Mehhiko ilm

Kes teab kogemustest Mehhiko maist kuni oktoobrini kestvast vihmaperioodist ja mõningast infot kodu-öko majutustest?

küsid reisplaani kokkupanemise mõttes? Mehhiko lõunaosas ja Kariibi mere ääres on suvel suured vihmad ja troopilised tormid. Üleujutused (ja päris suured) on tavaliselt Tabascos, Veracruzis ja Chiapases. Ka Vaikse ookeani äär on aeg-ajalt ohustatud. Mehhiko keskosas aga, nt MC, Puebla, Hidalgo jne on naljaga pooleks öeldult nn "mussoonvihmad" - sajab tavaliselt kas peale lõunat või öösel ja hommik on ilus ja päikesepaisteline.

Mehhiko põhjaosa (Chihuahua, Nuevo Leon, San Luis Potosi jne) on aga suvel kuum-kuum-kuum ja sademeid on aeg-ajalt.

Kas ka "kodu-öko" majutuse all pead silmas inimesi, kes on valmis reisulisi öömajale võtma? Hispaania keeles on nende nimeks "gaucho", ja nendega saab netis suhelda ja tingimused kokku leppida.

Just plaani kokkupanemise mõttes küsingi, sooviksin kuu aega seal viibida ja maad avastada, aga ilmselt on parim siis ikkagi talv ära oodata. Kas "gaucho" omanikel on internetis oma lehekülg?

Kuhu sa minna soovid. Võid ju netist vaadata, kas on mõnda tormi kuskile oodata või mitte, ja tormiohtlikest kohtadest eemale hoida. Ka MC-s on aegajalt sellised vihmad, et autoga liikuma ei pääse, aga vesi ju alaneb :)

Toksi google'isse 'gaucho' ja vaata ,mis ta vastuseks annab. Proovin ka ühe inimesega kontakti saada, kes sel viisil Mehhikos elas, aga sellega läheb veidi aega.

see on see kui hispaania ja inglise keel segamini lähevad. Ei olnud 'gaucho' see sõna, vaid hoopis 'couch'.

Vaata veebisaiti www.couchsurfing.com. Seal on kõik kirjas - kes, mis, kui kauaks jne.

Naudi Mehhikot!

:)

Läks kõvaks surfamiseks, tänan info eest.

Ilm Mehhikos

Tere

Palju võib olla kliima Mexico Citys talvel, suvel? Palju võib vesi Mehhiko lahes olla ( talvel, suvel) ?

Mexico City - kõige külmemad kuud on dets-veebruar, temperatuur jääb päeval 10-20 kraadi vahele, öösel võib langeda isegi peaaegu nullini. Kõige palavam aastaaeg on kevad: 22-35 ºC. Juunist alates läheb pisut jahedamaks - vihmad tulevad, aga temperatuur jääb nii umbes 20-25 kraadi vahele. NB! Sajab sel perioodil peaaegu iga päev, tavaliselt pärastlõunati. Mehhiko lahe kohta saad uurida konkreetse linna või osariigi veebilehelt või internetist.

Tere teadjatele ja kogenumatele! Endal minek novembris kaheks-kolmeks nädalaks, aga avastasin, et see polegi teab mis väga soe maa, võrreldes näiteks mõne teise samal laiuskraadil olevaga. Kas rannamõnudega sel ajal arvestada võib või tuleb Tallinnas joped mitte autosse jätta vaid pagasiga kaasa võtta? Plaanis siis Yucatan ja üldised ajaloolised paigad.

Yukatanil pole soe?! Milliseid soojakraade siis ootad?