Viimased kommentaarid

Hei,

Ostin ka veebruariks reisikaaslast Taisse. Kirjutan sulle privaatsõnumisse.

... booking.com ja panete otsinguse Miami Beach, siis tuleb seal päris palju häid pakkumisi. Tuttavad ööbinud Miami South Beachil hotellis Clay, olveat olnud norm koht. Broneering on soodsam kui broneerid ndl või mõned päevad enne ööbimist.

... võtke niivähe asju kui võimalik, endal lihtsam. Cancunist väljaminnes müüakse kohalikke käsitööd (tikanditega pluusid, kleidid jne), mis on väga-väga ilusad- sa tahad kohe kõike endale osta. Bussiga (ADO nimeline- turistidele mõeldud) sõites tuleks tõesti võtta fliis või midagi sooja, sest need sõidavad konditsioneer põhjas. Tegime 4-kesi ringi peale Yucatani poolsaarele ja kellegil mingeid kõhuädasid ei olnud, kuigi külastasime suvalisi toidukohti. Infoks- Mehhikos müüakse kõiki ravimeid apteegis ilma retseptita ja väga odavalt. Soovitan kindlasti külastada San Cristobali, alles seal näete tõelist Mehhikot!

minek märtsi alguses ja tegin autobronni Budgetis.Lahtine masin 3 päeva, 221 usdi koos kindlustuse (LDW ja SLI) ja GPSiga. Bronnimisel ei ole vaja kred kaarti ega ettemaksu.

... siis poole sellest rahast saad niikuinii tagasi ehk lennujaama maksude näol.

.. aprillis 2008 inglise firmaga Firstchoice (pileti hind ~6000kr)-algusega Notthingamist. Sinna sõitsime Riiast odavalt Ryanairiga (pileti hind ~2000kr). Mehhikos olime peaagu 3 ndl ja tegime ringi peale Ycatani poolsaarele. Kogu reis läx maksma 20 000.-kr ja hinna sees nii piletid, kui elamine, söök/jook kohapeal.

mure. On korra viisast ära öeldud aga korra olen ka saanud. Kirjutasin ankeedis ka et on ära öeldud varem. Kui muidu läheb vastusega paar sekundit, siis mina sain vastuse alles järgmisel päeval- positiivse. Vastusega läheb kauem kuna sinu andmeid kontrollitakse USA andmebaasidest. Siin on ka ilusti ära seletatud- loe ESTA kohta- http://www.esta.us/

A-hepatiidi kaitse (25 aastat)on siis kui oled teinud 2 süsti. Kahe süsti vahe võib olla maksimum aasta!

Käisime samuti kevadel FirstChoisega, aga mingit maksu ei tulnud küll maksta. Küll aga anti mingi paber, mis tuli alles hoida reisi lõpuni ja see maalt lahkumisel ära anda.

Selline küsimus siis et- viisataotluses on küsimus kohtulikult karistatutuse kohta. Kas peab viima politseiregistri väljavõtte kui sulle on arest määratud (2 nädalat) rikkumiste eest liikluses (mitmed kiiruseületused ja alko joobes sõit)? Tegemist ei ole sel juhul kriminaalrikkumisega vaid väärteoga. Aga arest määrati kohtu poolt, seega oled nagu kohtulikult karistatud.

Olen nõus eelmisega, sealolles soovitati mitte sõita Palenque ja San Cristobali vahel öösel (teise turisti soovitus)- et on ette tulnud bussirööve! Kohalikud ise kinnitasid et probleeme ei ole. Pal. ja San Cri vaheline tee on mägedes ja väga käänuline ja kui buss veel kihutab ei ole eriti mugav,viskab ikka ilusti toolipeal. San Cristobal jättis ikka kustumatu mulje ja tahax sinna kunagi veel kindlasti tagasi minna.

Ise käisime Riia (Ryanair)-Notthingam-Cancun (Firstchoice)-London-Tallinn(Estonia Air) 8000kr.

Linna sees soovitan sõita hoopis taksodega, mis ei ole kallid. NB!Enne sõitu tuleb leppida hinnas kokku ja ALATI kaubelge, kindlasti saab soodsamalt! Linnasisesed bussid sõidavad väga kaootliselt. Küll aga on linnadevaheline bussiliiklus hästi toimiv.ADO Bus- on firma mis teenindab just turiste, bussid puhtad ja konditsioneeriga (soovitan soojad riided selga panna sõidu ajaks-need on nagu külmkapid).

Olime 4kesi Mehhikos Yucatani poolsaarel (Cancun-Isla Mujeres-Playa del Carmen-Tulum-Chetumal-Paleque-San Cristobal- Campeche) selle aasta aprillis seljakotiga. Ühtegi ööbimist enne kinni ei pannud, kõik sai leitud väga KIIRESTI ja HÄSTI. Abiks oli ka muidugi kohapeal raamat "Lets go Mexico". Kui liigute kohapeal bussiga, mis on samuti väga hästi korraldatud (turistidele mõeldud ADO), siis soovitan bussi kaasa võtta soojad riided- kuna need sõidavad konditsioneer põhjas- freezerid ehk kümkapid! San Cristobal asub 2000m kõrgusel ja õhtuti oli seal suht jahe kui isegi mitte öelda külm. S Cris ööbisime hostelis PLANET (100 peesot nägu), ilus puhas ja tasuta oli kasutada ka internet. Asus kesklinnas, turu lähedal- mida soovitan kindlasti külastada. See oli ka meie läbitud linnadest kõige odavam. Seda kinnitas ka üks seal kohatud ja elav eestlane.Kuigi üldiselt on sisemaal, väljaspool turistide kohti elamine/olemine ikka odav. Palenques ööbisime dzunglis, pangalodes- see koht asus linnast väljas Palenque Arheoloogilises Pargis ja seal kõrval oli kohe Mayade külad (kahjuks nime ei mäleta). Aga kuna see on suht suur koht ja kui öelda kohalike et asub dzunglis siis nad kindlasti teavad millest käib jutt. Kohapeal oli olemas tore restoran ja veel paar väiksemat baari. Meie ööbisime pangalos Junge Palace. A ja veel sinna viivad nii "marsad" kui tavalised taksod. Meie sõitsime üldse väga palju kohapeal taksoga, mis oli isegi meiemõistes odav. Positiivne on veel see et kokku läks meil see 2,5ndl reis maksma kuskil 20 tuh ümber.Selle sees on kõik-lennupiletid,ööbimine,väljas söömine/joomine mitu korda päevas.

Hea rahvas kui keegi lõpuks nendelt Estraveli Usa reisidelt tagasi on äkki valgustaks siin, kuidas siis oli nende pagasimaksudega. Endal minek London-Boston-Miami- huvitab kas pagas läheb otse Miamisse või peab veel vahepeal välja ka võtma?