Maldiivid- saarte vaheline taransport ja majutus

Küsimus Maldiividel saarte vahelise transpordi kohta, kas kusagilt saab ülevaadet praami liiklusest ja kas kiirpaatidel on ka mingid regulaarsed väjumised? Plaanis ööbida mõned ööd veepealses majutuses (water villa) resortis ja mõned ööd odavamas kohas. Seega on saarte vahelisest transpordist aru saamine oluine. Kõik nõuanded ööbimiskohtade ja nende vahelise transpordi kohta on teretulnud :)

Minu teada ei ole saarte vahel transport lubatud. St pead olema terve reisi ühes kohas ja sinna saad majutuskoha private transferiga ( lennuk või paat).

See oli kunagi jah lubatud aga uuel ajal enam mitte. Pead olema ühes kallis kuurordis kogu aja enne kui riigist lahkud. Kui riiki tagasi tuled, võid otse lennujaamast teise sellisesse minna. See on kogu lubatud liikumine saarte vahel. Transfeeride hindu on ka päris palju tõstetud, ilmselt ka selle pärast, et nende täituvus on väike, sageli tuleb kaua oodata, kogutakse terve päeva saabujad kokku.

Käisin Maldiividel novembris. Siis oli saarte vaheline transport keelatud, isegi töötajad ei tohtinud oma kodusaarele minna nn turistisaarelt (st saarelt, kus nad mõnes resordis töötavad). Kui keegi siiski soovis kodusaarele minna, siis tuli tal 14 p nn kodusaarel isolatsioonis istuda, ja seejärel uuest 14 p isolatsioonis, kui tuli tagasi oma töökoha-saarele. Igatahes novembris rääkisid töötajad, et nad on augustist, kui resort taasavati, ainult resordi saarel olnud, sest isolatsiooni tõttu kaotaks nad liiga palju raha.

Asustatud saartele (kus asuvad odavamad majutused) vähemalt novembris turiste ei lubatud ja igasugune kontakt kohalikega oli keelatud. Isegi Male´s oli kogu liikumine lennujaamast vesilennuki peale, ja vesilennukilt tagasi lennujaama korraldatud ja omapäi kuhugi minna ei saanud.

Ma ei ole hetkel enam olukorda jälginud, kuigi millalgi on plaanis uuesti sinna minna. Võimalik, et midagi on muutunud - sest alles oli millalgi uudis, et Maldiividel lubati ka nn guesthouse´id lahti teha. Need guesthouse´id asuvad aga asustatud saartel, seega ilmselt nüüd lubatakse sinna turiste ka. Aga pead nende uudiseid lugema ja jälgima.

Kõige parem ja kõige värskem info on alati siin: https://visitmaldives.com/en  Nende Facebook´i lehekülg on ka väga hea ja seal kajastatakse kõik olulisemaad uudised. Ise saingi sellelt lehelt ja FB-st kogu vajalikku infot, et täiesti mure- ja probleemivabalt novembris nädala Maldiividel veeta.

Ole hea, anna teada, mida välja selgitad - uuem info on alati väärt.

Praegu on ikka lubatud saarte vahel reisida:

https://visitmaldives.s3.amazonaws.com/Gw16xrYE/ybitcuhe.pdf

Split-Stays are permitted between all tourist establishments that meet all compulsory requirements under the Split-Stay guideline approved by the local Health Protection Agency. Requests for approval of these Split-Stays should be submitted to the Ministry of Tourism two days prior to the traveling date

Neid paate ikka käib lihtrahva saartele, sinna kus alkot ei müüa.

Mu "reisikorraldaja" ingliskeelsetest netifoorumidest midagi leidis ja miski isegi pidas paika.

Igatahes paat Male - Maafushi - Fulidhoo liikus ülepäeviti hommikul ja pärastlõunal. (Pühapäeval, teisipäeval, neljapäeval). 

Põhimõtteliselt on reisimisega seal vaid üks oluline reegel: ära vali reedet.