Katjusha00

Reisisell, liitus Tripiga 4 aastat tagasi
3 meeldimist
9 postitust / 16 kommentaari
13 (2.1%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Me alustame küll Phu Quicis ja liigume sealt edasi omal käel ( praam + veel ei tea millega) Ho Chi Min suunas edasi. Seega Phu Quicis peaks ikkagi templid passi saama.  Kuskilt lugesin, et isegi kui mul on tehtud e - viisa, siis piiril saad templi vaid suuremates linnades (Hanoi, Danang, or Ho Chi Minh Airport)? 

Meie aga lendame Bangokist Phu Quic - i. Arvestades, kui pisike lennujaam seal on - siis kas seal saab viisa templit?   On keegi kursis? 

No kõhukotist meil Senegalis justnimelt taskuvargad oma saagi said :) 

Eestis vist sama Bobby saadaval: http://www.designstudio.ee/E-POOD/Bobby-vargakindel-seljakott/


Aga ma ikkagi kuidagi kahtlen. Kogemus ju endal puudub :)

No ma pigem mõtlesin just mõnda sellist kohalikku kohta, mida pole bookingus vms. A la pool kodumajutus, kuskil veiniistanduse juures vôi mäenôlval. Ehk, et kas selliseid ehedaid majutusi on sealkandis palju...

Kasutan juhust ka kirjutan samasse teemasse, et mitte uut teemat tegema hakata.

Meie tripime ka oma ITA reisist paar päeva Toskaana kandis - olen välja vaadanud mõned linnakesed, kust sooviks nö läbi keerata - Pontito, Barga, Lucca, Pistoia jms.
KÜSIMUS - kas ma peaksin seal kuskile ööbimise ette panema? Kuidagi tahaksin pigem selline "go with the flow" minna - aga kune meil on ka kaks last, siis otseselt puu alla jääda ei taha. Ehk, et küsimus siis - kas on tõenäoline, et me ikka seal kuskil öömaja leiame - või peaks ikkagi mingid peatuspaigad ette broneerima?

Tahan tänada siin vastajaid.
Käidud - tehtud.

Üldiselt on Agadiri tripi puhul siiski nii, et kellel viitsimist/ tahtmist, sellel on tegevust ka näiteks 10 päevaks.

Meie soovide / tegemist hulka kuulusid:

  • Marrakech omapäi ( Agadirist polnud mingit probleemi minna omapäi. Bussipilet 110 DH ots. Kuna olime 5si, lisaks hotell - bussijaam - hotell, võtsime Grand Taxi terveks päevaks ehk 1500 dh - viis, ootas, tõi tagasi). Tegelikult oleks tahtnud olla seal isegi 2 päeva.
  • Agadiris kohapeal. Turg ehk Souk, ostukeskus Marjane, Mediina, lihtsalt jalutada linnas ja promenaadil, linnupark. Muide, soovitan megahead jäätisekohvikut Oliver, mis asub Marinas.
  • Hammam ( soovitan kõigile!!!) ehk Maroko saun.
  • Agadiri mägi ( sinna me kahjuks ise ei roninud, aga kes käis, ütles, et vaade oli ilus)
  • Essoira ( kahjuks me siiski ei jõudnud).
  • Reis mägedesse ( vägagi mõnus vaheldus, selle tegime siiski Aurinkoga)
  • Sõita kohalike bussidega - näiteks 22 ja 97/ 98 viivad ägedatesse linnaosadesse ( bussipilet ka 4 DH). Põhimõtteliselt teevad ringi, seega peaaegu tasuta linnaekskursioon.

Ühesõnaga, võtke kätte ja toimetage omapäi. Kõik on tehtav, sh ka lastega. Ära eksite, siis küsite ja alati saab ka takso võtta, mis on imeodav.

Ja tasub minna. Mõnus soe oli - päeval 31 c, õhtul ca 20 c ( dressikas peale).

Nii palju on muutunud, et siiski kôik viiakse koju.
Sain aru siin kohalikult, et seisuga viivitatakse, kuniks enamus turistid on läinud riigist.

Meie oleme hetkel Gambias.
Olukord on rahulik, mingeid suuremaid muutusi siin pole.
Küll aga jäetakse lähipäevil ära kôik tripid ( meid see ei puuduta, meil kôik soovitu tehtud). Tänavatel on keskmisest rahulikum, paljud kohalikud on oma ärid sulgenud ja naised/lapsed kolivad (peamiselt toimus kolimine E-K) maapiirkondadesse sugulaste juurde.
ThomasCook saatis paar lisalendu, kuid Tjäreborgi charter siiski lisalende ei tee - vaid sellenädalast väljumist reisijatega Vantaalt ei toimu st tuleb tühjalt.
Samuti ei vii Tjäreborg ära inimesi, kes tulid kaheks ja kolmeks nädalaks. Need, kes homme tagasi, need pididki homme tagasi minema ( tavapärane väljumine).

Kui mul 4 inimese Malarone varu lennuki käsipagasis - ei tohiks vist mingit errorit olla? Üldiselt ravimitega pole teemat.
Igaks juhuks ei tahaks neid üldpagasisse panna ( on olnud juhuseid, kus pagas kaduma läheb jms).

2015 tegime kohapeal - kõik hops paadilt maha ja päikesevarju alla pani mehike laua ja me kõik olime rõõmsalt viisajärjekorras. Midagi ette ei tehtud.
Tagasitulles siis Langkawil taas passikontroll ja muud ei miskit.
Minekul on kõik info seal sadamas olemas.

Paraku Bensi lastele ei tohi kasutada.
Ses osas on mul kodutöö tehtud. Olen ka poes juba igaks juhuks konsulteerinud ja sain suht kategoorilise "EI" laste osas.
Aga õnneks saab Difusili tellida ka netist.

Eks me isegi teame, et nädal on selline kriitiline alampiir, tavaliselt ikka min 2-3 nädalat trippimiseks. Kahjuks ei saa töölt puhkust pikaks.
Krokodillde pargis oleme Malaisias käinud, usun, et suht sama. Küll aga tahaks pigem mingit safarit ja kohalikku kooli vms.

Hetkel tundub sääsetõrje (Difusili) leidmine Eetsi kaubandusest suht keeruline :)

Täielik vaikus?
Ikka vast keegi on käinud :)

Me jaanuaris alles.
Aga kui sa novembris ära käid, siis oleksin tänulik, kui siis kribaksid - ette aitäh.

Mis malaaria rohte plaanite? Kirjuta ka sellest, et milline oli rohtude kõrvalmõju.

Meil on ka Sheremetjevo lennujaamas vaja lastega passida 6h.
Tunbdub, et saab katsumus :)

Küsimus kohe siiasamasse (kuna reis ka lastega) - Aerofloti üleöö lennul - kas on tekid/padjad? Süüa ikka saab? On mingeid meelelahtutusi ( TV?)