Mobiilne elu SE Aasias

Pikem Aasia tripp ees. Kellelgi kogemusi v soovitusi millise mobiilse operaatoriga tasuks liituda, et saaks völismaailmaga suhelda?

Igas riigis on ju erinevad operaatorid ja levi katteala sõltub,  kus reisid. Mõnes riigis saab hakkama ühe operaatoriga, teisal (Indoneesias näiteks) võib kohati vaja minna kaht. Üdiselt võta lennujaamast  esimene ettejuhtuv variant (kuigi tuntuim operaator on enamasti parim) ja väga alt ei lähe. Ma olen seda varianti kõikjal SEA-s kasutanud. Pikema peatumise korral vast eri variandid.

Singapuris ja Kuala Lumpuris olen seni hakkama saanud Indoneesia XL kaardiga, 3G/4G on piisavalt hea kiirusega. Samas, Ida Timoril mu Indoneesia kaart ei toimi.

Kagu-Aasia riikide mobiilikaardid reeglina ristkasutuses pole. Kui riigipiiri ületad, siis kaart enam ei tööta. On küll rahvusvahelisi kaarte, aga kõige rohkem gigasid ja kõige odavama hinna saad igas riigis pärast maandumist või piiriületust uut kaarti ostes.
Enamikes riikides on ka odavam uus kaart osta, kui näiteks kõik gigad on ära kasutatud. Kui lähed esindusse internetimahtu juurde ostma, maksad tavaliselt rohkem ja saad mahtu vähem kui vana kaarti ära visates ja uut ostes.

Indoneesias ja arvatavasti ka mujal Aasias uus number passi esitamisel nüüd. Kohalikele pidi limiit 3 numbrit olema. Need numbrid on ka aegumatud, vähemast Indias. Seal vist oli ka pildinõue, või oli varem ja nüüd enam mitte, ei mäleta kahjuks täpselt.