Viimased kommentaarid

Teenindab British Airways ja American Airlines. Lennukid Finnairi omad. Vabandan.

Tulin üleeile Rynairi tripilt. Läbides Riiat, Marrakechi, Franfurti ja Milanot.Kaasas oli lubatud mõõtudes kohver kaaluga 13,6kg ja käekott tavamõõdus. Tulles oli kohver kergem. Mitte ainsatki korda nende lendude jooksul ei näinud ma,et keegi oleks kellegi kohvri või koti järgi küsinud.Tagasi tulles surus üks noormees oma ilmselgelt mitte suurusele vastavat kohvrit üles nii,et rattad lendasid. Stjuardess aitas suruda. Paljudel oli lisaks kohvrile ja selja/käe/arvutikotile, veel lisaks kilekotid või muud pisikesed kotid. Ma ei tea, kas meie lendudeaeg lihtsalt vedas, aga keegi ei kontrollinud ainsatki kotti.

Lähen just vist 7ndat korda juba Marrakechi ja siiani ei ole kordagi probleeme olnud kleidi või seeliku kandmisel.Enda kiuks on see,et õlad paljalt ringi ei käi. Kas sall või miskit on ikka peal.Marrakechis näeb ikka väga erinevat rahvast. On läbipaistvate rannakleitidega tibinaid kui ka korralikult kaetud kehasid. Ei ole küll näinud kellegi kurja pilku. Aga see puudutab Marrakechi. Kui plaan kuskile väiksemasse kohta minna, kus turiste palju ei ole, siis soovitan samuti pikemaid riideid kanda. Kuskilt sai kunagi loetud,et kedagi oli rannas kividega loopima hakatud, kui päevitusriietega ujuma üritati minna.

Tagasilennu piletid soovitan ka ära vaadata. Tagasi sealt kallim tavaliselt kui minnes.  Ja hinnad muutuvad sekunditega.

N37. Millal Te Marokosse lähete?

Kindlasti on hind muutunud. Ma käisin pea aasta tagasi. Aga buss on hea ja mõnus. Igati mõistlik valik :)

Ma käisin aprillis. Jah, 600 dh oligi big taxi. Ehk me jagasime selle 7 peale :D Ma ei tea, mis valemiga meid sinna nii palju kokku sai, aga oleks mahtunud, oleks veel võetud. Kuigi vahel ei võta tava taksogi üle 4 inimese peale.

Leidsin just Marrakech-Essaouria bussipileti üles. 70 dh. Meil olid kotid ka kaasas, aga midagi lisa me küll ei maksnud.

Sõitsin paar nädalat tagasi LOT´ga Viini otse. Tõesti oli Nordica lennuk, aga sõit sujus 100%. Enne minekut ei olnud küll mingit kartust, et tühistatakse või miski ebaõnnestub.

Buss on väga mugav! Korralikud suured bussid. Pilet on u. 80drh. Oleneb vist taksost :D Me saime takso peale (tavaline sõiduauto) kus oli koos 7 inimest. Kuna kiirelt oli vaja Marrakechi saada, siis sõitsime kaasa. Buss oli täitsa paradiis :D

Ma ei näinud ühtegi turisti ka :D Kuigi viibisin enamus ajast "nende aladel". Käisin aprillis ja no niiiiiiiiii külm oli seal, nagu oleks põhjanabale saabunud. Tuul pidi sokid jalast viima. Eks ma pakin kasuka kaasa. Siis teeme vabalt selle tiiru ära :D Ehk hakkab mullegi meeldima :)

Travellers Sa pead mulle vist ka ühe tripi Essaouriasse tegema. Käisin ja no ei avaldanud muljet. Ma ei tea mis ma ootasin, aga see polnud see. Kalaturg oli ainuke "mälestus" mul sellest käigust :)

Ma hetke seisuga minemas 12-23 märts Marrakechi

Kindlasti kohapealt. Ma tean ka ühte korraldajat sealt. Võin hinda ja asjaolusid uurida. Travellers from Estonia - Sina tead ka ehk kedagi?! Essaouriasse minge kindlasti omal käel. Mõni tund bussiga ja kohal :) Bussipilet maksis 70drh ja väga mugavad bussid.

Kui Sa sinna üksi kavatsed minna, siis palun palun tee korralik eeltöö. Metskaplan räägib õiget juttu. Vanalinn on alustuseks keeruline. Ma soovitaks Gueliz piirkonda. Seal on mõned väga head hotellid, mis on normaalse hinnaga. Olen ise seal 3l korral peatunud erinevates hotellides. Marrakechis on üks eestlane täiesti olemas. Aitab Sind kindlasti. Kirjuta seiklejad1@gmail.com

Mina käinud 2 korda Marrakechis samasuguse lennuajaga ja sama lennufirmaga. Meil olid kõik lennud ühel piletil. Ja kordagi ei muretsenud, mis siis saab kui ... Viimane kord 2 nädalat tagasi. Kui tulla Marrakechist-Frank. siis nad ütlevad juba lennukis sulle Sinu Gate numbri. Nii,et juba lennukis tead kuhu minema pead. 45 minutit tundub lühike aeg, aga jõuab ilusti. Vajadusel saad küüti paluda :) Meil oli viimane kord maandumine B-sse ja väljumine A36. Päris pikk maa oli :) Meil tekkis Marrakechis tõrge ja oleksime peaaegu lennust maha jäänud, aga meid kutsuti ilusti kõlaritest ja saime eelisjärjekorras passikontrolli ja meid viidi saatjatega lennule :)

Olen ise minemas Marrakechi taas 22.september. Kuhu kanti Te lähete?

Olen enne käinud Marrakechis ja teab,et passsiga saab vaid. Aga hea idee minnes immigratsioonikaarte kaasa haarata, hoian pärast aega kokku

Oehh nüüd ma ei teagi. Eelmine kord käisin Tallinn-Riia-Milano-Marrakech ja Londoni kaudu tagasi. Ise panin üksikult lennud kokku. See 16h lennu-trall võttis igasuguse isu ära. Nüüd see lufthansa oma on 1 ümberistumisega ühel piletil ja lennuajad nii head. Aga see Frankfurt ja 55 min. Ja ikka on arvamused nii ja naa. Tundub, et peab riskima. Jääme maha, siis naudime öist Frankfurti

Asenduslend pakutakse juhul, kui ei jõua lennule eelmise lennu hilinemise tõttu, mitte aga kui ei jõua lennule väikese ümberistumisaja valimise tõttu.

Kas see on tõesti nii? Isegi kui nemad ise sellise ümberistumisega lennu mulle pakuvad?

Koju tulles pole hullu kui pagasi paar päeva ka hiljem saan. Aitähh vastuste eest. Lähen siis julgelt reisile :)

Ja sellisel juhul ei pea ma oma pagasi pärast ka ise muretsema? Tallinnast annan ära ja Marrakechist võtan ära? Või pean ikka ise uuesti ümberasumisele Frankfurtis saatma?

Blue sea oli hea hotell. Vähemalt meile meeldis. Uus hotell. Wifit toas polnud tõesti. Ainult all oli. Meie aga seda ei kasutanud üldse. Ostsime telefonikaardi ja laadisime raha peale. Kokku maksis vististi 10eur ja sai koguaeg online olla. Olime 10 päeva, kahekesi kasutasime ja jäi ülegi veel.

Nüüd mais läheme Diwane hotelli. Kohalikud kiidavad seda hotelli väga. Blue hotellist paar sada meetrit eemal. Täiesti Guelize keskel.

Jootraha meie hotellis jätsime vaid koristajale. Antakse vist muidu 5-10 kohalikku, aga minule tundus 50 senti )meie rahas) jätta kuidagi narr. Jätsime talle paar korda 20 kohalikku ja ta vuntsis meie toa alati niiii läikima,et endal oli piinlik. Muudes kohtades ikka tunde järgi. Elementaarne 10-15% on täiesti okei. Ühes baaris kus õhtust sõime ja õhtut nautisime jätsin ühele teenindajale natuke rohkem. Teenindus oli lihtsalt uskumatult hea. Sellist tänu pole ma veel näinud. Käis mitmeid kordi ja tänas mind. Minu jaoks oli see 8eur, tema jaoks meeletu summa.

Mina käisin oktoobri alguses. Sooja oli 40 kraadi. Turistid olid väga nappides riietes. EI saanud aru küll,et keegi oleks viltu vaadanud. Küll olid paljad jalad ja paljad kõhud. Endal oli isegi kohutava kuumusega koguaeg õlad kaetud. Soe soovitus on Medinasse minne kaart ja gps mõlemad kaasa. Meie jäime gps peale lootma ja eksisime ära. Esimese hooga ehmatas sealne liiklus mind ära. Üks hirmus tormamine ja tuututamine käib koguaeg. Ületee minek oli justkui eluga riskimine. Aga harjus kiirelt. Aga sealsed inimesed on tõesti sõbralikud. Ööbisime blue sea le printemps hotellis. Mis asub Guelizes. Olime väga-väga rahul. 10 ööd maksis ca 400 eur kahele. Nüüd tagasi Mais.