Matkabussiga Euroopasse - sihtkoht Itaalia

Tervitus! :) Pöördun siis siinsete kogenumate reisijate poole, et saada vastuseid mõningatele küsimustele. Pole varem niiviisi reisimas käinud, niiet taolised kogemused puuduvad täielikult. Nimelt plaanis nooremal seltskonnal (18-40) suve keskpaiku matkabussiga mööda Euroopat tuuritama (buss renditud 15. päevaks) minna, eesmärgiks vaadata üle peamised turismiatraktsioonid ehk nö kultuuri-lõbureis ühes. Reisiseltskond 7-8 liikmeline. Eelarveks 6000-7000 EEKi inimene (kuhu sisse pidid esmaste kalkulatsioonide kohaselt kuuluma piletid (mõningad vaatamsiväärsused, turismiatraktsioonid), küttekulu, bussirent. Siit ka küsimus: kas selline eelarve tuleb üldse kõne alla (alla 10 000 ei tohiks juttugi olla)? Missuguseid kohti soovitate külastada? Oskab keegi takistuste-ebameeldivuste eest hoiatada? Ehk on kellelgi isegi plaan käidud reisist alles?

Vastuseid ooodates: reisihuviline :)

Olime oma matkabussiga suvel pea 1,5 kuud Horvaatias ja meil kulus 4000 eek üks ots küttele + 1500 küte kohapeal (1200km ).Kirteedele 800 eek. Ööbisime põhimõtte pärast ainult mittakämpingutes. Ainult 3 euri elektri eest iga 3-5 öö. Parkimisi ja mere äärde pääsusid kogunes ainult 30 euri ringis. Raha küsiti 7.00-19.00. Enne ja pärast seda olid tõkkepuud parklates ( mitte kämpingutes ) lihtsalt lahti ja 7.00 ei tulnud keegi otsima, kel makstud, kel mitte, hakati lihtsalt uutelt tulijatelt raha kasseerima. Sööki tegime ise ja see oli sama kallis kui kodusoleks läinud, seda ma reisieelarvesse ei arvestanudki. Olen kuni 6.02 Egiptuses, peale seda kui soovi lisainfoks ( bensukulu sõltub kõrge bussi puhul kiirusest, kuna kihutada pole mõtet, siis pole ka kõik kiirteed vajalikud )uvask@hot.ee

Kas mõtlesid 7-8 inimest 2 bussiga?

Matkabussis 6 turvavööd. Hetkel veel plaanis 7 inimesega minna, kuna väidetavalt on seal 7 magamiskohta.

On ehk soovitusi? :)

Esimene asi - füüsiline ruumipuudus bussis. Teil läheb selles bussis ülikitsaks olemine. Suvel päästab natuke see, et bussi seistes käib elu õues. Kasutage seda maksimaalselt.

Teine asi - indiviidide sobivus. Olete varem pikemalt koos viibinud? 2 nädalaga saab tekkida väga palju erimeelsusi. Minul tekkis oma parima eluaegse sõbraga (tema oli oma bussiga) täiesti uskumatult.

On teil teada marsruut / reisikava? Mis buss see on? Siis oskaks ehk edasi juhendada.

Mul jài ka silm peale sellele "7-8 liikmelisele seltskonnale" ùhes matkabussis. Tundub paljuvòitu... Paar aastat tagasi rentisime 6-liikmelise kambaga (pluss ùks sùlelaps) 6-kohalise bussi. Tòepoolest làks olemine vàga kitsaks ja seda nii fùùsiliselt kui vaimselt. Paraku on nii, et viibides paljukesi 2 ruutmeetrilisel pinnal, on nààklemised kerged tulema. Kujutage ette, et peate hulgakesi koos selles bussis veel magama ja òhutemperatuur nàitab 42 kraadi (meil juhtus just nii)!

Teisest kùljest oli see reis loomulikult tore kogemus. Aga otsustasime oma kaaslasega, et kui kunagi veel selline seiklus ette vòtta, siis maksimum neljakesi.

Soojalt maalt tagasi ja tundub , et teil on veel palju lahtisi otsi. Kuna olime möödunud suvel 15.07-25.08 Horvaatias, siis veel üks tahelepanek- juulis oli nii öösel kui päeval 30 kraadi sooja- päris karm just öösiti, sest päeval saab sõidu ajal veidi konditsioneeriga jahutada, usun , et see on teie bussil olemas. Või siis päeval mere ( või muu veekogu )ääres. Augustis, kui päeval 30 ja öösel umbes 20 kraadi ringis, siis juba täitsa ok.Kui soovi olen uvask@hot.ee täitsa olemas jälle-

Tere, Kuna siin värske teema püsti, siis väga surfama ei hakka. Palju võiks olla keskmine tasu Euroopa kämpingutes matkaauto kohta? Kaalun hetkel matkaauto vs tavasõiduk skeemi. Üks siis tuleks rentida, teine endal olemas.

Mis riigid plaanis on? Täpsusta ka, mis ajal lähed.

Need 2 komponenti annavad hinnainfo, siis saaks anda kohe suurusjärgud.

Mitu inimest matkaauto kohta tuleks. Kuni 4 on suht ideaal ja saab ka olla mitte kämpingus kasvõi üle öö, see annab kokkuhoiu. Kui kõik ööd kämpingus olla, siis ei teki matkaautoga mingit edu. Matkaauto pluss oleks see, et pole vaja niipalju kokku lahti pakkida, kuigi ka selline asemetegemine võtab aega. Pluss oleks ka see, et kui rahvas veel veidi bussis tukastab, saab vara hommikul liikvele minna, et uut kohta otsida ja ka õhtul võib veidi rahulikumalt võtta võrreldes autoga, mingi koha ikka leiab. Miinuseks on liikumiskiirus- kui on piisavalt aega, siis pole probleemi, et ka kiirteel liigute 85-90 km-h, vastasel korral hüppab kütusekulu mõttetult lakke. Kui liikumis ja ajagraafik on pigem pingeline, siis parem tavaautoga kuhugi ruttu kohale. Matkaautoga ei pääse alati igale poole hästi ligi ( kitsad linnad, mäed ), siis tuleb liinibussiga või ka rongiga veidi arvestada. Loe mu juttu veidi eespool ja kui soovid, võtke ühendust. Oleme oma matkabussiga päris erinevaid asju katsetanud.

Aeg on suht tipphooaeg - juuli lõpp, augusti algus. Tšehhi, Slovakkia, Ungari vast kohad kus veidi kohapeal viibiks. Muus osas ei plaani tormata, aga ka mitte eriti uimerdada. Inimest arv ... eks näis 4 - 6, kui kolm nagu algselt plaanitud, siis sõiduautoga minek. Ülim sääst ei ole just eesmärk, aga kuna varem nii reisinud ei ole, siis huvitas see nö matkaauto koht kuskil platsil. Lisaks sellele, et neljakesi sõiduautos kisub ebamugavaks, on bussis seltsis ka segasem. Inimloomustega ei tohiks probleemi tekkida:)

2008 10. augˇUngaris +36. 2009 18.juuli-5 aug Horvaatias +-30 nii öösel kui päeval. Edasi läks öösiti veidi jahedamaks. Poola Slovakkia piiril on Namestovos veehoidla ääres väga korralik odav kämping,mõnusa restoraniga ( supp 1 eur ja 3,5 euriga korralik praad. Hea koht akusid laadida. Balatoni ääres leidsime koha, kus sai matkabussiga 24h tasuta 100m veest. Nende kohtade leidmiseks ja ka muu info vahetamiseks võime trehvata, kui soovi. Olen Tallinnast ja uvask@hot.ee

Lepime kokku nii, et trip.ee käib eesti keeles ja eesti keeles on olemas riik nimega Ungari. Hungari't pole üldse üheski keeles vist.

Parimat

ixxx vanemtoimetaja

No näed, kuidas düsgraafia vohama hakkab, kui pidevalt ingliskeelseid lehekülgi passida - rumal viga muidugi. Samas mul oli ka koolis eesti keel neli, seega vabandust kui edaspidi kirjavigu teen (see märkus on tingitud sellest, et sihilikult ma siin eesti keelt ei eira). Uva, tänu Sulle ja kui peaks küsimusi veel tekkima, siis annan teada. Katsun ise ka veel infot otsida.

See aeg on tipphooaeg, mis tähendab kõrgemaid hindu. 1 öö mainitud riikides on bussile kuskil 500 kr kanti ja pisut peale, sõltuvalt inimeste arvust bussis. Meil oli eelmisel aastal 420-450 kr/öö (2 inimest bussis). Vaatamata kõrghooajale ei tohiks kohtadega kämpingus üldiselt probleeme olla, kuna majandussurutis mõjutab ka Euroopa puhkajaid.

1 asi veel. Kui jõuate õhtul kämpingu värava taha, siis võite ööbida hommikuni värava ees parklas (kui on, tavaliselt on). Sisse sõidate hommikul. Siis säästate ühe ööpäeva maksumuse. See on igati lubatud ja mingit pettust sellega ei tee.