Mehhikosse lapsega, reisib üks lapsevanem

Tere,

Oskab keegi öelda, mis dokumente nõuab Mehhiko, kui sinna reisib üks lapsevanem alaealise lapsega?

Kas teise lapsevanema nõusolek on vajalik notariaalselt kinnitada ja ametlikud väljavõtted rahvastikuregistrist? Või, mis dokumente nõutakse?

Tänud teadjatele info eest.

Teine vanem, kes ei reisi ise, teeb notariaalse volituse, võib teha 1 paberi kuni lapse täisealiseks saamiseni. Maksab ca 30 euri ja 18a muretu. Sellisel juhul täiendavaid pabereid vaja pole.

0
0

Käisin 2021 alaealise lapsega Mehhikos, teise vanema luba kusagil ei nõutud. Siin üks artikkel kus väidetakse et alates 2014 on teise vanema luba vajalik vaid siis, kui lapsel või vanemal on Mehhiko (topelt)kodakondsus: https://www.tripsavvy.com/parent-authorization-letter-for-minors-mexico-1588736

0
0

Mehhiko ei nõua, aga ELst lahkudes nõuab EL. St see 30 eurot kokku hoida ei ole mõistlik, olen näiteks näinud mitmeid juhtumeid Frankfurdis, kus saadetakse tagasi. Selgelt silme ees viimane juhtum, kus ema lapsega võeti vahele Frankfurdis passikontrollis, ja ei saanudki Barbadosele. Ei aidanud ema pisarad ega nutt. Tegu oli lätlastega. Vanem küll vaidles, aga passikontroll seletas rahulikult väga täpselt, et nemad teda ilma loata EL välja ei lase.

Enda kogemus ütleb, et kontrollitakse harva, aga kui kontrollitakse siis peab olema :) Kõige rohkem on kontrollitud kusjuures Tallinna lennujaamas. Rohkem infot loa kohta leiab VM lehelt:

https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/

2
0

Kui kõik paberid olemas (sh notariaalne volitus), siis on kindlasti kõige kindlam.

Praktikas tulevad tõenäoliselt mängu detailid. Kas lapsel vanemaga sama perekonnanimi passis (näiteks see Läti naine Frankfurdis), milline oli sihtriigi nõue jne. See, et EL välja ei luba olukorras, kus lapsel vanemaga sama nimi passis, tundub küsitav ja ei tule kuidagi ka lisatud Välisministeeriumi viitest välja. Viitavad ikkagi erinevate riikide nõuetele. Kui see oleks igas olukorras kindel nõue, oleks tulnud tõenäoliselt korduvalt reisilt tagasi pöörduda. Ja ma olen küllaltki kindel, et neid nõudeid ei jälgita kuidagi juhuslikult.

0
0

Ilmselt mul on vedanud. Seni keegi pole midagi küsinud. Käsime lapsega USA-s, Bahama saartel, Aasias , EUst rääkimata.

Muideks ise mõtlesin ka selle peale, et kas äkki peab olema? Vist kindlustuse alla ka ei lähe , kui sel põhjusel peaks reis katki jääma?

0
0

Viibisin kahe alaealise lapsega Mehhikos paar nädalat tagasi. Minul ja lastel on erinev perekonnanimi. Lasin teha rahvastikuregistrist inglisekeelse väljavõtte, mis maksis 10 eur lapse kohta ja kätte sai selle kohalikust omavalitsusest. Tegin koopiad laste sünnitunnistustest, kus on olemas lapse nimi ja vanemad. Eraldi notariaalselt kinnitatud teise lapsevanema nõusolekut ma ei teinud, kasutasin ainult lihtkirjalikke nõusolekuid (https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/). Aga samas tegin teise lapsevanema passist koopia, kuna mul oli tagasisõit läbi Kanada ja nende transiidi nõuetes oli see kirjas. Minult ei küsitud ei Tallinna Lennujaamas, Zürichis, Frankfurdis, Cancunis ega ka Torontos mitte ühtegi sellekohast paberit.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased