Mis on kindlasti "must see" Hurghadas?

Oleme minemas talvel seltskonnaga (kokku 8 inimest, lapsi pole kaasas) Hurghadasse. Oleme mehega mitu korda Sharmis käinud, kuid Hurghadas pole meist keegi käinud (ülejäänud 6 pole varem Egiptuses käinud). Üldise nö elu ja kauplemisega olen varasemalt kursis ja omad vitsadki saanud sellega. Me ei lähe lihtsalt randa lebotama, vaid sooviks siiski piisavalt ka näha. Kairosse minekut veel ei tea, kuid lähemal ringi liikuda soovime nii palju kui võimalik. Ootan soovitusi, mida kindlasti võiks teha ning kus käia. Ehk on ka kellegil kogemusi mõne käigu ja tegevusega, mis ei ole turistikad. Aitäh

Tasub minna Luxorisse, kui juba Hurghadas olete. Hurghadas endas neid "must see" kohti üsna vähe, Zahhabia ranna korallid, peatänav ja kaubandus, mõni õhtune etendus. Päev merel, düünisafari, beduiiniõhtu vm pakutakse igas turismiletis. Vähem-turistikaid kohti ei oska soovitada, selleks tuleks ilmselt mõne kohalikuga tutvuda, kes kõrbesse viib ilma selle turistidele mõeldud tilu-liluta ja saate ehedas kohalikus kodus õhtustada või lausa ööbida. Praktiliselt kõik on seal ikka "turistikad". Samas eks kohalikku reaalset elu leiab rohkem kui Sharmis.

Zahhabia korallid on tõesti parimad, mis mina Hurghadas näinud olen ja pole poidega piiratud. Samas hotell ise , söökla ja rannaala on niruvõitu. Meie käisime sel kevadel kohalikega Luxoris. Oli päris põnev seiklus. Neljakesi mikrobussiga 45USD inimese kohta. Giidiks saime mingi egiptuse arheoloogia professori ,kelle põhitöö on leidude tuvastamine , kaardistamine ,dokumenteerimine ,muuseumidele üleandmine. Rääkis lühidalt ja huvitavalt. Ei mingeid suure grupi venimisi. Aga teekond hotellist kuni selle professorini oli paras närvikõdi ;). Lõpuks see professor andis meile oma telefoninumbri ,et saab ka ilma seiklusteta temaga otse kontakti.

Kui reisite Novatoursi vahendusel, siis hoiduge linnaekskursioonist või lahkuge grupist pärast kondiitriäri ja turu külastust. Edasi viiakse teid 3-4 tunniks linna serva mingisse mõttetusse õlivabrikusse, kus olete sunnitud vähemalt tunni kuulama umbses ruumis puutoolidel istudes vabriku presentatsiooni ja selle järgneb poolkohustuslik "võimalus" üle tee asuvast ärist seda saasta kaasa osta... No ja kui poodi ei lähe siis molutad tund-poolteist bussi kõrval ja vaatad hulkuvate penidega tõtt. Linna tagasi saad alles pärast pimedat ... Päev on raisatud ja kui nüüd reisi hind jagada reisi aja peale ära siis on võimalik lausa sendipealt välja arvutada palju see õlivabriku külastus läbi sinu enda kinnimakstud aja sulle maksma läks

Nõustun margus360 kommentaariga. Kõik see läbi tehtud. Turg, kondiitriäri ja kirikud on kohad kuhu on mõtet minna, õlitehas puhas reklaam ja pähemäärimine, enda väärtusliku aja kulutamine! See osa muidugi ka kõigele tipuks venekeelne, johhaidii!
Soovitaks Ivoga sukelduma minna. See oli meie reisi parim päev. Uuri facebookist "Sukeldumine Hurghadas" lehelt.
Hurghada Marinasse minge - see on pikk sadamatänav, toredad (loe: kallid) kohvikud ja restoranid. Suur pluss on see, et kohalikke sinna ei lasta ja turistid saavad vahelduseks "hingata" sellest metsikust "Hello, my sister, you are so beautiful! Come and buy from me! Only today, only for you, special price!" -jamast!
Kohalikud pakuvad delfiinide vaatamist. Annavad veel lubaduse, et maksma ei pea kui delfiine ei näe. Noh... Sukelduja Ivo sõnul on see delfiinide piinamine, aetakse/hirmutatakse mitme paadiga delfiinid ringi kokku ja siis turistid plaksutavad käsi, et oi kui nunnu. Delfiinid tegelikult paanikas. Meie seda trippi ei võtnud ja delfiine ei näinud ja parem ongi, jäi selle võrra nad piinamata. Ivoga sukeldudes nähakse delfiine muidu üsna tihti ja muidugi ilma delfiinide hirmutamiseta.
Hurghadas mingi liivalinn ka, sinna meie ei jõudnud, aga võib põnev olla.
Paradise Islandile nagu kohalikud seda ise nimetavad (tegelikult vist Giftuni või Mahmya saar) pole mõtet minna. Samasugune rand nagu iga teinegi, ainult paksult turiste ja kohati ka prügi täis.
Meie olime veepargiga hotellis, lapsed lõbutsesid ja täiskasvanud lebotasid ja laadisid päikesega akusid. Käisime iga päev meres snorgeldamas. Õhtuti istusime hotelli "me kõik suitsetame siseruumides"-lounges aega veetmas.
Aga ega seal minu kogemuse põhjas suurt targemat teha polegi, kui enda rahakoti peale just vihane pole. Turiste varasemaga võrreldes ääretult vähe, st hinnad kõrgemad ja kohalikud veelgi rohkem pealetükkivamad.