Mõistliku (?!?) hinnaga GoreTex (koorik)jope

Tervit, no vot on küll Perekool tüüpi küsimus aga kuna mul juba kodus on paras Perekool siis ei jõua kõiki poode läbi kammida. Nimelt oleks ädasti vaja Goretex koorikjopet või võrkvoodriga jopet. Mitte hullult aktiivseks matkamiseks vaid pigem Eestimaa looduses kuivaks jäämiseks. Eelmise jope sain väga soodsalt aga andsin selle lapsele (talle lihtsalt suurus sobivam). Nüüd vaatan, et mõistlikud joped maksavad soprdipoodides ja matkapoodides julgelt üle 2000 krooni. Kas keegi on kusagil silmanud või oskab soovitada kust võiks Goretex jopesid (naiste) soodsama hinnaga osta (vaatan et postitamise juhend käsib "soodsat hinda" täpsustada, aga jätaks selle praegu lahtiseks)? Vaatsin osta.ee-s aegajalt müüdavaid Peak'i jopesid aga kiire Googeldamine näitas, et tõenäoliselt on tegemist võltsingutega ja võltsitud Goretexi pole mõtet osta. Suur tänu juba ette vastuste eest...

Halti (on e-pood), või Salomon. Nõmmel Matkaspordist ka vast midagi leidub.

Kui tahad odavat ja praktilist asja, millega ei ole kahju loodusesse minna, vaata Tallinnas Juurdeveo tn 26 teisele korrusele. Sealt saab USA armee esimese põlvkonna gore jope kasutatud aga viisakas seisukorras kätte umbes 500-600 krooniga (uuena maksab u. 2500). Sobiva suuruse leidmiseks pead ainult võib-olla natuke vaeva nägema.

Goretex on selline väga kapriisne materjal, mis kaotab aja jooksul oma omadused (ning eriti kiiresti vale hoolduse korral, nt tavalise pesupulbriga pestes). Nii et kas ikka julgeb seda kasutatult osta..

Tänud vastuste eest, Halti või Salomon tunduvad normaalsed valikud, pean konkreetseid hindu kontrollima. Mul on ka üks kasutatuna ostetud Goretex jope, sellel on tõesti laiguti näha et sisemine kiht on maha koorunud. Niiet tahaks siiski uut.

Isegi vist mitte pesupulber ei ole see, mis lagundab, pigem masinpesu 60 kraadise veetemperatuuri juures.

Ega ta silmaga nähtavalt ei lagunegi, vaid hingavust tagavad poorid ummistuvad ära. Mis veekindlusega juhtub, seda ei tea - veekindlus on võrreldes hingavusega palju lollikindlam asi ja materjal ilmselt vihma läbi laskma ei hakka.

Kahjuks rikkus niimoodi oma jope ära ka mi elukaaslane, pesi masinas pesupulbiga 30 kraadi juures.