Usulised kombed jne Marokos?

Tere, 
Kas keegi jagaks kogemusi - sõidan Marokosse ja sooviksin teada kuidas seal usulised kombed riietuda käsivad ? Kas naistel on püksid lubatud kui on kirikute külastus náiteks?Et kuidas see kultuuriliselt ja usuliselt on paika pandud.

Tänud

Marrakeshi vanalinnas käisid küll aasia tibid miniseelikutes ringi, ei olnud probleemi. Samas on alati soovitav pikad riided kaasa võtta, juhuks kui nõutakse. Ma ise kannan reisil pikki dressipükse kaasas, mida saab lühikeste pükste peale tõmmata. Lisaks fliis, seda vaja ka juhul, kui on ootamatu konditsioneer.


Kirikutes/mosheedes sees ei käinud, nii et seda ei tea, mida seal nõutakse.

Kuna ma ise käisin novembris Marrakeshis, siis sellega suurt probleemi ei olnud, sest maksimaalselt oli sooja 22 kraadi, ehk siis enamuse ajast kandsin teksasid ja t-särki. Ühe korra panin nabapluusi selga ja siis tundus küll, et vaadati imelikult, nii et läksin üsna ruttu riadi tagasi ja vahetasin riided ära. Muidu kandsin täiesti tavalisi riideid ja ühtegi probleemi polnud. Püksid on täiesti okei, kohalikud nooremad naised/tüdrukud kannavad ka pükse. 

Mošeedesse seal minu teada kedagi teist peale moslemite ei lubatagi, nii et sellega igal juhul probleemi ei teki. 

Lähen just vist 7ndat korda juba Marrakechi ja siiani ei ole kordagi probleeme olnud kleidi või seeliku kandmisel.
Enda kiuks on see,et õlad paljalt ringi ei käi. Kas sall või miskit on ikka peal.

Marrakechis näeb ikka väga erinevat rahvast. On läbipaistvate rannakleitidega tibinaid kui ka korralikult kaetud kehasid. Ei ole küll näinud kellegi kurja pilku. Aga see puudutab Marrakechi. Kui plaan kuskile väiksemasse kohta minna, kus turiste palju ei ole, siis soovitan samuti pikemaid riideid kanda. Kuskilt sai kunagi loetud,et kedagi oli rannas kividega loopima hakatud, kui päevitusriietega ujuma üritati minna.

Agadir oli veel läänelikum, kui Marrakech. Aga eks hulle leidub igal pool.

Just, neid hulle uskumatuid katmata naisi, keda vastava araabiakeelse sõimusõnaga sajatatakse.