Manila turvalisus

Oskab keegi kohalikest või Manilast käinutest seda http://www.virtualtourist.com/travel/Asia/Philippines/City_of_Manila/Manila-1391614/Warnings_or_Dangers-Manila-General_Safety-BR-1.html kommenteerida, kui pädev see turvalisuse kirjeldus on? Mõtlen, et kui tõesti nii on nagu sealt lugeda, siis ilmselt lähen kuhugi mujale, sest ei ole huvitatud kaamera peitmisest ja tõesti ei saa tagada, et mul alati saatja oleks :(

Eks ta Manilas umbes nii ole jah kuigi päevasel ajal vaevalt et keegi otse röövima tuleb, turvakontroll on seal igasse kaubamajja sisenemisel ja väljumisel, isegi Mcdonaldsi uksel on turvamees. Hoiduma peaks veel lapskerjustest kes püüavad sind paljaks varastada. Võrreldes Tai, Malaisia või Vietnamiga on ikka palju hullem.

Kui pikalt sa seal olla plaanid, või mida erilist teha, et muret tunned?

Lühidalt, 10 päeva. Ei plaani ka midagi erilist, lihtsalt üht "rahuliku uitamise" reisi, mistõttu eelistan mittekriminogeenseid sihtkohti. Ilmselt lähengi hoopis Hong Kongi.

Ilmselt keskmise turistina sai 1 täispäev Manilas oldud, mõned vaatamisväärsused, paar kaubamaja, natuke sai kõnnitud, pikaks otsaks mõistagi takso (odav) - ainuke reaalne probleem tundus ikkagi kuuldu põhjal taskuvargad (taskutest, seljakottidest). Poodides jms kohtades turvamees alati. Nii et kui ise kusagile urgastesse ei roni ja ise hoolas oled, ei näe probleemi, aga kui plaanid päevade kaupa Manilat avastada, siis ilmselt tuleb urgastesse ronida :), ei oskaks väga midagi teha seal küll nii kaua muidu...

Viidatud artikli kokkuvõtvast viiest punktist tuleks tõsiselt võtta esimest ja viimast. Ülejäänutega on aga nii ja naa: (2) autoga igale poole ei saa, (3) korravalvureid igale poole lihtsalt ei jätku, (4) ka nö kohalik sõber võib osutuda selleks, kes sul naha üle kõrvade tõmbab. Eelkõige on oluline tervet mõistust kasutada. Ja selle alla ei kuulu igasuguse i-kamaga liputamine, rahakoti tagataskus kandmine jne. Kuigi kogu mu Filipiinide trip oli vaatamisväärsustevaba ''rahulik uitamise reis'', siis Manilas otsustasin teha erandi ja käisin kondamas nende vanalinnas e Intramuros'es. Jäin väga rahule. Kui aga oli valida, kas lonkida veel tunnike enne pimenemist või võtta kohalike rikšameestega tänava ääres veidi viina (umbes kolm lonksu), siis valisin viimase http://kaidohaagen.com/photo_7392842.html#photos_id=10683342 . Loomulikult ei oleks ma läinud seda tegema kuhugi kõrvaltänavate kangialusesse. Vestlus nendega oli igatahes huvitav ja üllatuseks oli üks tüüp (pildil vasakpoolne ja tol hetkel töötu) väga laia silmaringiga, rääkis mulle kohalike inimeste elust ja arusaamadest ning oli ainuke kogu selle reisi jooksul, kes midagi (hiljutine jalgpallimäng, asukoht, nõukogude ike) Eestist teadis. Loomulikult ei ütle ma, et kõik peaks kohe samamoodi tegutsema, kindlasti mitte. Pigem tõin ma selle näiteks, et ei oldaks klišeedes kinni.

Ronja, kui soovid lihtsalt 10 päeva rahulikult uidata, siis Manilale kuluta neist maksimaalselt poolteist, ülejäänud aega naudi mõnel väiksemal saarel, nende valik on seal lai.