Matkaautoga lõbustuspargireisile Skandinaaviasse

Plaanis minna augusti algul lastega ( 2a, 7a, 10a) 10-päevasele lõbustuspargireisile Skandinaaviasse. Tallinnast laevaga Stockholmi ja sealt siis edasi vaba kulgemisega läbi Rootsi, Taani...

Kuna need maad on täis erinevaid lasteparke, siis ootaksingi siinkohal konkreetseid nimesid, mida enim külastada soovitaksite.

Kui kellelgi on tagataskus veel häid reisisihtkohti, mis meie 10-päeva sisse võiks mahutada,olge paid ja andke teada.

Hetk tagasi tekkis mõte, et võib-olla kaaluks reisisihtkohana hoopsitükkis Norrat Taani asemel. Seega kui leidub inimesi, kel Norrast teada nii mõndagi vahvat lastele, siis oleksime väga tänulikud.

Minu kunagise sarnase tripi märkmed:

  • stardime kell 20.00, et jõuda kell 00.15 laevale Paldiskisse. – jõuame Rootsi Kapellskäri kell 09.15 hommikul. Sõidame Kapellskärist (190 km 2,5 tundi) Furuviki looma- ja lõbustusparki (www.furuvik.se, põhirõhk ahvidel Park: 10.00-19.00 195 sek Tivoli: 12.00-18.00 195 sek) Ööbimine Hommikul sõit 160 km 2 tundi Leksand Sommarlandi avatud kl 10-17, http://www.sommarland.nu pilet 290 sek. Hiljem sõidame Örebro’sse (200 km, ~3 tundi) Gustavsviki kämpingusse ööbima, kus on ka veepark. Avatud kl 9-21 (www.gustavsvik.se ja http://www.gustavsvik.se/?a=0&l=2&pid=77, pilet 140 sek/120 sek). Ööbimine Hommikul sõidame Karlskoga’sse ~45 km BodaBorgi (www.bodaborg.se, real-life quest’id, avatud kl 9-17, pilet 170 sek) Seejärel sõidame 140 km Skara Sommarlandi (http://www.sommarland.se/parken.php avatud kl 10-17, pilet 299 sek) Õhtul sõitsime Göteborgi lähedale High Chaparrali kauboipargi juurde kämpingusse (www.highchaparral.se avatud kl 10-17, pilet 180 sek), ca 160 km Ööbimine Hommikul külastasime kauboiparki ning seejärel sõitsime Göteborgi Lisebergi tivolisse (http://www.liseberg.se avatud kl 13-23, pilet X sek) Ööbimine Algul plaanisime, aga siiski jätsime ära Gränna kommivabriku, kus saab vaadata kommide tegemist ja maitsta ja kaasa osta eri komme. Kui lähete Stockholmi kaudu tagasi, siis tagasiteel võiks olla küll see kommivabrik või siis Stockholmis nt Gröna Lundi lõbustuspark. Kolmardeni safaripargi jätsime vahele, kuna oleme seal juba varasemalt käinud; aga seal tasub vähemalt korra elus ikka ära käia, üsna vahva on.

Meie tulime tagasi Lübeckist ja seetõttu jätkasime oma sõitu Göteborgist allapoole, läbi Kopenhaageni, käisime Kopenhaageni Tivolis, seejärel ööbisime Taanis ning järgmisel päeval olime Lalandia veepargis (http://www.lalandia.dk/da/Pages/forside.aspx). Ööbimine Saksamaal. Viimase päeva veetsime Saksamaal Lübecki lähedal Hansapargis (www.hansapark.de). Hansapark oligi kõige lahedam ja on tore, et see just reisi lõppu jäi. Aga pärast sellist trippi ei ole me tahtnud enam mitu aastat üheski teemapargis ega tivolis käia, saime oma soovid kõik täidetud, suured ja väikesed kaasa arvatud :D Kusjuures selline reis tundub tagantjärele väga sisutihe, aga tegelikult oli just paras, jätkus aega rahulikult sõita ja peatusi teha, matkata, suppi keeta, liha ja kartulit küpsetada, metsas või järve kaldal jalutada.

  • PS- hinnad on tänaseks kindlasti muutunud, ära hindu vaata.

Suurepärane vastukaja, Mia, tänud Sulle! :)

Kunagi elasime suvel Drammenis, siis käisime Bo sommarlandis http://www.sommarland.no/ ja Oslo lähedal Tysenfrydi lõbustuspargis http://www.tusenfryd.no/eng Lastele meeldisid mõlemad. Eelpoolmainitud Lisebergis oli väga lahe. Skaras sattusime mingitele naistele, kes näomaskide ja pikkade seelikutega üritasid igalt poolt alla sõita. Raske, kui usk ei luba end paljastada ja muudel lastel oli tüütu oodata, kui neid naisi sealt poolelt rajalt välja aidati. Stockholmis on Gröna Lund http://www.gronalund.com/. Mu lastele meeldis Rootsis Astrid Lindgreni maa http://www.alv.se/. See pole küll päris lõbustuspark, aga vahva koht ikka. Taanis oleme käinud Kopenhageni tivolis ja Billundi Legolandis. Mõlemad on külastust väärivad kohad. Vahvat reisi!

Kuidas on matkaauto parkimisega? Meil plaanis peagi minna ja sihtideks on Kolmarden, Kauboimaa, Legoland ja Hansapark. Oskab keegi öelda täpsemalt, kus nende kohtade läheduses karavaniga parkida saab?

Ise ei ole matkaautoga käinud, kuid suurema bussiga küll. Parklad on seal suured ja tavaliselt on matkaautodele eraldi nurgake. Matkaautosid on seal palju. Võid ise vaadata https://maps.google.ee/. Otsi koht ülesse ja lohista kollane mehike sinna.