Mehhiko-Cancun

Kas keegi on käinud Cancunis ja oskab ehk öelda milliseid ekskursioone seal kohapeal saab osta. Millised oleks sealsed vaatamisväärsused mida tasuks vaatama sõita?

1
23
...
10

Cancun sarnaneb Euroopa kuurortpiirkondadega - ekskursioone müüakse iga mõnekümne meetri järel, nimekirjas tavaliselt paarkümmend erinevat ekskursioonivõimalust. Valik sõltub enda huvidest ja rahakoti paksusest - soovi korral saad ca 3000 krooni eest kasvõi päevase Kuuba-reisi teha, vähemaga saab käia püramiide vaatamas, sukeldumas, kalastusretkel, karstikoobastes, teemaparkides (Xcaret, Xel-ha) jne jne. Soovitan valiku teha kohapeal, lähtudes enda huvist ja ekskursioonipakkuja selgitustest.

0
0

Kuuba reis....see on huvitav:) Aga sellegipoolest millised oleks kõige looduskaunimad kohad seal, mida tasuks külastada? Huvi on just looduse vastu. Rahakoti paksus ei ole piiratud.

0
0

Kui on huvi looduse vastu, siis soovitan Cancunist küll kauge kaarega mööda minna. Seal on isegi osad palmid plastmassist. Tõsiselt. Pidin veetma ühe õhtu oma Mehhiko reisi lõpus Cancunis (kuna hommikul läks lend Mexico Citysse) ning see oli ikka nii ebamehhikolik linn kui üldse olla saab. Kui soovid loodust näha, siis Kariibi mere ääres soovitan Tulumi. Ka see on turiste täis, kuid midagi ehedat siiski on säilinud. Lisaks vihmamets Palenque kandis (+ veel sealsed kosed, loodusrajad, mitmepäevased matkad maiade külade juurde) ning Vaikse Ookeani rannik. Vaikse Ookeani ääres jättis sügavaima mulje Puerto Escondido. Väike koht, palju vaba randa. Ookeani peal saab kilpkonni, delfiine ja vaalu vaatamas käia. Soovi korral ka kalal. PE lähedal on laguun, mille peale korraldatakse linnuvaatlusretki ning tegemist on väga linnurikka piirkonnaga (pelikanidest papagoideni). PE-st lõuna pool on aga näiteks merekilpkonnadega varjupaik. Kokkuvõte on see, et kui sa just ranna peal lebotada ja burgereid süüa ei kavatse siis ole Cancunis nii vähe kui võimalik. Sealne taksojuht ütles, et mehhiklased ja eriti pärismaalased ei ole Cancuni randades isegi mitte oodatud. Piirata nende sattumist valgete inimeste keskele olevat lihtne - Cancuni randadesse pääseb vaid läbi hotellide. Vaba randa sisuliselt pole.

0
0

Mis siin plastmasspalmide yle imestada. Cancun on tyhja peale ja spetsiaalselt turismikuurordiks ehitatud. 1960ndate löpus Mehhiko vöimud tulid yhtäkki selle peale, et turism on yks väga kasulik ettevötmine. Esimesed hotellid valmisid 1970.

0
0

Kas osakad kommenteerida hotelli Occidental Allegro Playacar**** On see Ok hotell Playa De Carmenis? Kui sa kohapeal ekskursioone ostad, siis enamuses kulgevad need bussiga. Kas bussid on ikka korralikud?

0
0

Hotelli kommenteerida ei oska, kuna pole seal viibinud. Minu reis Mehhikos oli omal käel, mistõttu ka suurtel grupiekskursioonidel ei osalenud. Linnuvaatlus, džunglimatk, maiade külade külastus San Cristobali kandis jne olid sellised privaatsemad, kus tuurijuht viis osalejad kohale oma auto(de)ga. Aga Mehhiko esimese klassi pikamaabussid (linnade vahelised) annavad ikka Eesti bussidele silmad ette. Olles ise peaaegu 2 meetri mees, oli mul Mehhiko bussides esimest korda mugav istuda. Osad firmad pakuvad ka bussipileti hinna sees näiteks jooki ja suupistet (ulme! :P). Aga seda siis ainult esimese klassi busside puhul. Kohapeal silmatud grupituriste vedavad bussid tundusid enam-vähem samast klassist.

0
0

Hotellide kohta soovitan vaadata lehekülge http://www.tripadvisor.com/ Seal saab otsida linna järgi ja siiani on Tripadvisori populaarsuse indeks olnud küll väga täpne hotelli headuse näitaja nii Euroopa kui Ameerika mandri hotellide valimisel.

0
0

Tänud info eest ja koduka aadressi eest! Sain niimõndagi teada!Mis seal see hinna vahe on? Kas sama mis eestis või odavam? Kas see on ka selline maa, kus peab hinnaga kauplema?

Liisi

0
0

Selles osas olen Rännumehega nõus, et Cancun (linn) on üks kole koht, kus kõik sind kui jalgadega rahakotti vahivad. Randa pääseb aga ka ilma et rannaäärses hotellis elaksid.

0
0

tripadvisorit kasutan ise ammu ja olen sealt head inffi hotellide kohta saanud. Alati kui kuskil hotellis peatun, siis teen pilte ja saadan ka tripadvisorile:) Mis aga Cancuni puutub, siis peale siinset foorumi lugemist olen juba peaaegu et loobunud sinna minekust. Plastmassist palme küll vaadata ei taha:D Mismoodi sinna Tulumi saab? Millised reisifirmad seda vahendavad?

0
0

Omapäid minnes pääseb Tulumi tavalise liinibussiga. Pole kaugel Cancunist.

0
0

Mehhiko, Cancuni ja Tulumi kohta leiad infot ka Tripist. Otsi veidike.

0
0

Ilmselt pakub Tulumi sõitu suvaline reisibüroo kuhu sisse astud. Kõige lihtsam variant oleks (vähemalt minu jaoks) aga minna lennukast taksoga bussijaama ja sealt minna bussi peale. Sõit on ca 2 tuntsi ja busse käib tihedalt. Tulumi enamus hotelle asub rannaribal e Tulum Pueblost 10 mintsase taksosõidu kaugusel. Majutuskohad hakkavad otse maia linna varemete külje alt ja on piki randa vist ca 10 kilti. Variante on palju - alates rannaliivale ehitatud bambushütist kuni 5-tärni spadeni. Meie olime üsna varemete lähedal (15 mintsa mööda merekallast) 12-kohalises väikehotellis, mis asus mõned sammud rannast. Väga mõnus. Hindadest nii palju, et Kariibi mere rannikul maksis ööbimine meile kordi rohkem kui kusagil mujal (sh Mexico Citys). 1 öö selles Tulumi hotellis oli 1000 peesot. Bambusputka saab muidugi samas 10 korda odavamalt. Aga see hind oli seda väärt - toa eest algas lumivalge liivaga rannaosa, ümberringi palmid ja taamal kohisemas Kariibi Meri. Tingimise kohta niipalju, et mida kauem oled kohapeal olnud ja mida rohkem hispaania keelt oskad, seda parem. Luigenahaga ja päevitamata eestlasele öeldakse tihtipeale suvaliste asjade hinnaks nii suur number kui müüja suudab välja mõelda. Kui juba esimene nahk näo pealt on maha tulemas, siis ka hinnatase langeb. Seega tingida maksab kindlasti. Enamus hindadest on siiski madalamad kui Eestis sh ööbimine (väljaspool Kariibi mere äärset kanti).

0
0

Hei! Millal on plaanis Mehhikosse minna? Plaanime ka ise kahekesi ca 07 - 17 nov olla kohapeal. Kuna oleme ise ka üsna hädas oma reisikava koostamisega, siis oleks vahva seda kellegagi koos teha? Või ühiselt mõne ekskursiooni seal ette võtta?

0
0

Meil on plaanis Mehhikosse minna veebruari algul kahjuks alles. Oleks tore küll kellegagi koos reisida, paraku novembris minna veel ei saa. Tulime alles Türgist, nii et peab veidi kodumaad ka tallama. Mehhiko reiskorraldaja on aga siin http://www.reisikorraldaja.ee/mehhiko.htm Kui omalkäel minna, siis leidsin ka palju odavamad lendamisvõimalused. Variante on palju.

0
0
1
23
...
10
Lennupakkumised
Reisikaaslased