Matkareis

Soovime minna suurema seltskonnaga kuhugi Euroopasse matkama. Oleme seda teinud Turja Touri kaudu, aga tema teenustest loobusime. Kas oskab keegi soovitada samalaadset reisikorraldajat - matkamine telkidega, lõkkel toidutegemine jne?

Ise olen käinud pärnakate ja puhhiga, mõlemaga jäin rahule ja kui sobib sihtkoht, siis lähen ka järgmisel aastal. Ongi arukas teha aastas 1 reis matkaklubiga ja 1 tavareisikorraldajatega, siis leiad mõlemat. Üldjuhul nad teineteist ei korda. Mulle kohalesõit lennukiga ja siis vedelemine ei istu.

Loomulikult ma tead, et neti kaudu lihtne otsida, kuid soovingi teada, kas on kellelgil konkreetseid kogemusi mõne matkaklubiga, matka korraldajaga.

Soovid nooremaid kaaslasi, ja kes ka öösel pidu panevad ja kohalikke veinitööstusi toetavad, siis vali Puhh. Seal moodustatakse vastavalt huvidele ka eraldi väiksemad pundid. Saad vändata ja ka jalutada nagu soovid. Nende tõmbenumbriks on Balkan, mis praegu annab muudele aladele silmad ette. Vanematele ning rahulikumatele sobib rohkem Pärnu MK. Endisi mägironijaid meelitavad mäed ka nüüd. Tutvu ka mõlema reisipäevikutega.

Matkal sõltub kõige rohkem sellest, kuidas sinu isik ja tahtmised ülejäänud grupi omadega kokku sobivad. Sina tahad mere ääres peesitada, teised mägedes turnida - ei sobi. Sina soovid sportlikku üritust ning kibeled kannatamatult, kuni teised päeval siestat peavad - jälle ei sobi. Nii et igal juhul pead grupijuhi ja parem veel, kui ka ülejäänd grupiga selgeks tegema, mida ootad ja mida oled ise nõus andma.

Lõkkel toitutegemine on aga keeruline, seda saab Euroopas harva ja vähestes kohtades - tuleoht! Või siis pead RMK-tüüpi lõkkeplatside otsima.

Ma olen mitu korda Puhhiga käinud ja oli tore. Veel üks valik on Nipernaadi, http://www.nipernaadi.ee.

A üldiselt on praegu vara matka-asju ajada (kui just talvematkale ei taha minna), pigem aasta alguses.

Uperak, puhhikad on vahepeal vanaks saanud, pered-lapsed soetanud ja veidi rahulikumaks jäänud. Sõidetakse lennukiga kohale (kui kaugemale minek) ja ei osteta kõiki makarone kaasa. Sajandi algusaastatel oli jah rohkem vaeste noorte üliõpilaste värk :)

käib oma reisidel ka sellistes erilistes kohtades. Norra, Slovakkia, Sloveenia tuleb mulle praegu meelde. Telkides nad küll vist ei ööbi, aga tuttavad käisid nendega Slovakkia mägede ja koobaste reisil 2007. aasta suvel. www.loodusreisid.ee

Millal Teil matk plaanis on ja kuhu sooviksite minna ? Kui aega on ,oleksin kaasatulija ehk,ja kui Teil seltskonnast väheks jääb. Mõte liigub Teil aga õiget rada pidi. See matk seljakoti ja telgiga ning õhtused lõkkeõhtud saslõkiga ( kui veel mõni kitarrimängija ja laulja kaasas oleks !)--on need kõige õigemad ja mönusamad matkad.Telgis muideks on palju parem magada kui toas.See,kuhu minna polegi vast üldse kõige tähtsam,kuid siiski on meeldivam peatuda ja ööbida kaunitel randadel veekogude ääres.