Maroko Agadirist reisimine omal käel teistesse linnadesse

Minek Agadiri.

Kaks naist ja kolm last ( 4, 5, 7).

Oleme üsna palju reisinud ja eelistame mitte nn grupiga nahavabrikutes liigelda. Minu küsimus on see, et kui me peatume Agadiris, siis kas omal käel sealt teistesse linnadesse liigelda on ok? ( ilma ööbimiseta teistes linnades, sest lastega sellisel juhul paras keemia). Olen kuulnud autorendist, olen kuulnud heast bussiliiklusest? Olen kuulnud eestlastest, kes teevad trippe. Kas üldse saaksime hakkama näiteks Marrakech omapäi kui päevaks minna ( tundub, et pole suurlinn, et suht ok oleks liigelda)?

Soov on tegelikult lihtsalt puhata, sekka turistikad Marrakech, Essaouira - kindlasti turismipiirkonnast ka välja saada.

Lihtne vastus et on küll OK. Transpordi osas on mõeldavad järgmised variandid:

 • buss. Agadiri bussijaam asub siin: https://goo.gl/maps/LPDHz7zwm6G2, ca 4-5 km kaugusel hotellipiirkonnast. Ühe otsa hind ca 25-30Dh (1€ on ca 10 Dh), 2 täiskasvanu ja 3 lapse puhul tuleb võtta kaks taksot. Agaridi ja Marrakechi vahel opereerivad kaks liini, CTM (http://www.ctm.ma/horaires-et-tarifs/lignes-et-horaires) ja Supratours (www.supratours.ma). Ühe otsa pilet on 110 Dh, laias laastus 1-2 bussi tunnis ning väljumisi on ööpäev läbi. Sõit kestab ca 3,5 tundi, teel tehakse tavaliselt mõnes bensiinijaamas 20-30 min peatus. Supratoursi bussid peatuvad vist Marrakechi raudteejaama (Gare ONCF Marrakech, https://goo.gl/maps/jXDv4RChGbA2), nii CTM kui ka Supratours bussijaama (Gare routiere, https://goo.gl/maps/nCddqLou4wK2), mis asub kohe vanalinna kõrval. Piletite saadavusega ei tohiks probleeme olla, aga alati võib ju päev varem Agadiri bussijaamast läbi käia ja piletid ära osta.

 • rendiauto. Päeva rendihind 5 inimesele sobivale autole on ca 25-30€ (vt näiteks http://www.amarokcar.com/), lasteistmed antakse tavaliselt juurde tasuta ja auto tuuakse kokkulepitud ajaks hotelli ja hiljem viiakse ka sealt ära. Kütuseliiter ca 9-10Dh, kiirteemaks Agadirist Marrakechi sõites on ca 70Dh. Kõigile kokku 1 päeva autorent + kütus + kiirteemaks + parkimine seega ca 65-70€, mis teeb autorendi kõige soodsaimaks ja mugavamaks. Agadiri liiklus üsna normaalne, kiirtee tühi, ent Marrakechi liiklustihedus võib esimese hooga ära kohutada (ikkagi 1 miljoni elanikuga, ent pindalalt vaid veidi Tartust suurem suurlinn). Kiirtee otse Marrakechi ei läbi vaid läheb sealt kaarega ringi, minu soovitus on maha keerata mitte esimeselt, Loudaya mahasõidult, vaid teiselt, Targa mahasõidult (kust on keskusesse kõige lühem tee) ning sõita otse kuni Marrakechi raudteejaamani, seal auto mõnda kesklinnast pisut eemal olevasse tasulisse parklasse jättes (nt raudteejaama Gare de Marrakech ONCF parkla: https://goo.gl/maps/SgoyGZhuamo, sealt 5-6 bussiliini keskusesse, piletihind 4Dh (http://alsa.ma/en/marrakech) või siis ca 30-40 Dh eest takso). Nii saab tiheda liiklusega lõigud miinimumini viia. Parklad on tasulised, ent hind pole kõrge, ca 15-20 Dh päev. Ise sõitsin viimati ka päris kesklinna, Koutoubia mošee juurde (parkla asukoht: https://goo.gl/maps/XRGd8xEJE1x), ent see nõuab pisut kõvemat närvi :)

 • ekskursioon. Lisaks turismifirmade pakutavatele reisidele võib võtta ka omal käel mõne väiksema firma pakutav tripp, mis annaks rohkem paindlikkust. Ise kasutasin paaril korral Agadir Journey (http://www.agadirjourney.com/index.php?lang=en) teenuseid - mulle meeldis et neil hinnad selgelt veebilehel väljas ja teenusel polnud viga. Päevatripp Marrakechi nendega on 40€ in, hinna sees sõit ning ekskursioonid kohapeal.

 • grand taxi. Lisaks bussiühendustele, mis väiksematesse kohtadesse pole just sagedased, on levinud liikumisviisiks grand taxi ehk kuni 6-7 reisijat mahutav auto (tänapäeval enamasti Dacia Lodgy). Tavaliselt seisvad nad kas bussijaamade, turgude vms juures, ootavad kuni soovitud sihtkohta need 6-7 inimest peal on ja sõidavad siis sihtkohta. Hinnalt umbes nagu buss (s.t. Agadir-Marrakechi ots ca 100 Dh), aga võib ka 60 Dh või 200 Dh olla, sõltub kui hästi kaupled :) iseenesest huvitav elamus, iseasi kas kolme lapsega ülerahvastatud taksos kolme tundi istuda viitsib. Siiski võib olla alternatiiv mitte väga kaugemate sihtkohtade, nt Taroudanti puhul.

Sama võrdlus kehtib üldjoontes ka teiste sihtkohtade nagu Essaouira või Taroudant kohta. Marrakechiga võrreldes on bussiühendused nendesse kohtadesse harvemad, mistõttu tuleb enam kaaluda kas rendiautot, grand taxit või ekskursioonivarianti.

5
1

Käisin seal just nov alguses, Marrakech-Agadir Marrakesch. Busiispiletid soovitan osta päev või paar varem. Bussiga reisimisel sageli lisatakse "pagasi tasu" reeglina 20 dh ühe koti kohta ühes suunas, st bussi peale minnes maksad lisaks veel eelnevalt soetatud piletile.

Autoga reisimist soovitan vältida kuna Põhjamaalased pole harjunud sellise liikluskultuuriga. Mina arvatavasti oleks nutnud juba esimesel ringristmikul, foorid on kohalike arvates vaid "soovituslikud" Kui aus olla siis Marrakeshis oli ka jalgsi raske liikuda.

Agadir erilisi muljeid ei tekitanud. Marrakesch oli huvitavam, lõbusam ja seiklusrikkam.

1
0

Tahan tänada siin vastajaid. Käidud - tehtud.

Üldiselt on Agadiri tripi puhul siiski nii, et kellel viitsimist/ tahtmist, sellel on tegevust ka näiteks 10 päevaks.

Meie soovide / tegemist hulka kuulusid:

 • Marrakech omapäi ( Agadirist polnud mingit probleemi minna omapäi. Bussipilet 110 DH ots. Kuna olime 5si, lisaks hotell - bussijaam - hotell, võtsime Grand Taxi terveks päevaks ehk 1500 dh - viis, ootas, tõi tagasi). Tegelikult oleks tahtnud olla seal isegi 2 päeva.
 • Agadiris kohapeal. Turg ehk Souk, ostukeskus Marjane, Mediina, lihtsalt jalutada linnas ja promenaadil, linnupark. Muide, soovitan megahead jäätisekohvikut Oliver, mis asub Marinas.
 • Hammam ( soovitan kõigile!!!) ehk Maroko saun.
 • Agadiri mägi ( sinna me kahjuks ise ei roninud, aga kes käis, ütles, et vaade oli ilus)
 • Essoira ( kahjuks me siiski ei jõudnud).
 • Reis mägedesse ( vägagi mõnus vaheldus, selle tegime siiski Aurinkoga)
 • Sõita kohalike bussidega - näiteks 22 ja 97/ 98 viivad ägedatesse linnaosadesse ( bussipilet ka 4 DH). Põhimõtteliselt teevad ringi, seega peaaegu tasuta linnaekskursioon.

Ühesõnaga, võtke kätte ja toimetage omapäi. Kõik on tehtav, sh ka lastega. Ära eksite, siis küsite ja alati saab ka takso võtta, mis on imeodav.

Ja tasub minna. Mõnus soe oli - päeval 31 c, õhtul ca 20 c ( dressikas peale).

7
0

Soovitan kirjutada FB Travellers From Estonia või morocco traveling. Need inimesed päris palju aega seal kohapeal majandamas.

2
0

Marrakechis saab väga hästi hakkama ja teistese linnadesse liikuda on ok. Bussiliiklus väga ok. Takso sõit Marrakechis 10 Dirhamit alates. Kes uuem nägu see ärgu üle 20 maksku rumalad ja rikkad :) alates 30. Soovitan valida Supratours. Bussijaamad üldjuhul paremini paigutatud.  Taksot ei tasuks võtta kindalsti kohe bussist väljudes. Kõnni bussijaama aiast välja ja seal teine hind. KIndlasti ära kauple juhiga. Pean silmas ära jää tingima. Ütle oma hind ja , kii see ei vasta tema omaga jää endale kindlaks.  Takso mahutavus. Kas 1 või 2  taksot.  Kõik sõltub tsoonist . Tahad linnast välja sõita midagi vaatama siis võtke takso bussijaamast ja sinna võite istuda ka  kõik 5,kesi ja võtta kuus Marokolast ka veel peale.  Agadirist -Marrakechi sõites soovitan kindlasti jääda ööseks Marrakechi.  Edasi tagasi sõit päris pikk. Vajadusel võin soovitada mõnda põnevat hostelit Marrakechis.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased