Viimased kommentaarid

Eile sain lõpuks Air Balticult tagasi mai keskel tühistatud piletite raha. Piletid olid ostetud veebruaris ja lend pidi toimuma juunis. Air Baltic tühistas lennu ja kui ma neile helistasin, lubasid raha kanda kolme kuu jooksul ehk augusti keskpaigaks. Augusti lõpus helistasin uuesti ja raha lubati kahe nädala jooksul, ausalt öeldes ei lootnudki praeguseks enam miskit saada. Kaks erinevat broneeringut ja summa oli natuke alla 800 euro.

Lufthansa pileti muudatusest tulenevalt pidin juulis lõpus ühe öö hotellis veetma. Selle taha maksis Lufthansa paari nädalaga tagasi. Ühe Lufthansa juulis tühistatud lennu raha ootan veel.

Ühistranspordis peab olema kirurgiline või riidest mask. Salli ei loeta maskiks. Rongis olen ise näinud kuidas inimesed trahvi on saanud salli eest. Poodides on pooleks - mõned nõuavad maski (kaubanduskeskused ja suuremad riidepoed näiteks) ja mõnedele piisab sallistki.

Elan Lõuna-Prantsusmaal, Nizza lähedal. Toidukohad ja poed on lahti. Maski peab kandma enamustes poodides samuti on ühistranspordis mask kohustuslik (trahv 135 eurot) - ilma maskita ei lasta poes uksest sissegi. Samuti on enamikus poodides maksimum inimeste arv m2 kohta määratud (uksel loetakse inimesi) ja tihti tuleb poodi sisse saamist ukse taga järjekorras oodata.

Mul on LH pilet Nice - Tallinn läbi Frankfurdi 25. juuniks ja siiani tundub, et lend toimub. Käisin just LH lehel uurimas ja lend on igati graafikus.

Tavalisi pesukarusid nägime jah Manuel Antonios. Ninakaru õnnestus samuti näha, paadimatkal La Fortuna lähedal.

Tulime perega üleeile Costa Ricast. San Jose lennujaamas maskikandjaid polnud. Natuke üle tunni lendu, Panama - ja peaaegu kogu teenindav personal lennujaamas (poed, kohvikud) ning paljud reisijad olid maskides. Samas Panamas ju viirust pole... Frankfurdis olid jälle mõned maskidega, mõned ilma. Kõik lennud olid täiesti täis.

 Meie käisime paar aastat tagasi kahe lapsega (siis 7- ja 9-aastased) Dubais ja ööbisime Atlantises Imperial Club paketiga. Seal on hinnas ülirikkalikud hommiku- ja õhtusöök ning valida saab mitme erineva restorani vahel, samuti afternoon tea. Väga mugav oli ka hotellist otse veeparki minna või peale õhtusööki Lost Chambers akvaariumites jalutada. Ainuke miinus selle hotelli juures on, et ta jääb kesklinnast ja vaatamisväärsustest päris kaugele. Hotellist läheb küll tasuta shuttle bus Mall of Emirates'i. Mina broneerisin hotelli otse nende kodulehel, oli soodsam, kui booking.com.

Meie ööbisime booking.com kaudu korteris, mis asus 300 meetrit Dolby Theatre'st Hollywood Walk of Fame'iga ristuval tänaval. Korteri juurde kuulus ka parkimiskoht maja all garaažis. Rentisime auto ja kuigi LA liiklus tipptundidel on kohutav, saime siiski omajagu ringi sõita.  Korter ise oli avar, suure köök-elutoaga ja magamistuba kahe suure voodiga. Minu meelest ideaalne lastega reisimiseks.

Meil on sellel talvel ees Costa Rica reis, kaks nädalat ja viies erinevas kohas peatume, rendime auto. Kaks täiskasvanut ja kaks eelteismelist last. Valisime Costa Rica just sellepärast, et tundub sealse piirkonna riikidest turvaliseim, aga samas vaadata ja teha on palju. Samuti pole väga suur riik, nii et üle kolme tunni sõitu korraga meil plaanis pole. Hinnatasemelt tundub kindlasti kõrgem kui Aasia.

Meie olime 2018 veebruaris 9- ja 11- aastaste lastega Balil. Jagasime seal oldud aja pooleks kahe koha vahel - Ubud ja Legian. Kokku olime 10 päeva.
Ubudis olime Alaya hotellis. Hotell on kesklinnast jalutuskäigu kaugusel, aga samas vaikne ja rahulik. Hotellil on oma riisipõld, kus meie sealoleku ajal toimus riisitaimede istutamine ja lapsedki said seda proovida. Monkey Foresti sissepääsuni on hotellist paarsada meetrit. Sõitsime päris palju ka Ubudi ümbruses ringi. Lastele meeldis eriti üks vürtsi- ja kohviistandus ning muidugi templid.
Legianis olime Pullmani hotellis. Seal on mõnusad basseinid ja rand on hotellist üle tee. Rand oli päris puhas. Legian on Kuta ja Seminyaki vahel - pole nii kärarikas kui Kuta ja mitte nii "posh" kui Seminyak.

Bali on lastega reisimiseks väga mõnus. Inimesed on sõbralikud ja uudistamist on palju. Lapsed tihti küsivad, et millal me jälle läheme (kusjuures nad on tegelikult päris palju reisinud).

Vaata Premier Inn keti hotelle. Paljud on kesklinnas või siis vaatamisväärsuste juures ja hinna-kvaliteedi suhe on väga hea. Ise olen ööbinud kaks korda Earls Courti Premier Innis ja üks kord Westminsteris ja väga rahule jäänud.

Meie lendasime Air Asiaga. Hea hinna/kvaliteedi suhe ja lennud olid normaalsel ajal. Me olime minnes ja tulles kaks päeva Singapuris ka, nii et lennud ei olnud ühel piletil. Maksime pileti eest natuke üle 100 euro, sest võtsime pagasi ka.

MRTga on väga mugav liigelda ja jõuab kiielt igale poole. Kolm päeva on täitsa paras, kui mitte isegi liiga lühike aeg Singapuris, eriti kui rahulikult võtta. Singapuris on palju vaadata, erinevad põnevad linnaosad, odav ja hea toit... Me olime ka kolm päeva ja väheks jäi - Sentosa saarele ei jõudnudki. Kuna reisisime lastega, käisime ka loomaaias ja River Safaril, juba selle peale läks üle kuue tunni ehk siis peaaegu terve päev. Siis ühe päeva olime Marina Bay ümbruses (ööbisime Marina Bay Sandsis) - hotell ise, Gardens by the Bay ja sealne ümbrus, õhtune lasershow ja ühe päeva käisime Chinatown, Little India, jalutasime Orchard Roadil... Botaanikaaias oleks ka tahtnud käia näiteks...

Ma olen paar korda Malpensasse lennanud (see on olnud lõpp-peatus küll), aga oma kogemusest võin öelda, et kui on äraantav pagas, siis nad on seal pagasiga üliaegalased. See on vist Itaalia teema üldse, sest Napolis ja Roomas on sama olukord olnud - äraantavat pagasit olen oodanud ligemale tunni. Nii et suht napikas.

Kui Te Marina Bay Sandsis Club toas või sviidis ööbite, siis on jah rohkem tegavust hotellis, muidu peale basseini ju midagi muud eriti teha polegi. Club toaga on peale hommikusöögi hinnas ka afternoon tea ja pre dinner drinks. Soovitan kindlasti, sest Club55-st on vaade juba imeline! Marina Bay ümbruses on veel Gardens by the Bay aiad, õhtune laseri- ja muusikaetendus ostukeskuse ees oli ilus ja meile meeldis Gluttons Bay Hawker centeris söömas käia, mis on ka kohe seal lähedal, ainult vaja üle Helix silla minna.

Ma Sentosa saart ei soovitaks, sest see on kesklinnast kaugel ja linnaski on tegevust palju. Meie jalutasime Chinatownis ja Little Indias (kindlasti käige templites!), shoppasime Orchard Roadil, ja sõime superhead toitu hawker centerites.

Metroo on liiklemiseks väga mugav, ühe sõidu pilet on 1.40 ja piletile saab vajaduse korral raha juurde laadida. Alates kuuendast sõidust (kui ma õigesti mäletan) on odavam. Meie kasutasimegi liiklemiseks metrood, ainult lennujaama otsad sõitsime taksoga, maksis mingi 18 kohalikku dollarit lennujaamast Marina Bay Sandsi.