Mehhiko ja Covid

Sooviks teada, kas Mehhikosse reisida saab ka ilma vaktsiinita ning testiga?
Kuidas ja kas kohapeal nõutakse vaktsiini kui minna poodi või restorani?
Plaan lennata Jaanuaris 2022

Olen praegu Mehhikos. Riiki pääseb vaktsiini ja testita, küll võib vähemalt test olla vajalik ümberistumisriigis, aga see sõltub riigist.

Poodi ja restorani minnes vaktsiini ei nõuta, küll enamasti nõutakse et kantaks maski, isegi kui ametlikult see vaid soovituslik

Tere!

  Soovime ka reisida Mehhikosse. Soovita kuhu maandud kas Mehhiko Cyty või Cancun. Esimene reis Mehhikosse. Kus teha ümberistumine?

Sõltub mis eesmärgiga minna. Kui soov vaid  Cancuni rannas lebotada, piletid ja ühendused sobivad siis muidugi otse Cancuni lennata, milleks veel Mexico City. Kui huvitavad teised piirkonnad, siis on Mexico City parem valik, kuna ühendusi eri kohtadesse rohkem. Ise lendasin Cancuni Frankfurdi ja Mexico City kaudu, tuli 2x soodsam kui muid variandid. 

Mehhikosse lennates on Euroopa-sisesed ümberistumised enamasti Frankfurdis või Amsterdamis. Vahel pakutakse pileteid ümberistumisega USAs, seal tuleb arvestada et vajalik on USAsse sisenemise õigus.

Paranduseks maailmaparandajatele, saksamaal ümberistumiseks pole isegi testi vaja, juba üsna ammu. Nagu vanasti, kui inimestel meedia järjepideval mõjutusel veel massipsühhoosi ja hüpohondriat polnud.

Kohapeal ei taha keegi teste ega vaktsiine, pole üldse ebainimlikku idiootsust nagu vaktsiinipass.

Õues võib maskita käia, siseruumides tahetakse maski. Ametlikud "foori" reeglid ei nõua rohelise puhul (2/3 riigist) maske ka enamuses siseruumides aga inimesed on harjunud ja peab vooluga kaasa minema. 

Cancuni mine ainult siis kui tõesti tahad kogu aja rannas vedeleda ja restoranis paksude ameeriklaste vahel 20€ kokse juua. Lisaks mõned korrad aastas näeb live actionit kui kohalikud gängid kellegi maha lasevad.

Muul juhul on CDMX (kasvõi algse) sihtkohana palju parem.

Aga kiirusta, äkki jaanuaris ei lasta enam eestist väljagi :)

Läbi Amsterdami minnes võid Tallinnas istuda lennukile testi ja vaktsiinita, sest Amsterdamis transiidiks pole midagi vaja ja Mehhikosse sisenedes samuti mitte. Tulumis pole ka maskihullust, mujal Mehhikos on see mood põhjanaabritelt omaks võetud.