Mida tead toiduootmisega kaasnevatest keskkonnamõjudest?

Kas tead, milline toiduaine sinu einelaual on keskkonnale suurima mõjuga?
Kas tead kuidas on toodetud näiteks sinu lemmikjäätist?

Osale palun minu uuringus, mille eesmärk on teada saada kui palju inimesed teavad toidutootmisega seotud keskkonnamõjudest ja mida peetakse neist olulisimaks.

Tegemist on minu magistritöö küsitlusega. Ootan kõiki osa võtma! Teema küll ei puuduta otseselt reisimist, kuid ehk võib mõelda natuke kaugemale, et ka enamus toiduaineid läbivad mitmeid riike, enne kui nad meie toidulauale jõuavad : )

Lugupidamisega,

Liisi

Küsimustik kättesaadav:
http://www.edu.surveygizmo.com/s3/1096490/f2364db3b168

Milliseid tõsiseltvõetavaid järeldusi saab teha teadmisest, et mõned inimesed teavad toidutootmisega seotud keskkonnamõjusid ja mõned ei tea?
Herneste kasvatamisega kaasnevate keskkonnamõjude peale mõeldes väsisin ära ja sinnapaika see küsitlus jäigi.

Suhteliselt kesiseks kujuneb vist see vastajate tase. Tavakodanik ikka vast nende teemadega väga põhjalikult kursis küll ei ole. Samas teema päris oluline, võtab kukalt sügama.

Üle pika aja huvitav ja kaasamõtlemapanev ankeet.
Liisi - sooviks teada nö Õigeid Vastuseid.

Arvestades teaduse põhimõttelisi aluseid, siis nö. Õigeid Vastuseid ei saagi olla. Saab olla seisukoht, millega enamik võib nõustuda ja see võib muutuda ajas. Mis täna on õige, ei pruugi olla seda 5 või 50 aasta pärast.
Seda võib näiteks jälgida kliimasoojenemise arutelus, kus seisukohad on muutumas ning asutud on seisukohale, kus algselt on põhjus ja tagajärg äravahetatud. Ehk kui alul oldi veendunud selles, et CO2 põhjustab kliimasoojenemise, siis nüüd ollakse toetamas( tulenedes puurimiste andmetele ja fakte ümber hinnates) seisukohta, et kliimasoojenemise tagajärjel suureneb CO2 konsentratsioon. Ehk ajalooliselt on alul toimunud soojenemine ja siis umbes 800-1000 aastat hiljem on hakanud CO2 konsentratsioon tõusma.

Tegite asja huvitavaks, aga ei ole lihtne vastata. Ei mõtle igapäevaselt nendes kategooriates, kuid mingi tuumateadus ka ei ole.
Ja "õigeid"vastuseid oleks ka kunagi tore teada saada. Loodetavasti tulevane magister ei unusta meid ning postitab hiljem siia ka järeldused.