Marsruut Tais kahe nädalaga

Ma ei ole enne Tais käinud ning seetõttu palun pisut abi.

Taskus on lennupiletid Phuketile. Aega kohapeal on 2 nädalat. Huvi on pisut erinevaid kohti näha, samas üpris rahulikult võtta (rannapuhkust nautida jms.) ja mitte päris iga päev paaniliselt kotte pakkida ja mõelda, kuhu ja kuidas edasi liikuda. Peale pisukest lugemist on tekkinud esmane plaan. Kas oskaks keegi kogenum kommenteerida sellist marsruuti: Phuket -> Phi Phi saared -> Koh Lanta -> Krabi ümbrus -> Phuket

Igas kohas ilmselt rendime rolleri ja uudistame ringi, Phuketis on Katal kaheks esimeseks ööks ka majutus ära broneeritud. Edasi siis vaatame kohapealt.

Kas kahe nädala jaoks on selline ring paras või tasuks midagi vahele jätta? Kes neis kohtades on käinud - mida eelistaksite pikemaks peatumiseks? Või soovitate hoopis mõnd muud trajektoori? Kindel soov on leida "mitte-veel-turiste-ääreni-täis-paradiisisaar", kus mõnusas bungalows saaks u. paar-kolm päeva ilu nautida.

Kui sul on soov leida mitte turiste ääreni täis kohti, siis Phuket-Phi Phi-Krabi ei ole eriti mõistlik marsruut, kuna kõik need kohad on turiste täis, eriti ülerahvastatud on Phi Phi, mille kohta Lonely Planet suisa "national disgrace" on öelnud. Phuket on siiski üsna OK. Phuketist minu teada käivad laevad Surini ja Similani saartele, mis päris mitmetunnise laevasõidu kaugusel, kuid olevat see-eest üsna turistivabad ja imeilusad. Ise kahjuks sinna ajapuudusel ei jõudnud, nii et isiklik kogemus puudub. Phuketis on Kata hea valik, on selline rahulikum kant ja mitte kuigi pülerahvastatud. Pikemalt peatumiseks ise vist eelistaksingi Kata beachi või siis Krabis Railay randa, aga Railayl on majutus üsna kallis.

Tegelikult igas kohas ( v.a Phi Phi vist, kuna see nii väike saar) on võimalik minna ju turisti sektorist eemale. Nii ka Krabi kandis näiteks. Ei olegi mõet ööbimist võtta kohe Ao Nangi ranna juurde vaid paar km eemale. Minu arvates oli Krabi hulga kiftim koht ki Phuket. Ja üldse kui olla turistide sektorist eemal saab Tai´d hoopis teise pilguga vaadata :)

Krabi linn ei ole eriliselt turiste täis, kuid linnas endas pole eriti midagi teha ka. Peale PhiPhit on päris hea rahulik. Rolleri ja ekskursioonidega saab Krabi ümbruses palju põnevat teha.

Phuketilt saab nii Phi-Phile. kui Similanile võtta päevaseid trippe (lisaks muidugi veel palju erinevaid): Similan- http://www.phuket-travel.com/speedboat/similan.htm Phi-Phile ka sõita kohale ja vabal valikul tagasi- http://www.phiphi.phuket.com/schedule.htm Müüb iga putka, mis trippe pakub. Eks kohapeal otsustate kuipalju ja kuhu loksuda viitsite. Ise oleme tavaliselt ühel päeval rannas ja järgmisel mõnel tripil või "rolluga" ringi sõites. Kui üks koht ära tüütab, ostame transa järgmisse kohta, seal esimeseks ööks esimesse sobiva hinnaga hotelli ja siis hakkame ringi vaatama. Küll kõik kujuneb. Ei maksa üle planeerida. Küll aga eelnevalt Google`ga pisut infot koguda ja mõned märgid võimalustest paberile panna.