Mauritius vs. Dominikaan

Kes te mõlemas kohas käinud olete, jagage palun soovitusi, kumba sihtkohta valida. Ainult rannas lebotamine ei paku lõbu, tahaks ka ringi liikuda. Kus on selleks rohkem võimalusi? Tänud ette!

Sõltub, millal minna. Erinevad poolkerad, pisut erinevad kliimatingimused (orkaanid-taifuunid), erinev kultuur jne.

Teoreetiliselt peaks Dominikaanil ringiliikumise võimalusi hulga olema rohkem. Dominikaan (18704 km2) on Mauritusest (2040 km2) 9,2 korda suurem.

Kui Mauritusele lähete siis ühendage kaks saart Mauritius + Reunion. Mõlemad saared väga erineva kultuuri ja loodusega. Reunion on võimsama loodusega. Mulle jättis Reunion sügavama mulje. Seega soovitan ajalise jaotuse suhet 40/60 Reunioni kasuks.

Nov-dets pole suurt klimaatilist vahet olemas. Dominikaanis sügis, suht kuiv ja tiba jahedam periood (noh nii +28 vilus päeval), Mauritiusel kevad, hakkab kuumaks minema (+30) ja detsembri teine pool on juba ka vihmaperiood platsis.

Mis puutub Naabrimehe juttu, siis tõsi on see, et ringikäimise ja looduse mõttes jääb Mauritius üksi tiba lahjaks. Reunioni loodus on võimas. Nii, et kui ainult rannalebo ei paelu, siis igal juhul kompleks Mauritius-Reunion.

Kindlasti Dominikaani vabariik. Oluliselt suurem, mitmekesisema loodusega ning võimalik on tegeleda peaaegu samalaadsete tegevustega nagu Mrus, kuid tegevusi jagub veelgi rohkemaks. Mrus käisin veebruaris ja ilmad olid soojad, vesi võrratult mõnus. DV-s nüüd dets lõpp, jaanuari algus, ilmad olid soojad ja vesi samuti mõnus, kuid eelistaks uuesti just dominikaani.