Viimased kommentaarid

Mina sain Neljap  kell 10 ja 290 euri edasi tagasi Hawaii veebruari lõppu. Seega toimis, loodan, et veahinnaga ei tühistata. Kuigi Lufthansa kodukalt näitab confirmed.

Natuke täpsustan siis kulusid Ovda Taba Sharm teekonnal. Mul oli kohver juba pileti hinnas. aga löön kulud kokku.Tallinn Riia LUX oli 6,70,  Hotell 15, Takso 2,5, Lend 49, Bussid Ovda Taba Sharm kokku 9, Teemaks ja piiriületus 35, Tagasisõit Sharm-Taba-Ovda 10, Riia Tallinn lend 15. Ehk siis 142,2 eurot seikluse eest. Minu jaoks on oluline seiklus, mitte mugavus. aga eks kuidas kellelegi.Ülejäänud kulud tekkisid meil seoses sellega, et läksime Cairosse

Räägin siis enda kogemusest. 

Riga Eilat Riga veebruar ja 15 päeva. Plaan oli minna Eilat-Sharm -Cairo-Tel Aviv-Eilat ja seda kõik ühistranspordiga (õnnetus). Et asi lihtsam oleks siis räägin ainult eurodes. 

Maandusime Ovdas ja peale rahulikku passikontrolli sai kenasti bussipeale millega saab otse Israeli Egiptuse piiriäärde, 5 eurot. Piiriületus koos Egiptuse E-viisaga mida on vaja just Cairosse minekuks ja mida tuleb eelnevalt taotleda kokku ca 35 euro. Bussipilet Tabast Sharmi 4 euri buss läheb igapäev kell 15. Tabast välja sõites maksad 20 euro Siinai teekasutust iga inimese kohta. Buss jõuab kell 19 Sharmi, sest peatusi ja passinäitamisi on ikka hulgaliselt.

Sharmist rohkem ei räägi kuna kõik nagunii teavad mis sellega on. Buss Cairose BlueBusiga esimeses klassis kus on rohkelt ruumi, kena filmide valik ja kohvi, vee ja mittehävinevate saiakestega maksis kokku 17 euri, buss sõitis Cairosse 7-8 h

Bussipeatusest  läksime Uberiga hotelli. Sõitsime tund aega Uberiga arve 3 euri (imedemaa). Cairo hotell pani kulmu kergitama aga see eest otse püramiidide juures ja vaade oli super. Püramiidide pilet maksis 8 euri (kui tahad suurde püramiidi sisse ronida siis osta eraldi pilet enne sisenemist, sest sees enam pileteid ei müüda ja kui tahad minna siis pead maksma uuesti 8 sisenemise eest ja 10 püramiidi sisse minekuks. Käisime ka muuseumis ära, suur lahmakas ja pilet  maksis samuti 8 eurot. Ootan huviga kui uus muuseum valmis saab, sest see tulevat mitmeid kordi uhkem. Cairo liiklus täiesti hull aga Bangkokis on hullem. Inimesed üritavad petta jah igal sammul aga kuna olime sellega arvestanud siis meid isiklikult ei seganud.

Buss tagasi Sharmi 17 eurot samuti kohv vesi ja saiakesed hinnas. Pass oli juba selleks ajaks päris kulunud kui Sharmi jõudsime. Sealt ülejärgmine päev hommikul kell 9 bussipeale ja sõitime tagasi Tabasse kus piiriületus maksis 2 EGP (ainult sularaha). Ja sealt juba kenasti bussiga 1 euo eest Eilatisse ja sealt 18 euroga Tel Avivi. Olime Tel Avivis kell 21 seega Sharm -Tel Aviv kokku 12 h bussidega. Pole paha.

Jeruusalemma saab Tel Avivist iga 20 min tagant ja pilet maksis 5 euri. Käisime seal ainult korra üheks päevaks ja siis sõitsime Tel Aviv hotelli tagasi. Ja siis jõudis kätte eelviimane bussisõit Tel Aviv - Eilat mis jällegi maksis 17 eurot. Tahtsime Eilatis ära käia ka surnumere ääres aga ühis transpordi bussipiletid olid väljamüüdud, seega soovitan päeva enne ära osta.

Viimane sõit bussiga Ovdasse maksis jällegi 5 euri. Ja peale VÄGA põhjaliku kuid äärmiselt viisaka ja lõbusa kontrolli sai ka lennukile.

Egiptus on suurejooneline ja teistsugune ja seal on muudki kui kuurortlinnad kus turist on kõndiv rahakott kes tuli raha külvama. Israel on turvaline ja ägeda iseloomuga kus bussijuht võib ennast sinu peal alguses välja elada, kuid kaks minutit hiljem pakub sulle šokolaadi.

Kokkuvõttes imeline reis, imeline kultuur, imeline loodus, ja imelised erinevused kahe niivõrd lähedal asuva riigi vahel. Ja kus kui midagi juhtus siis tuli lihtsalt endale öelda „no ja mis siis“  ja uhkelt ning rahulikult uus plaan paika panna ja mitte närvitseda nagu seda Eurooplastel kombeks on. Ja kui keegi kaupmeestest või kohalikes sinu pihta kohalikus keeles ka „halvasti“ ütles siis naerata ja mõtle endamisi, „Ma pole rumal“.

Muide, lennupiletid saime 49 eurot edasi tagasi näkku.Seiklusi ka teile. 

Täpsustuseks siis, et sõitsin täna Cairost  tagasi Sharmi ja passi kontrollpunkte oli palju ja kahes kohas pidid ka bussist väljuma ja pagasi bussist välja võtma ja lahti tegema ja sõjaväelastele sisu näitama. Lõpuks muutus juba naljakaks, vaatame mis saab veel Sharmist Tabasse sõites.

Viisat kontrolliti enne bussi istumist. Ostsime blue bus first class piletid 370 egp üks suund ja täitsa Ok. Sõitsime välja kell 13:00 ja hotellis Giza juures olime kell 21:30On võimalik osta ka kaks korda odavamad piletid aga seal pole nii ruumikad istmed.

Nu bussiga oli äärmiselt lihtne ja rahulik, kordagi ei peetud bussi kinni, Ütleks, et Taba Sharm oli palju huvitavam, nii umbes 10 korda peeti buss kinni ja kontrolliti dokumente.

Unustasin lisada et olen just praegu  Cairos ja tulin Eilat-Taba-Sharm-Cairo marsruudil selle viisaga.

Saatsin sulle privaatse sõnumi.

Käisin seal just nov alguses, Marrakech-Agadir Marrakesch. Busiispiletid soovitan osta päev või paar varem. Bussiga reisimisel sageli lisatakse "pagasi tasu" reeglina 20 dh ühe koti kohta ühes suunas, st bussi peale minnes maksad lisaks veel eelnevalt soetatud piletile.

Autoga reisimist soovitan vältida kuna Põhjamaalased pole harjunud sellise liikluskultuuriga. Mina arvatavasti oleks nutnud juba esimesel ringristmikul, foorid on kohalike arvates vaid "soovituslikud" Kui aus olla siis Marrakeshis oli ka jalgsi raske liikuda.

Agadir erilisi muljeid ei tekitanud. Marrakesch oli huvitavam, lõbusam ja seiklusrikkam.