Minek Taisse.

Nii, minek detsembris Pattayale. Olen veetnud siin Trip`is kuid, lugenud kõike, mis puudutab Taid. Lugesin siit välja, et siselendude kasutamiseks kõige mõistlikum on airasia.Soovime sõita Bangkokist Phuketile. Siit ka küsimus, kas mõistlik osta/broneerida pilet siit interneti vahendusel? Ja kas keegi on seda ennem teinud ehk kuidas see maksmine siis käib? Tänan tähelepanu eest!

Kui soovid, siis vöid ju ka Eestist bronnida, aga see pole minu arust vältimatu. Meie bronnisime eelmisel öhtul Bangkoki hotelli internetti kasutades järgmise päeva lennud ja köik sujus ladusalt. Maksime Visaga.

Aitäh, küsin veel kas maksite siis kohe broneeringut tehes või lennujaamas?

AirAsia pilet on ette ostes tunduvalt odavam, kui eelmine päev ostes. Koduleht on neil nii loogiline, et seal ei tohiks hätta jääda. Sa võid kodulehel läbi mängida, kui valid lennu ajaks homse päeva või kuu aja pärast, siis näed mis hinna viskab. Maksmine toimub krediitkaardiga. Isiklikult kasutanud kümneid kordi ja kunagi ei ole probleeme esinenud. Ainuke asi millega peaks AirAsia puhul arvestama, et lend ei pruugi minutipealt välja minna ja esineb hilinemisi. Muidu väga OK.
Ilusat puhkust soovides,
M&M

Me bronnisime ka Eestist ja maksime krediitkaardiga. Ma ei saa üldsegi tegelikult aru küsimuse püstitusest - polegi ju nagu midagi küsida? Internetikeskkond ongi ju selleks, et seal broneeringuid teha ja maksta. Ükskõik, mis maailma nurgas parasjagu asutakse.

Ma ei saanud aru kuhu sa lähed. Pattayale siis või Phuketile.
Aga mina tellisin ka juba augustis airasia piletid ära...krediitkaardiga maksin. Kuid mul selline küsimus, et kas netibroneering tuleb Bangkoki lennujaamas kuskil airasia putkas piletiteks vahetada? Või kuidas see toiming välja näeks:)) Vabandust kui loll küsimus, aga väike hirm sees ja tekivad igasugused küsimused.

Airasia saadab peale bronnimist ja maksmist meilile e-pileti. Sellega lähedki vastava lennu check-in´i ja kogu lugu.

Sõidame kaheks nädalaks paketireisiga Pattayale. Sealt aga soovime omal käel minna mõneks päevaks Phuketile. Võibolla tundus väheke rumalana mu küsimus, kuid see sellest, et pole ennem interneti kaudu miskit broneerinud. Tänan kõiki, igasugune info/kogemused on ju teretulnud.

Miks tahad siis lennata BKK kaudu - Utapao lennuväli Pattayale palju lähemal ja sealt saab ka Phuketi (lihtaslt infoks).

Mis eesmärgil soovite Phuketi külastada? Pattayal olles võiks pigem sõita mõneks päevaks mõnele saarele Koh Samet või Koh Chang.

Kuna mul õde, kes muidu elab Norras, veedab oma puhkuse Phuketil, siis leidsime, et oleks mõistlik paariks päevaks sinna sõita. Juhtus see, et tema oli oma reisi ostnud sinna ja mina Pattayale. Nüüdseks olen Phuketist nii palju lugenud, et tegelikult ongi meeldiv, et saab selle oma reisi sisse mahutada.
Küsin veel, kas see Utapao lennujaam on seal teise nimega. Või kes neid siselende korraldab.
Airasia ega Nokair kodulehelt sellist nime ei leidnud.
P.S. Naabrimees, Koh Samet tundub ka kutsuv ja kui me reisikavasse kuidagistki mahub, käime ka seal ära.

Väikesaar Koh Samet on sobilik rahulikuks rannapuhkuseks. Oli vist 2,5 tunni kaugusel (sõit +laev). Seal ilusamd rannad kui Pattayal. Kuid lähemal Pattaya lahes on ka väikesaari, kuhu saab 1 päevaseid reise teha. Võibolla soovi korral ka ööbimisega.

Pildid saarelt:
http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/13300319

Lennujaam:
http://www.utapao.com/

Küsisin sellepärast, et kuna te olete Pattayal, siis Phuketi (Lõuna-Tai) oleks jätnud Tai teistkordseks külastamiseks. Aga teil korralik põhjus.

Miks sa naabrimees Phuketi vastu nii oled? Seal on kõikide jaoks midagi. Kes soovib ilusat vaikset randa, leiab selle saare lõunatipus, kes aga ööelu rõõme ja Viiralti põrgut, see läheb Patong Beachile. Ise seal käinud kaks korda. Esimene kord elasin Phuketil kuu aega selle aasta märtsis ja tuulasin selle saare, poolsaare kenasti läbi.
Nüüd sai vanast refleksist käidud peale Samui saare külastamist korra seal ja kõik oli sama mõnus. Edasi liikusime Pattayale ja Bangkoki. Ja kui nüüd teha pingerida, siis minu ja sõbra jaoks, kes ka mitmeid kordi Tais käinud on kujunenud Phuket parimaks valikuks. Saad merd, põrgut, rahu, vaikust, kisa, kära jne..kõike.

Ei ole vastu. Vaid lihtsalt see on Tai teises otsas. Teemapüstitaja puhkab Pattayas ja sinna lendamise põhjust ma veel ei teadnud. Esitatud küsimus tulenes minu arvamusest, et ranna- ja looduseilu nautimiseks on Pattayale lähimas piirkonnas (Kagu Tais) ka piisavalt kohti ja lihtsalt sellepärast ei ole mõistlik Tai ühest otsast teise lennata. Sel juhul oleks teemapüstitajal soovitanud jätta Lõuna Tai avastamise järgmise reisi jaoks.

Tegelikult on ju liikumine tais ülilihtne ja ka odav. Tuli hommikune uitmõte kohvi ja omleti kõrval, näiteks Pattayal, et läheks korraks lõunasse "Saaremaale" - astud lähimasse nö reisibüroosse, saad omad vaucherid, taksoga Utopao lennujaama (100 kr, tund aega sõitu), lennukiga Phuketile (1000 kr, 1,5 h sõitu), sealt taksoga Patongi, Katale või Karonile (200 kr, 40 min sõitu)...lihtne, onju! Ja paari päeva pärast samamoodi tagasi, või edasi, või mujale, kuhu iganes.

Kui on plaanis Pattayalt Phuketit külastada,siis soovitaks küll rohkem,kui paar päeva selleks planeerida, Phuket on tunduvalt meeldivam koht puhkuse veetmiseks,kui Pattaya oma üliintensiivse ööelu ja kummaliste meelelahutustega. Oli seal hiljuti 2 nädalasel reisil külastades nii Phuketit kui ka Pattayat ja ausalt öeldes Pattaya räsis vaimu ikka tugevalt - see on ikka rohkem meeste koht - neil on seal lõbu laialt,aga Phuket on puhkuseks ideaaalne - puhtam meri , head loodusreisid ,ainult soovitaks leida hotelli Patongi rannas ,seal on kõik - nii kaubandus ,kui ka lõbustused - käe -jala juures.
Lende Pattayast Phuketisse teeb ainult Bangkok Airways , Pattaya lennujaama nimi on Utapao (vahel ka kirjapildis U-Tapao) Lennupileti saad lihtsalt pea igast Pattaya turimibüroost,milliseid leidub igal vähegi käidavamal tänaval mitmeid.

See viimane oli küll omamoodi huvitav lahendus - põrutada Pattayalt peitu intensiivse ööelu eest rahulikule ! Phuketile ja siis...leida hotell Patongil,...kus on kõik lõbustused käe ja jala juures ?
Naiste loogika ???

See oli küll tõesti üks super soovitus, et kolige Pattaya ööelu keskusest Phuketi ööelukeskusesse. Kui ikka rahu Phuketis tahad,siis on õigem koht Karon või Kata Beach,mitte mingil juhul aga lärmakas Patong.
Sama hea oleks inimest kusagilt Annelinnast rahu otsima Lasnamäele saata.:) Sama teeb välja.

Nii Pattayal kui ka Phuketi Patongis on nii aktiivse ööelu kohti kui ka väga rahulikke piirkondi. Pattaya on lihtsalt suurem. Muud vahet pole.