Majutused Mehhikos

Tere,

küsimus neile,kes iseseisvalt käinud Mehhikos. Plaanime minna jõulude-aastavahetuse ajal Acapulcosse ja ringi reisida Oaxaca, San Cristobal, Palanque, MC, Taxco ja vb veel miskit, pole veel täpset plaani paika pannud. Kuid kuidas on seal öömajadega? kas vajalik eelnevalt Eestis hotellid reserveerida või on võimalik ka kohapeal saada mõnd odavamat majutust?
ette tänades:)

Sel aastal olime veebruaris 3 nädalat MC-Oaxaca-Puerto Escondido-San Cristobal-Palenque- Tulum-MC ja eelnevalt polnud mitte ühtegi majutust bronnitud. Ei tekkinud mingeid probleeme, kõik käis väga lihtsalt. Ei kujutagi ette kui oleks kõik ette bronninud. Kahes kohas peatusime plaanitust kauem, kuna koht oli väga chill ja ei tahtnud kuidagi veel lahkuda. Ja ei olnud mingit kottid seljas öömaja otsimist. Praktiliselt iga kord kuhu sisse astusime, seal ka oli kohti v.a. esimesel õhtul MCs kui pidime valitud öömajast 100m edasi järgmisesse minema.

siis soovitan soojalt hotell eelnevalt broneerida - j6ulud ja aastavahetus on mehhiklastele reisimise aeg ja Acapulco on väga populaarne koht. Olime seal eelmisel aastal ja hotelli leidmine oli piisavalt vaevaline protsess. Oleneb loomulikult, kui palju teid on - väiksematele gruppidele peaks kohti leiduma küll, aga meid oli 16, nii et jah, keeruline. Oaxaca ja teiste linnade kohta midagi kindlat öelda ei oska.
Ja veel - j6uluperiood kestab 19/20ndast detsembrist 6nda jaanuarini, ja hinnad on sel ajal laes.

Olime 4kesi Mehhikos Yucatani poolsaarel (Cancun-Isla Mujeres-Playa del Carmen-Tulum-Chetumal-Paleque-San Cristobal- Campeche) selle aasta aprillis seljakotiga. Ühtegi ööbimist enne kinni ei pannud, kõik sai leitud väga KIIRESTI ja HÄSTI. Abiks oli ka muidugi kohapeal raamat "Lets go Mexico". Kui liigute kohapeal bussiga, mis on samuti väga hästi korraldatud (turistidele mõeldud ADO), siis soovitan bussi kaasa võtta soojad riided- kuna need sõidavad konditsioneer põhjas- freezerid ehk kümkapid! San Cristobal asub 2000m kõrgusel ja õhtuti oli seal suht jahe kui isegi mitte öelda külm. S Cris ööbisime hostelis PLANET (100 peesot nägu), ilus puhas ja tasuta oli kasutada ka internet. Asus kesklinnas, turu lähedal- mida soovitan kindlasti külastada. See oli ka meie läbitud linnadest kõige odavam. Seda kinnitas ka üks seal kohatud ja elav eestlane.Kuigi üldiselt on sisemaal, väljaspool turistide kohti elamine/olemine ikka odav. Palenques ööbisime dzunglis, pangalodes- see koht asus linnast väljas Palenque Arheoloogilises Pargis ja seal kõrval oli kohe Mayade külad (kahjuks nime ei mäleta). Aga kuna see on suht suur koht ja kui öelda kohalike et asub dzunglis siis nad kindlasti teavad millest käib jutt. Kohapeal oli olemas tore restoran ja veel paar väiksemat baari. Meie ööbisime pangalos Junge Palace. A ja veel sinna viivad nii "marsad" kui tavalised taksod. Meie sõitsime üldse väga palju kohapeal taksoga, mis oli isegi meiemõistes odav. Positiivne on veel see et kokku läks meil see 2,5ndl reis maksma kuskil 20 tuh ümber.Selle sees on kõik-lennupiletid,ööbimine,väljas söömine/joomine mitu korda päevas.

Meie matkasime küll pisut teist trajektoori- Isla Mujeres- Valladolid- Las Colorados- Merida- Uxmal- Campeche- Calakmul- Bacalar- Mahahual- Tulum- Plya del Carmen- Puerto Morelos. Aga majutuse panin kõik eelnevalt kinni ja see tundus hea mõte olevat, sest nägin mitmed korrad, kus seljakotirändurid lihtsalt ühest kohast teise käisid, sest kohti ei olnud. Enamus kohad broneerisin airbnb kaudu ja ei pidanud pettuma, super kohad. Ühe öö veetsime keset dzunglit telkides ka, magamata öö oli :). Meie sõitsime ringi rendiautoga, ei mingit muret ja öised pikad bussisõidud jäid ära.