 EUR nädalaks 6'le inimesele.

Kui konkreetne piirkond pole nii oluline, siis on mitmeid kuurorte, mis ulatuvad üle Šveitsi piiri tõstukitega näiteks Austriasse, Itaaliase jne. Ehk siis ööbida EL poolel, aga suusatada Šveitsi poolel.

3
0

Äkki valida mõni odavam kuurort kusagil odavamas riigis. Miks just Šveits peab see olema?

2
0

Kui rääkida Alpides mäesuusatamisest, siis laias laastus on võimalik seda teha neljas riigis. Itaalia, Austria, Prantsusmaa, Sveits. See viimane on kõige kallim variant. Mina soovitan pöörduda mõne meie reisikorraldaja poole, kes tegeleb suusareisidega ja sind viiakse mugavalt kohale. Ei pea muretsema autorendi ja söögi pärast. Soovitan kaaluda suusatamist Austrias, sest erilist vahet, millises riigis neljast seda teha, tegelikult ei ole.

3
0

Soovitan ka Austriat.Talvel sinna tsarterlennud otse Tallinnast(nt Salzburgi).Osta saab ka ainult lendu turismifirma kaudu.Lihtsam võtta koht grupireisil.On erinevaid sihtkohti ja erineva hinnaga majutust.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased