Miinimumsumma

Kuulsin, et usasse reisides peab olema kaasas miinimum mingit rahasumma, ja kui seda pole siis saadetakse koju tagasi. On see tõsi ja kui palju see miinimumsumma umbes on kui keegi teab? Ise pole leidnud.

peab olema kaasas miinimumsumma ja see on 0. Pole sugugi irooniaga öeldud, kuid reeglina ei huvita see kedagi, kui sul pole varem mingeid probleeme seoses USA-ga olnud. Kaardid toimivad USA-s reeglina edukalt.

Isa mul ikka nokib, et see on lambine foorum ja see ei ütle midagi, aga ma ei leia mujalt tõestust talle, et seda summat pole kuskil kirjas. Vaidleb, et kui pistelise kontrolli alla satun siis saadetakse kohe koju ka..kuigi ise ta olevat ainult kuskilt kuulnud ammu aega tagasi ja summatki ei tea. Ebamugav situatsioon teemast, millest pole kuskil räägitud...

keegi rääkis, kuskilt lugesin jne. Kui nüüd loogika appi võtta, siis keegi ei saa sind ju sundida sularaha kaasa vedama. Loomulikult, kui käitud kahtlaselt, tädi-onu piiri peal läks just enne tööle minekut abikaasaga tülli ja on pahas tujus, siis võidakse nokkida. Isegi pablasin, kuid läks väga libedalt, Londonis üle lombi lennule minnes oli palju suurem kontroll (sularahast küll polnud juttugi). Kõige kaifim oligi peale piiri ületamist väljudes terminaalist- siin ma siis nüüd olengi. Edu sulle!

Saada oma ise pipramaale ja ära põe! Ma pole iial kuulnud, et kellelgi oleks USA piiril sularaha kogust kontrollitud. (Olen üsna mitu korda käinud seal ja sõbrad siiberdavad kogu aeg edasi-tagasi.)

Kõigeks muuks tasub küll valmis olla - puhas pesu selga (et poleks piinlik, kui kehaõõnsuste kontrolliks läheb), dokumentidest paberil koopiad kaasa, tollitädile meeleheaks väike meene kaasa jne :)

Tulin minagi just USA-st, olin koos lastega ning keegi ei palunud mul oma rahakoti sisu näidata .