Mehhiko turistimaks

Tere,

minek Cancuni TUI lennuga, nende kodulehel kirjas, et vaja tasuda turistimaks, kuidas, millal parem seda tasuda. Mida piiril veel küsitakse?

0
0

Saabusin just Cancunist. Maksin enne minekut viisakalt ka turismimaksu ära, aga reaalselt ei kontrollinud selle tasumist keegi riiki sisenedes ega ka väljudes. Kusagil lennujaamas ei märganud ka teavitusi või meeldetuletusi stiilis, kas sa ikka oled meie osariigi maksu tasunud.

Muus osas meid küsitleti piiril üsna põhjalikult, sooviti teada, kuhu lähed, kaua viibid ja sooviti näha kõikide majutuskohtade broneeringuid ning tagasilennupiletit. Näha oli, et päris paljud inimesed kutsuti kõrvale põhjalikumaks intervjueerimiseks ja kontrolliks.

0
0

Cancuni lennujaamas vahetult enne väljumist fuajees olid meie saabumisel mingid töötajad kes üritasid küsida kas visit tax on makstud. Sealt tuleb lihtsalt pilk sirgelt läbi kõndida ilma silmsidet loomata ja keegi sunniviisiliselt rajalt maha ei võta.

Seni, kuni see asi on paremini kontrollitud ja koordineeritud, ei näe ma põhjust seda maksu ka maksta. Pealegi arvan, et kuhugi asjalikesse kätesse see raha nii või naa ei lähe.

Ülalkõneleja mainitu on ka tõsi. Me ootasime passikontrollis mingi 2h. Inimesi korralikult peedistati ja veeti kuskile kõrvalruumidesse, mil ajal vahepeal oli 0 töötajat seal suurt järjekorda hoomamas.

Meie läbi läksime, siis vaadati passid üle ja sooviti head reisi, juu oli siesta aeg peale tulemas ja vaja kiirelt ära teha asjad.

1
1

Ma maksin turistimaksu siis, kui ma lennupileti ostsin. Lennufirma (Volaris) kodulehel oli võimalus kohe koos lennupiletiga maks ära maksta. Minu mäletamist järgi oli umbes 35 eurot inimese kohta. Cancunis ma küll ei käinud, aga Mexico City lennujaamas oli samasugune kogemus nagu eelpool kirjutajatel - passikontrollis ootasime 2h, seal oli ainult 2 inimest tööl ning kõiki küsitleti väga põhjalikult, aga turismimaksu tasumise tõestust keegi ei küsinud. Küll aga lahkudes nägime lennuväravas, et päris paljud inimesed kutsuti leti äärde, võibolla seal siis koguti maksu.

0
1

Olen käinud 2015, 2018, 2023 ja kordagi pole isegi meelde tulnud, et selline tasu võiks olla. Üritan, meenutada, viimasel korral oli tagasiteel kohver, sai kiirustatud selle ära andmisega, edasi turvakontroll ja väravasse. Ma isegi ei oska aimata kus seda võiks maksta saada.
Riiki sisenedes küsiti hotelli nime, aga ega nad süvene sellesse, peaasi et usutavalt ütled. Lihtsalt meil oligi bronnitud osad hotellid ja ülejäänud kujunesid reisi edenedes. Saime ka tollis seljakotte näidata, kõik oli viisakas. Ise oled norm inimene siis keegi ei peedista, natu small-talki ja sõbralik suhtumine aitas.

0
0

Oleme viimase 4 kuu jooksul 2 raksu Mehhikos käinud. Pole kordagi turistimaksu maksnud ja selle maksmise kohta ei ole keegi ka küsinud.

0
0

Hei,

Cancunist tagasi ja ei tunne keegi huvi selle turistimaksu tasumise kohta.

Aga saabumisel peab küll valmis olema pikaks passikontrolli sabas seismiseks, meil läks pea 2h.

0
0

Mehhikost tagasi ja jäi kasutamata ca 3 Gb kohalikku mobiilset internetti kehtivusega veel 2 nädalat, annaks SIM kaardi kellelegi ära.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased