Mehhikosse ümberistumisega USA-s

Tahaksin broneerida lennupiletid Mehhikosse Cancuni, kuid ümberistumised on USAS (Dallases või Miamis või Detroidis). Kas 2 tundi Detroidis on ümberistumiseks piisav aeg või näiteks 3 tundi Dallases või Miamis.

Ja kui juhtub, et me mingil põhjusel siiski ei jõua jätkulennule, siis kas reisitõrkekindlustus (swed) katab tekkinud kulud? Või paneb lennufirma ise meid siis järgmisele lennule ja katab vahepealsed kulud? Piletid ostaksin lennufirma kodulehelt ( pole veel otsustanud, kas KLM või Finnair), aga lendusid teenindavad tegelikult erinevad lennufirmad. Kas see võib probleem olla?

Pole halli aimugi, kui kaua see USA ümberistumine võib aega võtta.  

Palun head kogenud reisisellid, andke tarka nõu :)

Mõstlik oleks välja uurida, mis on saabumise lahkumise terminalid USA-s. Ja siis plaanilt või foorumitest uurida, kui palju selleks kõigeks võib aega kuluda.

USA-s tuleb enamasti läbida passikontroll, võtta pagas, läbida toll, anda pagas ära ja siis liikuda õigesse terminali jne.

Täitma peab ka kõiki USA-sse sisenemise reegleid. Nii ESTA kui ka kõik kehtivad koroonareeglid vaktsineerimise, testimise jms kohta. Seda ka tagasilennul.

1
0

Oleme vaktsineeritud, kui vaja, siis ka testime. Pagasist on ainult käsipagas, sellega pole muret. Aga siiski, kui kaua võtab aega passikontroll, toll ja uuesti sisse saamine? Kas on keegi praktikas seda läbinud?

0
2

Kui sa oled esimest korda USAs, siis sõltuvalt sellest, kuidas sul veab, võib minna tunduvalt kauem kui kaks tundi. Piiritoimingud esimesel sisenemisel võtavad umbes 10 min, sõltuvalt, kui suur seltskond korraga letis on, aga järjekord nende lettideni võib olla meeletu. Mina olin näiteks esimesel sisenemisel natuke alla kahe tunni järjekorras. Teisel sisenemisel võis läbida "fast lane" ja siis läks küll kiiresti. Ma ei ole transiitmaana kasutanud USAt, ma olen sisse jäänud, aga mu teada pead sa ka läbisõidul need toimingud seal läbima.

0
0

LAX lasti enne koroonat automaatkontrolli, hetkel on seoses covid-piirangutega vaid inimesega suhtlus. MIA läbisime kolm korda veebruaris, iga kord üle tunni, max oli vist 1,5h. Ühel korral oli kriitiline lennule jõudmine - kedagi ei huvitanud absoluutselt meie nutt ja hala. Seisa, oota. Lõpuks jagati meid ühe kontrollija ette, kellel tekkis probleem - tal arvuti ei võtnud sõrmejälgi vastu. Küsisme luba kõrvalputkasse minna, ei lubatud.
Minu arusaamise järgi on kõik jaamad USA's pea ühe projektiga - hobuseraud, tähed terminalidel vastupäeva. Meil oli vaja D->J ja see võttis ka oma 20 minutit tigedat sörki. Sel hetkel saime aru, miks momondos meie soovitud piletikombinatsiooni ei pakutud, aga "õnneks" oli endal mõüistust see omal käel erinevate piletitega osta. Jõudsime väravasse 2 sekundit enne sulgemist ja otse lennukisse ja õhku.

Kui lennud ühel piletil, siis ma ei muretseks.

0
1

Dallase lennujaamas on terminalide vahet liikumine kiire ja lihtne, terminalide vahet liigub skylink rong, mis väljub iga paari minuti tagant. Transiitsooni USAs jätkulendudele ei ole, kõik peavad esmalt läbima passikontrolli ja peale seda võtma välja pagasi. Passikontroll on samuti enamasti kiire, lennukis eespool istudes on tõenäosus passikontrolli kiiremaks läbimiseks, sest tavaliselt just seal tekib järjekord sama lennuki pealt tulijatest, ükskord sain 5 minutiga läbi. Muidugi oleneb ka sellest kui palju teisi rahvusvahelisi lende on samal ajal saabumas, teinekord olin passikontrolli järjekorras koos lennukitäie filipiinlastega, siis läks rohkem aega, aga isegi siis oleks kolmest tunnist piisanud, et jätkulennule jõuda.

USA lennujaamades väljuvate lendude juures pole sellist passikontrolli nagu Euroopas Schengenist välja lennates. Kui lendad USAst Mehhikosse, siis pead enne lendu värava teenindaja juurest läbi käima, kes vaatab sinu passi ja kontrollib kas sul on õigus Mehhikosse siseneda.

0
0

Kõige parem oleks vahemaandumine Euroopas, ESTA jääb ära, see ka maksab ja kõik muu üldiselt sujuvam. Kui see võimalik ei ole, siis muidugi arusaadav.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased