Viimased kommentaarid

Küsimus:

Mul oli Portugali reis planeerud ja kõik no refund.

AirBalticuga korras, teevad 100% tagastuse (kuna tühistasid ise). 

Hotelliga on nii, et pakuvad, et nad raha ei võta AGA saan 12 kuu jooksul nende hotellis seda summat kasutada. 

Aus olles ma ideaalis nii ei tahaks.

Ja nüüd siis küsimus- kui muidu saaks kindlustuselt  hotelli osas teha kahjunõude, siis juhul kui hotell on mulle pakkunud alternatiivi (mis mulle tegelt ei sobi), siis kas kindlustus hakkab üldse minu asja menetlema ja hüvitama (Swed Platnium)?

Havoc, miks sa arvad, et 0?

Nende tingimustes on:  reisi sihtkohas toimunud ja ametivõimude poolt katastroofiks kuulutatud loodusõnnetus või terrorismiakt, mille tõttu on ametivõimud keelanud reisi sihtkohas viibimise või on turismiteenuste osutamine katkestatud;

Samas on kirjas: Kui reisikava muutuse tõttu lisandub transpordi- või majutuskulusid ning jäävad kasutamata juba tasutud ja tagasivõtmatud transpordi- või majutusteenused, hüvitame Teile neist kahest suurema kulu.

Kui kolmas osaline (nt transpordi- või majutusettevõte või reisikorraldaja) pakkus kasutamata jäänud teenuse asemel asendusteenust (nt majutust lennujaama hotellis), loeme selle maksumuse võrdseks kasutamata jäänud teenuse hinnaga ja arvestame selle maksumuse hüvitisest maha, v.a juhul, kui selle asendusteenuse sisu ja kvaliteet erinevad esialgsest teenusest oluliselt. Sellisel juhul arvestame asendusteenuse maksumuseks 50% esialgse teenuse hinnast.

Ehk, et kas môistlik on siis pigem AirBaltic rebookida (see vôimalus on neil ka Basic laiendatud hetkel)  ning lasta hüvitada majutus? Vôi siiski peaks nad hüvitama môlemad?

Ilmselt nüüd AirBalticu ja Swed  Platniumiga ei tohiks probleeme hüvitamisega olla?

Endal pidi olema TLL- RIX -Lissabon jrg nädal. Majutus ette makstud (no refund).

Aga nüüd vist peaks olema võimalik kindlustuselt täishüvitist saada?

Soovitan mitte kuurortites - üle rahvastatud ja palju venelasi. Kui on rollud, siis kindlasti keskusest eemale. 

Aga eks ise pead valima, kas soovid suuremat nö maja, bungalowt - eelistad rannaga vôi bassuga.

Meil polnud randa - aga rolleritega käisime erinevates randades. Mônes rannas olime sisuliselt ainukesed.

Meie seltskonnast oli mul tellitud e- viisa (siit varasemalt läbi käinud lingilt tellides) ja probleeme ei olnud. Küsiti Phu Quoc sisenemisel kohe (tulime Taist ja tegelt peale Phu Quoc suundusime mandrile). Aga meie seltskonnas oli juhtum, kus tegelikult oli tellitud ja makstud, aga saadeti justkui skännitud viisa - ning ei lastud enne riiki KUI maksid kohapeal uuesti !  Kusjuures, samalaadseid skännitud viisasid ja topeltmaksmkst oli tol hetkel veel ühel briti ja rootsi paaril. St kôik olid justkui ettetellinud ja maksnud ning pidid topelt tegema. Kahtlustasime kôik, et sattus mingil teatud perioodile (pühad, süsteemi vahetus vms), ning äkki sealsed kohapealsed polnud kursis. St ühesônaga jama oli palju ka teistel. 

Tean ka juhust, kus ilma viisata ei lastud juba EUst lennukile!  Meie isiklikult väljusime ju EUst Taisse, aga Tai ei küsinud veel keegi Vietnami viisat. 

Ning minuteada ei ole ka viisaregulatsioon seal saare osas sama kogu EUle vaid kuidagi riigiti omakordaa reguleeritud. Itaallased, keda Can Thos kohtasime väitsid, et neil on viisavaba.

Olime just Tais ja Vietnamis trippimas.

Tais nägime olukorda, kus tôesti üks vene pere tômmati kôrvale, sest lapsel oli palavik.  Seda lastel ikka on,

Aga maske kandsime minnes lennukitel ka lennujaamas. Vietnamis ka siseruumi turgudel, kus oli jube tunglemine ja nahk naha vastas pm. Siiski käte desinfitseerijat kulus ohtralt.

Samas mingit erilist hirmu kohapeal ei ole. Kuigi, jah, köhatamise osas on ikka foobia paljudel. Keegi köhatab, kôik keeravad pead.

Tulen korra veel teema juurde tagasi - kui keegi oskab soovitada, et kuhu minna Mekong Deltat vaatama- oleksin tänulik. Kambodza piiri lähedal pidi olema ehedam (mitte nö tour suurele turismigrupile) aga kus täpsemalt?

Hetkel muidugi, lugedes erinevaid artikleid - Hiina oma elanikke eelmisest nädalast riigist välja ei luba. Samas, need kes on väljas, hakkavad pisitasa tagasi puhkuselt pöörduma. 

Ehk, kui peiteaeg on kuni 14 päeva, siis sellel nädalal vast selgubki, et palju Hiina turistid endaga seda välja külvasid.  Uusi riigist tulijaid ju pole - jääb oodata, kui paljudel sellel nädalal (veidi ka järgmisel) välja lööb.

Plaan ongi. 

Tundub (P3V otsingu järgi), et neid saab siiski pigem tööohutuse - ja ehituspoest (tolmumask).  Vôi on meditsiiniline ikkagi kuidagi erinevat...

Kus neid ôigeid maske saab? Apteegist? Laupäeval minek Vietnami, lennujaamas paneks ette ikka vast.

Laiendan teemat ja küsin, et mul on juba tehtud single entry viisa. 

Lähen Phu Quoc ja peale seda Ho Chi Min - mõte oli ka vahepeal 2 päevaks ka Kambodzasse minna (Sihaoukville).  Siis ma ilmselt tagasi tulles pean ikka Vietnami jaoks tegema uue viisa?

Me alustame küll Phu Quicis ja liigume sealt edasi omal käel ( praam + veel ei tea millega) Ho Chi Min suunas edasi. Seega Phu Quicis peaks ikkagi templid passi saama.  

Kuskilt lugesin, et isegi kui mul on tehtud e - viisa, siis piiril saad templi vaid suuremates linnades (Hanoi, Danang, or Ho Chi Minh Airport)? Meie aga lendame Bangokist Phu Quic - i. Arvestades, kui pisike lennujaam seal on - siis kas seal saab viisa templit?   On keegi kursis? 

No kõhukotist meil Senegalis justnimelt taskuvargad oma saagi said :) 

Eestis vist sama Bobby saadaval: http://www.designstudio.ee/E-POOD/Bobby-vargakindel-seljakott/Aga ma ikkagi kuidagi kahtlen. Kogemus ju endal puudub :)

No ma pigem mõtlesin just mõnda sellist kohalikku kohta, mida pole bookingus vms. A la pool kodumajutus, kuskil veiniistanduse juures vôi mäenôlval. Ehk, et kas selliseid ehedaid majutusi on sealkandis palju...

Kasutan juhust ka kirjutan samasse teemasse, et mitte uut teemat tegema hakata.

Meie tripime ka oma ITA reisist paar päeva Toskaana kandis - olen välja vaadanud mõned linnakesed, kust sooviks nö läbi keerata - Pontito, Barga, Lucca, Pistoia jms. KÜSIMUS - kas ma peaksin seal kuskile ööbimise ette panema? Kuidagi tahaksin pigem selline "go with the flow" minna - aga kune meil on ka kaks last, siis otseselt puu alla jääda ei taha. Ehk, et küsimus siis - kas on tõenäoline, et me ikka seal kuskil öömaja leiame - või peaks ikkagi mingid peatuspaigad ette broneerima?

Tahan tänada siin vastajaid. Käidud - tehtud.

Üldiselt on Agadiri tripi puhul siiski nii, et kellel viitsimist/ tahtmist, sellel on tegevust ka näiteks 10 päevaks.

Meie soovide / tegemist hulka kuulusid:

  • Marrakech omapäi ( Agadirist polnud mingit probleemi minna omapäi. Bussipilet 110 DH ots. Kuna olime 5si, lisaks hotell - bussijaam - hotell, võtsime Grand Taxi terveks päevaks ehk 1500 dh - viis, ootas, tõi tagasi). Tegelikult oleks tahtnud olla seal isegi 2 päeva.
  • Agadiris kohapeal. Turg ehk Souk, ostukeskus Marjane, Mediina, lihtsalt jalutada linnas ja promenaadil, linnupark. Muide, soovitan megahead jäätisekohvikut Oliver, mis asub Marinas.
  • Hammam ( soovitan kõigile!!!) ehk Maroko saun.
  • Agadiri mägi ( sinna me kahjuks ise ei roninud, aga kes käis, ütles, et vaade oli ilus)
  • Essoira ( kahjuks me siiski ei jõudnud).
  • Reis mägedesse ( vägagi mõnus vaheldus, selle tegime siiski Aurinkoga)
  • Sõita kohalike bussidega - näiteks 22 ja 97/ 98 viivad ägedatesse linnaosadesse ( bussipilet ka 4 DH). Põhimõtteliselt teevad ringi, seega peaaegu tasuta linnaekskursioon.

Ühesõnaga, võtke kätte ja toimetage omapäi. Kõik on tehtav, sh ka lastega. Ära eksite, siis küsite ja alati saab ka takso võtta, mis on imeodav.

Ja tasub minna. Mõnus soe oli - päeval 31 c, õhtul ca 20 c ( dressikas peale).

Nii palju on muutunud, et siiski kôik viiakse koju. Sain aru siin kohalikult, et seisuga viivitatakse, kuniks enamus turistid on läinud riigist.

Meie oleme hetkel Gambias. Olukord on rahulik, mingeid suuremaid muutusi siin pole. Küll aga jäetakse lähipäevil ära kôik tripid ( meid see ei puuduta, meil kôik soovitu tehtud). Tänavatel on keskmisest rahulikum, paljud kohalikud on oma ärid sulgenud ja naised/lapsed kolivad (peamiselt toimus kolimine E-K) maapiirkondadesse sugulaste juurde. ThomasCook saatis paar lisalendu, kuid Tjäreborgi charter siiski lisalende ei tee - vaid sellenädalast väljumist reisijatega Vantaalt ei toimu st tuleb tühjalt. Samuti ei vii Tjäreborg ära inimesi, kes tulid kaheks ja kolmeks nädalaks. Need, kes homme tagasi, need pididki homme tagasi minema ( tavapärane väljumine).

Kui mul 4 inimese Malarone varu lennuki käsipagasis - ei tohiks vist mingit errorit olla? Üldiselt ravimitega pole teemat. Igaks juhuks ei tahaks neid üldpagasisse panna ( on olnud juhuseid, kus pagas kaduma läheb jms).

2015 tegime kohapeal - kõik hops paadilt maha ja päikesevarju alla pani mehike laua ja me kõik olime rõõmsalt viisajärjekorras. Midagi ette ei tehtud. Tagasitulles siis Langkawil taas passikontroll ja muud ei miskit.
Minekul on kõik info seal sadamas olemas.

Paraku Bensi lastele ei tohi kasutada. Ses osas on mul kodutöö tehtud. Olen ka poes juba igaks juhuks konsulteerinud ja sain suht kategoorilise "EI" laste osas.
Aga õnneks saab Difusili tellida ka netist.

Eks me isegi teame, et nädal on selline kriitiline alampiir, tavaliselt ikka min 2-3 nädalat trippimiseks. Kahjuks ei saa töölt puhkust pikaks. Krokodillde pargis oleme Malaisias käinud, usun, et suht sama. Küll aga tahaks pigem mingit safarit ja kohalikku kooli vms.

Hetkel tundub sääsetõrje (Difusili) leidmine Eetsi kaubandusest suht keeruline :)