Mehhiko autorent

Tere, plaanis minna perega Mehhikot avastama, oskab öelda kas seal saab hakkama vaid eesti juhiloaga või peab olema tehtud ka rahvusvaheline juhiluba, autorentimiseks jne. Ja mis rendifirmat soovitate. Alustame ja lõpetame Cancunis.

Võtsin detsembris Europcarist. Tavalise Eesti juhiloaga. Kuna mul krediitkaardil oli rendiauto kasko ka peal, siis mingit lisakindlustust pähe ei määritud. Auto kättesaamine võttis u. 30 min. aega ja nagu rendika puhul ikka, video seest ja väljast enne minemasõitmist, et endal hiljem lihtsam oleks. Viis päeva oli 300 eur.

1
0

Tähte ei tahaks närida, kuid siiski täpsustaks viimast kommentaari, et krediitkaartidega pole kaasas mitte rendiauto kasko kindustust vaid rendiauto kasko omavastutuse kindlustus.

2
1

Huvitav, mul kirjas nii:

Rendiauto kaskokindlustus 40 000 € (omavastutus 250 €)

Kindlustatu poolt välismaal renditud sõidukile kehtib Swedbank P&C Insurance ASi sõidukikindlustuse standardkasko kindlustus. Hüvitamisel lähtutakse Swedbank P&C Insurance ASi sõidukikindlustuse kehtivatest tingimustest.

Kuda sa välja loed, et tegemist on omavastutuse kindlustusega?

1
0

Kui see on tõesti CDW asendusaine, siis on midagi sellist nagu ameerikastel. Seal pole kohalikel rendihindadel enamasti mingeid kindlustusi sees, sest enamikel on ka selline kasko vms oma krediitkaardiga, mingi suurema kindlustusega vms olemas.

Samas selle Swedi kasko kasutamine USA-s ja mujal, kus CDW ja TP pole automaatselt hinnas, võib tähendada seda, et halvemal juhul peab sul olema vahendeid auto väärtuse katmiseks seni, kuni Swed asjad korda ajab. Kui keegi esimest korda selle tee läbi teeb Platinum kaardiga, siis saaks kuulda, mis see tegelikult kaasa toob suuremate kahjude korral.

Aga Euroopas ja suures osas maailmas pole selle rendiauto kaskoga midagi teha, sest CDW on alati hinnas ja TP peaaegu alati.

1
0

vatse, rohkem ei saa ju keegi võtta, kui on blokitud autot vastuvõttes krediitkaardilt. Odavamad (ja agressiivsemale lisamüügile või siis autot vastu võttes pisikriimude-klaasitähnide eest roppu raha lootvad) autorentijad ju küsivad algul vähe raha ja bronnivad suurema summa, max 1500 eur (korduvalt maksnud Hispaanias), kui mingit väga premium autot ei rendi. Või äkki kusagil Austraalias või kus iganes ka kuni 2000 eur jagu kinni pandud?, sinna juurde eraldi ka kütuse eest garantii mingi 75-150 eur.

Ja see peaks olema kogu vastutus, millest Swedbank või kes iganes kaardikindlustaja oma omavastutuse maha võtab ja ülejäänud Sulle tagasi maksab, kui auto puruks sõidetud, varastatud vms. Vahet ei peaks olema, kas asi Euroopas või mujal maailmas.

0
0

Kui sul CDW-d pole üldse võetud, näiteks USA-s, siis seda summat ei peagi broneerima alguses. Kui ainult võtmetega tagasi jalutad, siis võtavad vajadusel kaardi tühjaks vms ;) Ma ei ole kuulnud Eesti turistist, kes võtab kusagil auto ilma CDW-ta ja tegeleb hiljem kahjude hüvitamisega otse või läbi oma kindlustuse. See protsess olekski huvitav teada. Ameeriklasel pole problemi, tal on mingi kohalik kindlustus ja rendifirma tegeleb siis otse sellega edasi. Aga kas USA rendifirma mingi võõra riigi kindlustusega usaldaks kohe tegelema hakata ja kliendi rahulikult minna lasta? Ma tegelikult ei vaadanud, mis Swedi reaalseks kindlustusfirmaks antud juhul oleks. Kui tõesti Swed ise ja mitte mõni rahvusvaheline tuntud nimi, siis ameeriklane hävinud auto korral klienti minema tõenäoliselt ei laseks.

Jutt siis CDW-st, mis Hispaanias jm on alati juba rendihinnas. Austraalias vast ka?

Enamikele meie turistidele tuntud rendifirmad tegelevadki just CDW omavastutuse kindlustuste müügitööga. Vähenda 500 eurot 100 euroni ja siis 0 euroni ja siis saad veel klaasid ka ilma rahata jne jne. Aga CDW ise maksab omajagu rohkem ja on meie jaoks enamasti automaatselt hinnas. Ja see Swedi rida tundub minu mõistuse järgi käivat just CDW enda kohta, mitte CDW omavastutuse katmiseks.

0
0

Võtsime auto Cancunist Mexist,lennujaamast transfeer viib ja toob.Juhiluba sobis Eesti oma.Võtsime juurde 3nda osapoole kindlustuse 7 päevaks 190 eur,kokku ca 400.Kõik oli sujuv.

0
0

Aga kas autot rentida pigem netist ette või kohapealt? Kas on väga suur hinna vahe? Ja kus on mõistlikum raha vahetada kas eestist juba kaasa või kohapeal ATMist välja võtta?

0
0

Mina tellisin vahendaja kaudu, kas rentalcars või CarFlexi. Hind tuli oluliselt odavam, kui kohapelt võttes.

0
0

Netist ette broneerides võib saada odavamalt. Meie renitisime Price autorendist (Playa Del Carmenist) kohapealt. Kõik sujus kenasti, hind 143€ kolmeks päevaks.

Raha ei soovita siin vahetada. Pea igal pool saab kaardiga maksta. Või siis Eurod kaasa ja kohapeal vahetada. Kurss on seal tunduvalt parem kui meie Tavidis

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased