Meie pere reisiblogi, praegu Jordaanias

Oleme mitu aastat juba mööda Euroopat ja maailma reisinud. Nii lastega kui ka täiskasvanutega. Teeme ka alati suure eeltöö ja loodame, et nii mõnelegi äkki annab selle lugemine inspiratsiooni või koondada mõtteid.

Hetkel oleme Jordaanias, läbielatud on nii Wadi Rumi kui ka Petra kogemus.

https://reisid.vikipesa.ee/

Ja Jordaania reisi ajal on ka paralleelselt Instagram https://www.instagram.com/soosaaredreisivad/

Päikest!

Petra osas, pole näha, et oleks mingitki kodutööd tehtud. Kui oleks, siis poleks pidanud laskma ennast kohe nn Little Petrasse ära rääkida. Muidugi on tagant Monastery juurde lähenemine pikk ja sealt veel alla linna tulla kustutab ära. Petras olen olnud erinevatel aegadel ja esimene kord Petra avatsamiseks läks neli päeva ning jäi üle avastamiseks ka hilisemaks. Kui sama hooga nn desert castleid lähete püüdma vms, siis andke märku ja saab ehk üht-teist ära hoida :)

Petra oli nabatealaste kuningriigi pealinn, mitte lihtsalt linn, oma keskuse ja perifeeriaga, kus võib võtta erinevaid matkateid ja vaatamist ning toimetamist jätkub mitemeks korraks, kui tahta palju näha. Minu üks parimaid trippe oli üles nn High Place of Sacrifice, seda nii koha fluidumilt, kui ajaloolt, kui vaatest. Monastery elik Ad Deir muidugi ka ja sinna annab juba Suure Templi juurest kadjada. Üks ameeriklane, keda teel juba varem kohtasime oli ka ilmunud välja Little Petrast Monastery juurde, kui seal olime. Ta oli samuti täiesti kustunud aga vedas end meiega koos The Cave välja, et üks külm õlu võtta :D

Wadi Rumist saite hea kogemuse. Al Khazali kanjoni külastus kah sees, muide Al Khazali mäe esine on üks äratuntavaimaid kohti Wadi Rumis filmitud Lawrence of Arabia Oscaritega pärjatud klassikas. Külastuskeskus ja Wadi Rumi küla on küll kaks erinevat kohta. Viimases lõpeb asfalttee ja ilmselt tuldi teile külla vastu, sest nii on beduiinidel kõrbemajutustes tavaks. Aga beduiinidelt truvalisust või reeglite järgmist oodata on alati liiga palju ;)

Sujuvat reisi jätku ja õnnestumisi, sest Jordaania on suurepärane !

PS. Kui Surnumere äärde jõuate, siis soovitan hoolikalt kohta valida.

4
0

Tripadvisor No.1 asjadega (Traveller Ranked, mitte Best Value) ei saa kohtadega alt minna eriti :)

0
0

Käisime ka perega oktoobri lõpp/novembri algus Jordaanias ning jäime reisiga väga rahule. Reisi inglise keelne kokkuvõte on siin blogis:

https://forcinafamilytravels.blogspot.com/2023/01/jordan-october-25-november-4-2022.html?m=1

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased