Mida näha ja teha Londonis?

Tere,

peatun ühe päeva Londonis. Mida soovitate kindlasti näha ja teha?

hangi kaart, loodan, et oled hea orienteeruja:) samuti head jalad :D

  1. Westminster - ehk ühes kohas big ben, parlament ja ilmaratas viimasele pole erilist mõtet kulutada paari tundi, seda saab ka kasulikumalt kasutada...

  2. edasi westminstri sillalt otse kuningapalee poole ehk buckinghami palee, sildid näitavad ka ilusti, tee läbi james pargi(vist oli sellise nimega)

  3. kuninganna palee juurest mõõda teed mis palee eest vaadates jääb paremale otse Hyde parki välja.

  4. Hyde parki nurga juurest mõõda teed picadilly circuse juurde.

  5. picadillilt saab alguse ilusa kaarega Regent street, mida mõõda oxford streetini viimases on hunnik poode.

  6. sama teed tagasi picadilly või siis läbi soho ja chinatowni tagsi picadillile ehk sealt siis kas otse mäest alla trafalgari väljakule. võib veel läbi astuda sellisest kohast nagu picadillilt vaadates suurte tabloode poole siis paremale viiv tee viib lichester väljakule, kus on kuulsad kinod ja esilinastused.

  7. trafalgarilt tagasi westminstrisse, teele peaks jääma ka peaministri putka, kuigi hästi varjatud ja valvatud põiktänav.

olulisemad suured vaatamisväärsused päevaga nähtud. vabandan kirja vigade eest, kohanimetused võivad olla natuke lonkavad aga vast arusaadavad. lihtsalt kiire on.

0
0

nojah, oleneb mida keegi seal vahib, mulle tuli üllatusena sõjamuuseum või kuda selle asja nimi on, minu arust hulka suurem emotsioon kui vahakujude majandus, kuid see on jällegi kinni inimeste ootustest ja olemusest. Kuigi olen vähemalt kümme korda Londonis käinud, ei ole kahjuks towerisse saanud, küll aga olen saanud selle ümbruse tuuri ja kuidas selle hukkamise värava näitemängu nimi on? vaatemängu. Samuti kuninganna värvivahetuse. Külastanud paadisadama? pubi, mis seest meenutab vana laeva. Isegi sõjalaevade(mingid klikiaegsed) paraad on vaatemäng omaette, ei hakka mainima värviliste(mitte segi ajada neegritega) mega paraadi. Kui aus olla, siis ei tasuks Londonisse alla kolme päeva üldse minna, see on nagu kuritegu ispeenda vastu. Rääkige mis tahate aga isegi öine "lällav" nädalalõppu elav London on vaatemäng(päris suvalise nurgataga tasub ettevaatlik olla). Öised sillad tekitavad eriti kuningliku tunde. Isegi Hyde Parki karjuv seltskond mõjub rahustavalt(ei mäeta mis päeval neil seal suurem kogunemiste aeg on). Üldiselt ei hakkaks ma jala vehkima vaid istuks ja sõidaks tuuribussiga(minu arust olid need beežikad paremad(kas neid enam on?)), kui leiad miskit vahtida kobid maha ja järgmisega jälle edasi, päevaga vist jõudis kõik tuurid läbi sõita.

0
0

Nt sai toda Victoria bussijaamast osta, mingi 3 naela maksis. Väntasin jala ka kõigist neist paigust läbi, kuid pärast 5-6 tundi kõmpimist tundus bussileminek taevalik, sõitsin siis Victoria jaama juurest suvalise bussiga, jõudsin Oxford Streetile, seal maha ja taas bussiga edasi (eks panin enne ikka tähele, mis liini pidi umbes miski buss sõidab ka, et liigseid üllatusi ei juhtuks, Oxfordi tänavalt taas bussiga (vist oli Nr. 10) siis Hyde Parki ja Kensington Streeti suunas....Harrodsi kaubamaja vaatama. Kunagi Janek Mäggi pillas targa terakese, et noh, kui Harrodsi kaubamajja jalga pole saanud, no siis ei ole Londonit veel tegelikult näinud....aga kuna oli päeva lõpp juba ja ma rampväsinud, siis eriti ei hakanud seal ringi vaatama, vaid veidike, värskemana oleks rohkem viitsinud. Kuid kultuurielamuse andis küll, maja ise juba vaatamist väärt.

0
0

Tuuribuss on kallis jah, käisin novembris ja hind oli 20 naela, loobusime ja käisime algul jala, pärast metroo ja bussidega. Kui tahad näha ka vahtkonna vahetust palee juures, siis kuupäevad, millal see toimub, leiad siit http://www.changing-the-guard.com/sched.htm

Ilmarattale ehk siis London Eye peale ei kulu sugugi paar tundi, ringi teeb ta ca poole tunniga ja piletisaba, mis algul võib ehmatada, liigub päris kiiresti. Minule küll meeldis

0
0

Aitäh info eest. Lühireis tehtud ja nähtud. Sai täitsa ilma tuuribussita hakkama. Kaardi muretsemine oli see eest kasulik :).

0
0

Top 10 "to do" in London

Mineks paariks päevaks Londonisse, palun nõu mida kindlasti võiks näha-teha:) Olen ise uurinud ka, aga äkki saab siis miskit hääd nõu…

0
0

Soovitan õhtul minna West-Endi muusikali vaatama. Teatrielamus on oluliselt teistsugune, kui Eestis. Lisaks on lauljad parimad ja helikvaliteet täiuslik. Tasub ära, ehkki piletid pole just odavad!(Leichester Square'i putkadest saab piletid samaks päevaks).

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased