Malta/ujumine/dets/pole talisupleja

Kas mõni eestlane (kes samuti talisuplust ei harrasta) on kunagi Maltal detsembrikuu alguses meres ujunud? Soojamaa rahvalt pole mõtet sellist küsimust küsida, aga et meie siin oleme kohanenud karge Läänemerega, siis alates +17 olen mina võimeline vette minema küll, kui vaid õhk oleks soe, +20 oleks muidugi tunduvalt meeldivam.

Kas on kellelgi detsembrikuist kogemust mõne Malta rannaga?

Eelmine aasta novembri keskel / lõpus käisin ise kenasti snorgeldamas ca 1h+ ringid. Kuna kalipso on olemas siis detsembris hakkasin seda kasutama. Eeldan et pole probleemi detsembri algusega ilma ka. pole samuti talisupleja vms... paar minutit alguses lõdiseb vees ja siis on ok :D

1
0

Olen käinud 10 detsembri kandis, oli täiesti ujutav, temperatuur kuskil 18 kraadi. Kannatas ikka pikemalt vees olla, mitte ainult korraks sisse hüpata.

1
0

...ja minu jaoks oli mai lõpus vesi jumala jahe hahaa

Täitsa sõltub inimesest :) Lõpuks sinu enda ihu oskab sulle vastata, kui vett puudutad.

1
0

Kui sinu jaoks +17 on veel OK siis ilmselt kannatab veel ujuda, detsembris veetemp on kindlasti alla 20 kraadi, seal 20 juures on novemberi alguses. Aga Detsember on kohalike jaoks siiski talv, palju suplejaid sa eest ei leia ja päris paljud ilmad tuulised ning suplemiseks siiski jahedad (oleneb muidugi ka aastast kuid sooja rannailma detsembris väga loota ei tasu) . Rannaäärses kohvikud jms turistikas suletakse juba Novembri alguses kui nende jaoks hooaeg lõpeb.

1
0

Ma ka sellel aastal detsembris maltale ja januaris tagasi. Oleneb aastast. On olnud aastavahetusel tormi ja vihma ja olen ka 29 detsembril naga punaseks päevitanud. Mina k'in seal küll suplemas ka talvel. 17 ja 18 on ikka, vahest jahedam, vahest soojem.

1
0

Aitäh, sain siit täitsa parasjagu infot. Ühesõnaga, kui jumal annab :)

0
0

Ka jõulu ajal kannatab isegi väiksemat sorti külmavaresel käia ujumas kui on tuulevaiksem päev ja päikeseline ilm.

1
0

Tere,

Mina elan Maltal ja detsembris on küll veel julgeid, kes ujuvad! Temperatuur on 17-18 kraadi, nii et jahedavõitu, aga see pole kõige suurem probleem. Ettevaatlik tuleb olla suurte lainete ja tugevate hoovustega. Detsembris on rannad üsna tühjad ning keegi ei tarvitse tähele panna, kui hätta satute. Kui olete aga hea ujuja ja ettevaatlik, ei tohiks probleeme tekkida :)

Kui teil on huvi Malta elu-olu vastu, ühinege minu grupiga Alati Malta, kus Maltast kirjutan.

https://www.facebook.com/groups/663886040867980

2
0

Minu jaoks on 17 kraadi väga lahe. Ja kõik oleneb inimesest ja tema harjumustest.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased