Manila

Läheme puhkusele ning tagasi sõidul oleme 3 päeva Manilas shopingul. Kas keegi oskab anda nõu, millised hotellid on shopping centrite läheduses või mis linnaosasse ma peaksin hotelli vaatama? Tänan.

Manilas on selline linnaosa nagu Makati. Selline "kallim" linnaosa. Muidugi on seal igalpool nii, et ühel pool tn. on ilusjateisel pool on prügimägi. Seal on kõik ümber ringi hotelle täis + keskused. Aadresse ei mäleta. Taksojuhid tõmbavad esimesel võimalusel naha üle kõrvade. Mingi 100 kohalikuga saab igalt poolt shoppama. Makati center vist oli olemas seal kuskil. Lennujaamast on norm hind Makatisse u. 400 kohalikku. Kui taksojuht ei pane käima taksomeetrit siis võid talle ükskõik mida maksta, kui hakkab pläma ajama siis ütle, et kutsume politsei vaatame mis juhtub, kui tal pole näidata sõidutasu mida nõuab :)) Ayala avenuel oli minu arust hotell mul (või oli see nüüd keskus, huu nõus). Suht head hinnad olid üldiselt, oleneb mida osta tahad muidugi. Kellad näiteks (Tag Heuer jne).

Selle ostuka nimi on Glorietta on koos Sm Makati keskusega. Mega suur keskus. Hotelle pead ise ostima vastavalt rahakotile. Ise olin selles hotellis..

http://www.asiatravel.com/philippines/millenniumplaza/index.html

..sain hakkama. Seal tuleb maksta deposiiti 3000 kohalikku, mille saad tagasi, kui lahkud, sulas. Mul oli see juba meelest läinud, kui ära läksin. Pisteti veel raha pihku. Kont peab huugama koguaeg toas( ka siis, kui välja lähed soovitavalt), muidu sured ära sinna. Gloriettasse on sealt mingi 10 min sõita ja 100-120 kohalikki oleks norm hind. Seal lähedal on veel hotelle ja Starbucks oli ka kuskil bensuka juures. Samuti interneti punkt (Station mingi 69 vms ...)ja söögikohti jalaga segada.

Mul ka varsti Filipiinidele minek ja selle tarvis broneerisin endale Manilas sellise hotelli: http://www.agoda.com/asia/philippines/manila/prince_plaza_il_hotel.html

Kui seal Agoda lehel kaarti vaadata, siis Glorietta, mis on Makati linnaosa kõige suurem ostukeskus, asub hotellist paarisaja meetri kaugusel. (Kaarti tuleb natuke lähemale zoomida ja hiirega kollase kasti peale liikuda, siis ilmub ka ostukeskuse nimi nähtavale).

Suhtliselt lähedal on ka metroopeatus, millest ühtepidi 2 peatust sõites jõuab SM Mall of Asia ja teist pidi 10 peatust sõites jõuab SM City North EDSA ostukeskusesse. Need kaks kuuluvad suuruse poolest maailmas esiviisikusse. Lisaks on 6 peatuse kaugusel Greenhills ostukeskus, mis on tuntud pärlite poolest.

Kallile Makatile on alternatiiv Ortigas. Mõistlik oleks võtta hotell MRT lähedale, mille kaudu saab odavalt mitmetesse kaubamajadesse selle asemel, et taksojuhte nuumata.

Mall Of Asia: Taft Avenue peatusest otse ukseni ei saa. Tuleb kasutada kas jeepneyt või taksot. Shaw Boulevard peatusest sinna peaks olema 12-14php.

Glorietta/Greenbelt: Shaw Boulevardi peatusest 12php.

SM Megamall asub Ortigases.

SM City North EDSA asub 14php kaugusel. Viadukti abil on ühendatud kaks suurt kaubamaja...

Isiklikult arvan, et kolme viimase ehitusplaan on plaju loogilisem MOA omast... Maitse asi...

Kaks ööd Manilas. Kas ööbida Makatis või Malatel? Ei ole ostureis.

Makati keskus oma kõrghoonetega on nagu lääne suurlinn, kindlasti turvalisem ja igavam (?). Malate seltskond on kirjum, rohkem müra, öised kaupmehed tänavatel jne. Ehk oleneb eelistustest ja edasisest marsruudist.