Mosambiik, Tansaania, Etioopia

Oleme planeerimas reisi Aafrikasse. Reisisihiks tahame valida ühe neist kolmest riigist. Oleks tore saada infot omapäi reisimisest nendes riikides. Äkki on kellelgi hea giidisoovitus või auto koos juhiga. Oleme ka ise uurinud antud riikide plusse-miinuseid, aga ehk oskab keegi seal käinu häid soovitusi anda!!!

Ju teil on mingi põhjus, miks just need kolm riiki. Kõik ju toredad riigid, nagu Aafrika üldse, aga esimesel pilgul neil palju ühisosa ei näe. Igal pool on midagi. Kui eesmärke, ajaplaani ja rahakotti ei tea, on kõik riigid täpselt samahead.

0
0

Üks erinevus nende kolme vahel on see, et Etioopial puudub merepiir. Oluline siis, kui tahate ka rannamõnusid nautida. Endale meeldib Tansaania (käinud mitmeid kordi) Kilimanjaro, rahvusparkide ja Sansibar'i saare pärast. Mosambiigis on head sukeldumiskohad ja rannad, kuid loomastikust peale kodusõda (1977-1992) vähe järgi jäänud. Tansaanias (ja ka Keenias) loomarohked rahvuspargid. Samas kultuuri (ka kristliku) kohapealt on Etioopias kõige rohkem vaadata-uurida; loodus kah huvitav.

0
0

Jah, muidugi on nad kõik omamoodi põnevad. Marks, ehk oskad öelda, kuidas on lood turvalisusega. Nt võtta auto nii 2-3 inimesele koos juhiga. Oleme üldjuhul omapäi reisijad. Aafrikas, eriti Mosmbiigis vist päris omapäi ei käi või kuidas?

0
0

Aafrika on omapäi reisimiseks suurepärane koht - kui välja arvata mõni ohtlikum nurk nagu Somaalia või mis on üksinda reisimiseks tihtipeale kallis nagu Zimbabwe. Ma arvan, et enamik inimesi üllatub, kui lahe Aafrika ja sealsed inimesed on. Lihtsalt seal on vahel natuke teised reeglid. Paljudes kohtades ei ole öine liikumine turvaline, aga see on enamasti suuremate linnade probleem. Ütleks, et näiteks Guatemala City pole selles plaanis põrmugi parem. Pole ise küll Mosambiigis käinud (olen selle naaberriikides Zimbabwes ja SA-s üksinda reisinud), aga ei näe mingit probleemi, miks Mosambiigis ei võiks niisama reisida. Hirmude hajutamiseks soovitan Amazonist tellida Rough Guide'i First-Time Africa.

0
0

Tänud hea info eest! Oleme Aafrikas käinud nii SAs kui Egiptuses. SAs kahetsesime küll, et omapäi ei tulnud. Oli siiski väga turvaline, kui just ise seiklusi ei otsi. Kuidas Zimbabwes ringi liikusid? Kohaliku transpordiga, rendikaga või hääletades.

0
0

Tegelikult kõlab hääletades Aafrikas üsna põnevalt. Ma ise küll kahtlen selle 100%-lises võimalikkuses, mingis osas oleks ilmselt võimalik. Kohaliku transpordiga oleks vägagi OK reisida. Zimbabwe on kihvt riik, kuid tuleb arvestada, et maa on Mugabe valitsemise ajal praktiliselt lagunenud. Kui mina 4,5 aastat tagasi seal käisin, siis polnud poodides isegi toiduaineid osta. Ilmselt seoses teiste maade valuutade käibele võtmisega ja Zimbabwe dollarist loobumisega, on olukord paranenud. Ja siis veel see, et valged on nende arvates kogu kurja juur ja saatanast. Aga kui ära teed reisi, siis loodan värvikat kajastust siin Trip.ee-s!

0
0

Palju võiks olla umbkaudu kahe nädalase reisieelarve Zanzibari reisiks? Pileti googeldasin sinna umbes 500 euriga. Majutuskohad ei tundunud just soodsad. Kuidas üldiselt seal rohkem ranna äärsed hinnad ? Ei ole Sansibari hindadest siin juttu leidnud. Tänud!

0
0

Sansibaril oli 4,5 aastat tagasi bangalo ranna lähedal 25-40 dollarit, see on sisaldas siis 2-st tuba duššiga, kliimaseadet ei olnud (oli ventilaator laes) ja loomulikult polnud ka televiisorti. Selline askeetlik elamine. Söömine väljas selline Tallinna kesklinna tase 10-15 dollarit. Olen kirjutanud siia Trip.ee-sse ka sellise kirjatüki http://trip.ee/node/30141

0
0

Suur tänu ! :)

0
0

Zimbabwe on lahe riik, aga Mugabe tegevus on sealse turismi sisuliselt välja suretanud, seda isegi Victoria Fallsis. Overlandereid ja organiseeritud gruppe on näha, aga independent värk puudub täiesti. Zimbabwe on ainus riik maailmas, kus ma ei kohanud mitte ühtainsamat seljakotireisijat - ja seda isegi sellises megasihtkohas nagu Victoria Falls.

Turismi puudumine ja majanduslikult keerulised olud tähendavad seda, et transport ja majutus kipuvad minema päris kalliks. Linnadevaheline transport on odav, aga niipea, kui minek kuhugi rahvusparki või eemale suurematest teedest, hakkab hind kohe üsna absurdseid vorme võtma. Ka elementaartasandi majutus võib olla hämmastavalt kallis. Kui lisada siia juurde, et Zimbabwe on cash-only riik, siis tuleb dollar-raha päris suurel hulgal kaasas kanda.

Liikusin ühistranspordiga, aga riigi nägemiseks oleks vaja gruppi ja LAV-ist võetud rendiautot. Hetkeks ilmselt natuke juba vananenud ülevaade Zimbabwesse omapäi reisimisest asub siin.

0
0

Tänud info eest! Oleme saanud asjast hea ülevaate.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased