Milaanost matkama Como või Bergamo poole?

Tervitus! Ootaks soovitusi matkamiseks kas siis Como või Bergamo kandis. Huvitavad kõik võimsad looduslikud mäed, matkarajad, joad( ei ole mägironija) jne. Lihtsalt loodushuviline. Teretulnud kõik soovitused sisustada 4 päeva. Liikumine ühistranspordiga (rongid, bussid). Kuidas kõige lihtsam ja soodsam mägedesse saada? Ja kui soov järgmised 4 päeva kuskil rannas pikutada, kas siis kõige lihtsam on panna Genova poole minema? Ega vist liivaranda on seal kandis raske leida.

Tere, Bergamost pole palju Como järveni, 50 km kaugusel järve lõunakaldal armas väike linnake Lecco, Sinna saad bussidega ja rongiga Bergamost, Viitsid, teed järvele tiiru peale, põhja poole minnes algavad ja kõrgenevad Dolomiidid, imeline loodus, kordumatud vaated, järve ümbruses mitmeid matkaradasid ja tagasi tulles tutvud Bergamo uhke ja kauni all ja üla linnaga. Siis sõida Bergamost Milanosse ja sealt Centrale Stazione rongijaamast põrutad rongiga Genovasse mingi 150 km 2 tundi sõitu. Liivarandasid leidub küll Genovast edasi sõites La Spezia poole. Praegu ilmad suurepärased mere ääres, Genova vanalinn oma kitsaste tänavatega ja kõrgel kaldal asuvate majade, hoonetega jne jne lihtsalt lummav ....... samas unustamatu vaatamisväärsus on akvatoorium kesklinnas Porto Antico lähedal, kindlasti külasta. Arvan et 4 päeva jääb väheks. Aga edu ja jaksu!

Tänan Rein Reinhold. Võibolla oleks üldse kohe mõtekas hoida Genova poole ja minna matkama Cinque Terre radadele... Genovast ühistranspordiga sinna jõuda tundub päris raske. Tore oleks kui keegi veel annaks mõtteid. Natuke on veel aega plaane kokku panna.

Garda järve äärest Malcesine'st läheb carcable Monte Baldo'le http://www.funiviedelbaldo.it/

Meie lähme hoopis Garda järve ümbrust uudistama. Piltidel tundub superilus. Olime kahe vahel.kas Como või Garda.

Milaanost või siis Bergamost on Como järve äärde kõige mugavam sõita rongiga. Raudtee kulgeb mööda Como järve idakallast ja niiviisi on väga mugav igale poole pääseda. Rongid käivad tihti ja piletid on päris soodsad. Esimene suurem, kuid see-eest mõnus linn kohe Como järve lõunatipus on Lecco. Seal on harilikult vaja ümber istuda, kui on soov edasi sõita väiksematesse järveäärsetesse linnakestesse. Lecco raudteejaama juurest saab bussiga nr 5 sõita kohta, kust köisraudtee (Funivia Piani d'Erna) viib matkajad ja muidu huvilised "üles mägedelle" : http://www.lakecomo.it/en/territory/site_seeing/piani_derna Sealt algavad matkarajad viivad igasse suunda ja vaated ülalt on kaunid. Abbadia Lariana linnakesest kuni Coliconi kulgeb mööda järveäärseid mägesid läbi külakeste kõigile jõukohane matkarada Sentiero del Viandante: http://www.eccolecco.it/en/sport-and-free-time/lecco-excursions-trekking/wayfarers-trail-lecco) Rada on hästi tähistatud ja põnevad vanad külad, mägedest tulvavad kosed ja ojad ning hingematvalt ilusad vaated on garanteeritud. Otse Como läheduses kõrguvad piisavalt kõrged mäed - näiteks Colico juures on üle 2600 m kõrgune Monte Legnone, mille tippu peaks ka radasid kulgema. Kui on soov veel rohkem mägedesse siseneda, siis võib Colicost edasi rongiga sõita Chiavennasse. Või otse Leccost Tiranosse, kust pääseb juba Shveitsi raudteele ja selle kaudu päris kõrgele mägedesse. (näiteks https://www.rhb.ch/en/panoramic-trains/bernina-express). Como järve idakaldal asub imeilus linnake Varenna, kust pääseb laevaga muudesse Como keskosa pärlitesse (Bellagio, Menaggio, Villa Carlotta jne). Selleks on mõtekas osta 15-eurine päevapilet. Rongisõidu kavandamisel tasub silmas pidada, et pileteid müüakse nö. tubakakioskites (Tabacchi) ja pilet tuleb enne rongi sisenemist jaamas vastavas aparaadis komposteerida ehk siis moodsamalt öeldes valideerida. Rongis seda teha ei saa ja kontrolöre liigub palju.

Sai põgusalt külastatud nii Como kui Garda järve. Garda meeldis rohkem ja sobib kindlasti paremini aktiivseks tegevuseks. Igasugu teemaparke jms võib sealt leida. Monte Baldo tõstuki teenindus oli igati tasemel. Hoolimata rahvarohkest pühapäevast sujus kõik libedalt, sõit käis tihendatud graafiku alusel. Sealne Malcesine linnake oli ka igati sümpaatne ja kindluse tornist avanesid imeilusad vaated. Limone sul Garda võlus oma tsitruste kasvuhoonetega ja Riva del Garda (seal on ka köisraudtee) on kena koht shoppinguks. Sirmione on hinnaklassilt kallim ja kõige turistilikum. Kui pole erilist huvi sealsete rikkurite suvilate või kindluste vastu, võib selle vabalt ära jätta. Bordolino vein maitses ka hea ja mõistliku hinnaga. Como järve äärest sai külastatud Como linna, Bellagio't ja Varenna't. Järv ja selle ümbrus ei tundunud teistest sealsetest järvedest ilusam ning millegi erilisega need kohad silma ei paistnud. Enim neist meeldis ehk Varenna kaldaäärse jalutusteega. Villa Carlotta ja Villa Balbianello oma aedadega muidugi väärivad külastamist. Como linn on täis pagulasi.

Meie valisime ka pigem Garda järve ääre. Sinna on mugav saada rongiga Bergamost. Tagasi teel tegime tiiru ka Milaanos, sest rongi on lihtsam leida Milaanosse tagasi ja Milaanost on transfeer Bergamo lennujaama. Garda järve ääres on väga palju matkaradasid, üks tuntumaid on Strada del Ponale. Mõned näited: http://www.gardatrekking.com/en/trails Garda ääres liigub ka kohalik buss, millega saab ühest linnast teise. Meie maandusime Garda linnas, kuid kui olla suurem matkahuviline ning mägede armastaja, siis soovitaks pigem Riva del Gardasse hotell bookida.