Malaaria...

Tere,

ehk keegi oskab anda soovitusi malaaria eest kaitsmiseks. Küsimus nimelt selles, et esimesed 4 nädalat pole plaanis Lõuna-India kanti nina pista, vaid liikuda üleval pool, kus tõenäoliselt suuremat malaaria ohtu pole. Kas kellelgi on kogemusi kohapeal malaaria tablettide ostmisega või peaks siiski Eestist need valmis ostma? Igasugune info on väga teretulnud.... Muud vaktsiinid nüüdseks juba tehtud :)

Namaskar! Kui pikk reis tuleb? Ja mis perioodil Indias reisite? Ja kus piirkondades täpsemalt? Kui käite Indias kevadisemal ajal - nt jõulud - juuni, siis on mussoonvihmadest juba niipalju aega möödas, et malaariatablette pole vast hädavajalik süüa. Olin Tamil Nadus ja Keralas jaanuaris-veebruaris ja ühtki sääske ma küll ei näinud. Samas - kui lariami söömisel neid kurikuulsaid kõrvalnähte ei teki, siis loomulikult profülaktika mõttes võiks neid tablette võtta. Kohapealt leiate tõenäoliselt ka malaariarohte, kuid säästate kõvasti aega ja närve, kui kõik vajaliku juba Eestist ära ostate. Head reisi ja ärge Kanyakumaris ning Kerala tagavetel käia unustage!

:).... tänud kiire tagasiside eest. Kogu reis peab mahtuma ajavahemikku 10.sept. - 23.oktoober ning alguse saab see Delhist, esimese kuu aega ilmselt liigume üleval pool ja siis tahaks ikka nädalakese kusagil randade rajoonis ka veeta :)

http://trip.ee/node/13296

Kui kipub ikka vähe depreka poole, siis tasuks olla ettevaatlik.

Nojah, siis te olete kohe pärast vihmast aega seal. Seega soovitan midagi malaariavastast ikkagi süüa.

Kindlasti tarvitada mingeid malaaria vastaseid/ennetavaid ravimeid...parem karta,kui kahetseda. Ise olin eelmine aasta märtsis Indias, Goas. Sain moskiitode poolt suht ära söödud, jalad olid nii täppe täis, et ei jõudnud kokku lugeda. Seega, kui ennetust poleks teinud ja üks "tore" emane sääsk, kes mind tookord imes, oleks mulle ka malaaria "kinkinud", siis ikka võtaks sind ju tagant järgi kahetsema küll, et miks ei raatsinud nati raha tablettidele raisata. Lähen ka oktoobris uuesti Indiasse ja kindlasti võtan apteegist uue varu Malarone`i kaasa, sest hoolin endast :)

Lõuna Goas pole malaaria ohtu. Void alati siit osta (Goast)erinevaid tablette, Eestist ostes jube kallid, kuid kindlasti vajad neid Pohja Indias.

Leidsin reuters. com lehelt, et uus hullema haigus kui malaaria levib sääskedega...Chikungunya virus has spread beyond Africa since 2005, causing outbreaks and scores of fatalities in India and the French island of Reunion. It also has been detected in Italy, where it has begun to spread locally, as well as France.."Unlike West Nile virus, where nine out of 10 people are going to be totally asymptomatic, or may have a mild headache or a stiff neck, if you get Chikungunya you're going to be sick." Niisiis ikka parem ennetada ja osta need kallid tabletid, määrida ennast sääsetõrjega päikesetõusu- ja loojanguperiooodiks kokku, kui...

Selle Chikungunya viiruse kohta on Horisondi artikel. http://www.horisont.ee/node/360

Mina olen Indias alates oktoobri algusest pool aastat, plaan on Indiale ring peale teha ja me küll pole malaariatablette veel ostnud. Olen Indias käinud (kaks nädalat Goas) ja ma ei tundnud küll, et oleks mega vajadus... Ja noh, nüüd polegi ostnud. Ei tea, kas peaks.... need ikka päris kallid ju ka :D

Tere, küsimus malaaria rohtude kohta: tuleks võtta kui plaanis 4 kuud okt. lõpust Lõuna-Indias olla? Või ostan apteegist Autani vms?