trip-krainetrip-ukraine-dark
Metroo Helsinkis

Tere! äkki on keegi kursis, kas Helsinki metroo töötab ööpäevaringselt või on seal mingid kella-ajad ka? Helsinki ühistranspordi lehelt leiab küll busside ajad, kuid metroo kohta ma ei leia midagi. journey planner kohati paneb metroo sisse, kohati mitte. Vaja on minna hommikul vara (kella 5 ajal) Länsisatamast lennujaama, bussid lähevad raudteejaamast. Kuid raskete kohvritega vaja kuidagi sinna ka saada. Kardan et jalgsi minekuks ei käi jõud üle, päris pikk maa kah. Kas tõesti pole muud võimalus kui kole kallis takso. Tänan vastuste eest juba ette.

Ruoholahdest, mis on länsisadamale kõige lähem metroo peatus hakkab liin 5.36 sõitma, see järel juba iga 10 min tagant.

http://aikataulut.ytv.fi/talvi/linjat/en/hMetro_Mellunmaki.html#info

aitäh, asi selge. eks siis mõtleme kas lähme lennujaama hiljem kui 2h enne lendu või... huvitav et tuhnisin ise ka seal ytv leheküljel oma arust kõik kohad läbi, aga metroo aegu ei leidnud. see on vist hästi ära peidetud ;)

nüüd päästab, siis tegelikult läheb esimene liin Ruohonlahtest kell 05.31 http://aikataulut.ytv.fi/linjat/fi/hMetro_Vuosaari.html Aga ega Länsisatamast Ruhonlahti metroojaama on ka üpris pikk maa.

metroode vahe on 5 min ega 10 min. kuna söidab iga teine mellunmäkke iga teine vuosaarde. www.hkl.fi

Nüüd sain pihta ka miks ma enne metroo aegasid ei leidnud - need on ainult soomekeelse versiooni peal. Kui panna inglise keele peale kaob metroo link ära. Järelikult kes soome keelt ei oska, käigu jala ;) õnneks sain ise pika pusimise peale ikka asjale pihta.

Sain aru, et tahad Eteläsadamast pääseda Raudteejaama? Edeläsadamast väljub buss 15 A ja lôpppeatus on Raudteejaam - köige lihtsam variant!

jah seda ma tean aga probleem on selles et nii vara 15a ei käi. mul läheb lennuk kell 8 ja 2h varem kell 6 peaksin olema lennujaamas. aga buss 15a alustab alles kell 6.25.

Aga kuidas sa hommikul kell viis Länsisatamasse satud? Veedad öö sadamas? Siis on juba mõtekam minna õhtul laeva saabudes kohe lennujaama, seal palju mõnusam tukkuda ja hommikust lendu oodata.

meil on see Tallinki ööbimispakett et saab kajutis magada hommikuni, seal ikka mugavam magada kui lennujaamas konutada.

6.15 hommikuse Finnairi lennukiga otse Helsinki lennujaama sõita oleks lihtsaim. ja kaks tundi varem ei pea kindlasti lennujaamas olema, piisab tunnist kui piisavalt nahaalne oled.

see variant oli ka kaalumisel, aga nagu alati, jäi raha tõttu ära :) kuna viimase hetke reis siis lennupilet Helsinkisse oli juba suht kallis (varem broneerides oleks tulnud odavam aga reisi tellisime alles reedel).

Nyyd sa sokid midagi. Eteläsatamast ei lähe yhtki 15A bussi. Eteläsatamast vöib jala raudteejaama minna. See on Länsisatama, kust 15 ja 15A väljuvad. Hommikul vara, kui buss ei liigu, tellige takso.

eks ise taed kas käid 1,6 vöi 2,6 km umbes vahe hkl reittioppaan järgi tee pikkusest jala...

Need on siis jah vahemaad Länsisatamast Ruoholahti (Metro algpeatusse) ja Rautatieasemalle (rauteejaama). Inimene kõnnib tavaliselt 1 km kümne minutiga. Et mitte ennast "tappa" ja väga higiseks ajada, võiks varuda kümme min. lisa aega. Iseasi, kui need kohvrid ikka ülirasked ning ilma ratasteta on. Ent siis osutub ka see 1,6 km probleemiks. Telli ikkagi takso - see hind ei ole kogu "mängu" juures nii tappev!