Mehhiko reisikava

Tere!

Plaanis viibida 12-26.01 kambaga Mehhikos. Maandume Cancuni, sealt plaanis võtta rendiauto.

Tean, et kohati on pikad sõidud, aga kas need on ikkagi teostatavad või siiski ebareaalselt pikad?

Kas Palenque - San Cristobal - Villahermosa piirkond on rendiautoga ringirändamiseks turvaline? Lugesin, et seal kandis tulnud ette intsidente..

Plaan oleks selline: 12.01 21:30 maandume Cancunis. Öö Cancunis. 13.01 Päev Cancunis ringivaatamiseks. Öö Cancunis. 14.01 Cancunist sõit välja:Akumal + PlayadelCarmen.Öö Cancunis. 15.01 Cancunist sõit välja: CitzenItza + Valladolid. Cenoted. Ööseks Tulumi. 16.01 Tulumist suund Chetumali poole. Tee peal SianKa’anBiosphere Reserve, Laguna de Kaan Loom + CenoteAzul, Bacalar laguun. Öö Chetumalis.           

17.01   Chetumalist suund Calakmuli. Calakmuli varemed. Calakmulist suundPalenquepoole, tee peal Cenote Miguel Colorado. Öö Palenques.

18.01   Palenquest suund San Cristobali poole, tee peal Misol Ha + AguaAzul kosed. Öö San Cristobalis.

19.01   San cristobalist sõitChiapadelChorzosse. SumideroCanyon.Pärast seda sõit Ciudad delCarmenisse? Öö Ciudad delCarmenis?

20.01   Ciudad delCarmenistMerida suunas, tee peal peatus Campeches, Uxmalis. Öö Meridas.

21.01   Meridast sõit Celestuni. Öö Meridas.

22.01   Meridast suund Rio Lagartose poole, tee peal Izamali kollane linnake. Las Coloradasroosa laguun. Ööseks Tulumisse.

23.01   Tulumis rannapuhkus. GranCenote/Caracolcenotes, Tulumi varemed.

24.01   Tulumis rannapuhkus (+Coba/Cozumel?)      

25.01   Tulumis rannapuhkus

26.01   Sõit Cancuni- Cancunist 16:30 ärasõit              

 Tänades :)

HeiSaime ka tehtud Yucatanile peaagu sarnase tiiru peale, kuid kohalike bussidega, ning kasutasime aja võitmiseks ööbusse.  Reisiplaan on väga tihe, ehk soovitaks kohe Tulumis rohkem aega veeta ja siis sealt edasi minna. Vahel keset ööd ajasid söjaväelased rahva bussist välja ja kontrolliti nii dokumente, kui ka pagasit. Lisaks San Cristobali minek on päris mägine tee, mis võtab päris läbi, isegi bussis olles. Tagasi Cancuni jõudes soovitan külastada Isla Mujerest, kus saab veel mõnusalt aega veeta enne tagasilendu.

Me ise tegime kolme nädalaga Mexico City- Puebla-Oaxaca-Tuxtla Gutierrez-San Cristobal de las casas-Palenque-Tulum-Isla Mujeres-Cancun (et vaid tagasi koju sõita) ja kasutasime vaid kohalikke busse.Kogu aeg ööbusse pole mõtet kasutada, väsitav ja eelmisel kommenteerijal õigus, San Cristobal-Palenque on mägine ja (bussi)sõit võtab kaua aega.Tahate ilusat randa, olge vaid Tulumis! Vähe rahvast ja palju ilusat (liiva)randa. Tulumi varemed, kui tõesti midagi teha pole... minu arust olid need liiga "eurolikud", Palenque oli ehedam.Võtke kokku ehk kaks erinevat püramiidikohta, neist üks kindlasti Palenque.Kui ööbimiskohti vaja, võin jagada: Tulum, Ilsa Mujeres, Palenque, San Crisobal, tundub, et rohkem meil teiega ei kattu.P.S. on olemas ka selline raamat, kindlasti saab seda ka laenutada...

Hei,  ka meie tegime rendiautoga sarnase tiiru paar aastat tagasi. Selle väikse erinevusega, et meil ei olnud otseselt sellist edasi-tagasi sõitmist nagu teil esimesetel päevdel plaanis on (14/15).  Ja lisaks päevad 17/18 tunduvad pisut ülehinnatud. Suurema osa ajast olete autos ja ma ei kujuta ette, et te kahe päevaga jõuate nii Calackmuli sõita, seal ringi vaadata ja siis veel Palenquesse jõuda ja seal ka ringi vaadata. Mõlemad väärivad kindlasti rohkem aega ja distants nende vahel ei ole ka kõige lühem. Meie ööbisime Escarcega linnas, kuhu jõudsime õhtul ja lahkusime hommikul. Kui te tahate rannapuhkust Tulumis jätta reisi lõpu poole, siis vo tasuks kaaluda, et hakkate oma ringi nö vastupidises suunas tegema ja vahepeal ei sõida ööbimisteks Cancun/Tulumi? Meie tegime ja ei kahetsenud :) Ja kusjuures rannapuhkuse ajaks viisime ka rendiauto tagasi, sest Tulumis ja Playa del Carmenis sai edukalt busside ja marsadega hakkama.Hästi üldistatult liikusime Cancun-Valladolid-Merida-läbi Campeche Palenque poole. Ööbimine poolel teel. Palenques peatudes käisime ära ka Agua Azul.Sealt Calackmul, Bacalar, Tulum, sealt kohaliku bussiga Akumali ja lõpetasime Playa del Carmen. Viimase oleks võinud vabalt ära jätta. Minule isiklikult seal ei meeldinud.Sügavaima mulje jätsid Palenque ja Calackmul. Uxmal oli ka tore. Bacalar meeldis väga. Ja Tulumi rand oli kordades mõnusam kui PDC.Autoga sõitmine oli suht ok, va suured löökaugud teedel. Politsei ja sõjavägi üleliia palju ei tülitanud. Kinni ikka peeti ja nii mõnelgi korral anti mõista, et nad ootavad väikest rahalist panust. Aga me vaatasime rumalate nägudega ja lobisesime omavahel eesti keeles, kaua meid keegi kinni ei hoidnud ja raha ka keegi ei saanud.Rendifirmale tasub vo mainida, et plaanite Palenquesse ja edasi minna. See asub teises osariigis. Meil oli autoga väike viperus ning nad hiljem üritasid väita, et kindlustus ei olnud enam kehtiv, sest läksime teise osariiki. Lepingu järgi see päris nii ei olnud. Ja väga pika vaidlemise peale saime ikka tehtud kulutused tagasi.Ja kui võtate suuna Aqua Azuli poole, siis ärge ehmuge, kui teile seal nöör tee peale ette tõmmatakse ja edasi liikuda ei lasta. Levinud külades ja just nendes kohtades, kus on lamavad politseid, sest seal nagunii juba hoog maha võetud.  Ilmselt midagi väga ohtlikku see siiski ei ole, aga parajalt ära ehmatas. Eesmärk sellisel tegevusel oli müük. Ehk et ostad kobara banaani või midagi muud pakutavat ja saabki edasi liikuma. Võib ka julge olla teetakistusest läb sõita. Tagasi tulles ka nii tegime. Ahjaa, seda praktiseerivad/harjutavad ka väiksed lapsed. Palenque, Calakmul, Uxmal, Chichen Itza (eriti) - katsuge oma saabumine ajastada pigem hommikuks. On vähem suuri turistibusse (va Calakmul ilmselt) ja saab rahulikumalt ringi vaadata.Toredat reisi! Mehhiko on vägev :)

Hei.Olles ise praegu selle kirjutamise hetkel Mehhikos ja käinud läbi enamus teie plaanitud kohtadest ( kõik peale Palenque), ütleksin küll, et tegemist on läbijooksuga. Tundub, et liiga palju asju igasse päeva planeeritud.Muidu on siin ilus, seega vahvaid reisielamusi!