Miks India reise enam ei pakuta ( Novatours,Aurinko )

Mis põhjusel Novatours India reise enam ei paku kuigi Tai reisid on neil alles ja hiljuti hakati pakkuma ka Egiptuse reise .Juhul kui nad pakuvad Egiptuse reise , siis miks nad India reise ei saa pakkuda .Aurinko ei paku enam ei India ega ka Tai reise otse Eestist vaid see on võimalik ainult läbi Helsinki.
Eelmisel aastal ja selle aasta alguses olid ikka India, Goa reisid küllalki odavad võttes aluseks vahemaa kuhu tuli lennata.
Estlive pakub reise Indiasse aga need on läbi Helsinki ja hind on märkimisväärselt kõrgem , samas ajavahemik millal on võimalik minna Indiasse on palju suurem.

Pärast saadet ´´Kaks kanget Indias´´ on India-huvilised kadunud.

Goa otselennud olid tšarterid, võimalik, et ei saada enam lennukitäit Eesti turiste kokku. Või maandab reisifirma sel moel oma riske, mis tšarterlennu puhul on päris kõrged.
TLL-HEL-DEL on väga hea lennuajaga, isegi võrreldes n. Bakuu vahemaandumisega "otselennuga" Goasse, pileteid on lihtne bronnida ja leiab ka hea hinnaga, DEL-GOI maršuudil lendab kümneid lende päevas (samuti lihtne netis bronnida)ning ka hotellid suuremates mootorites online saadaval. Ja tulemuseks kolmandiku kuni poole võrra odavam hind. Ehk on rahvas paketivälise reisimise hirmust üle saamas ning osatakse raha lugeda?

Varem pakkusid Aurinko ja Novatours ühel ajal India Goa reisisid aga kui nüüd järku mõlemad ei paku mitte midagi , siis tulevikus ei tohiks olla probleem täituvusega kui vähemalt üks nendest firmadest pakuks reisisid edasi .
Reis kanaaridele võis olla isegi palju kallim kui reis Indiasse, sest Goa on üks odavamaid paikasid maailmas.

Goa ja saade "Kaks kanget Indias" on kaks hoopis erinevat asja!

Et oleks võimalik võrrelda pakettreisi ja DIY hindasid. Ehk on liigne ahnus saamas saatuslikuks mõnede suundade reisidele?

Ise kokku pandud pakett 2014 jaanuari hindades. 22 päeva (!), 2 inimest:
TLL-AMS-BOM-AMS-TLL kokku: 1195 EUR (normaalne, mitte superhind)
BOM-GOI-BOM: 110 EUR (tavahind)
Hotell, ka Estlive pakutav Colonia de Braganza, elementaarikas, korralik 2*: 398 EUR (kõigile kättesaadav online hind)
Transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama: 30 EUR (takso, kui küsida oskad, siis üle ei maksa)
Kokku: 1335 EURi 22 päeva 2 inimest
ehk: 667 EURi 22 päeva per nina.

Võrdluseks- Estlive küsib paketi eest samas hotellis kahe (!) nädala eest 1299 EURi per nägu. Erinevus see, et nende lend käib Amsterdami asemel üle Helsinki, mis toob kaasa kohustusliku ööbimise tagasiteel Delhis.

Ei taha olla nende äri solkija, ja saan aru, et firma üldkulud, kasum jms, aga reisifirmade üks ülesandeid on see, et oma "hulgiostuga" viia hinnad nii alla, et kliendil poleks väga tuntavat (toonitan: VÄGA TUNTAVAT) vahet, kas panna reis ise kokku või osta paketina. Juuresolevalt pildilt on näha, et sellega pole nad toime tulnud, selles ehk ka üks reiside kokkukuivamise põhjuseid.

Kindlasti on üks tegur ka see, et nüüd saab viisavabalt nii AÜEsse kui Taisse. Indiasse on vaja aga viisat, mis maksab omajagu ja tegemiseks vaja minna Helsingisse jne.