München, Baierimaa

Septembri lõpus plaanime minna Münchenisse ja avastada Baierimaad.

Jagage oma kogemusi. Kas ühistranspordiga või kuidas oleks lihtsam Baierimaad avastada?

Kus oleks soodsam ööbida?

Plaanin eelnevalt osta vaid

edasi-tagasilennupiletid ja hosteli/hotelli.

Baierimaad võib avastada jala (kõige lihtsam), jalgrattaga, ühistranspordiga, autoga. Ühistranspordi osas võib kasutada äsja avatud Deutschland-Ticketit (49€/1 kuu üle Saksmaa), grupiga sobib ka Bayern Ticket (alates 27€ / 1 päev / kuni 5 in). Lisainfo: https://www.bahn.com/en/offers. Rattaid saab rentida, kohad leiab googeldades. Auto saab rentida nt Getaroundi äpist. Majutus - booking.com, AirBnB, Couchsurfing jne.

1
1

Ühistranspordiga liikumisel tuleb arvestada, et näiteks tahtes käia Garmisch-Partenkircheni piirkonnas ja Berchtesgardenis, siis rongiga saab ainult läbi Müncheni. Ehk siis mäed seavad ühistranspordiga liikudes teatavad piirangud. Ja eks aega peab varuma ka ühistranspordi puhul, alati ei ole kõik ümberistumised väga kiired.

0
0

Küsimus oli-kuidas oleks kõige lihtsam Baierimaad avastada? Mina arvan, et kõige lihtsam on seda teha renditud autoga. Müncheni lennujaamas on erinevad autorendiga tegelevad firmad. Ma aastate eest kasutasin Europcari teenuseid. Tellisin ette auto ära ja sain lennujaamast kätte. Pool tundi pidin sabas seisma, suvine aeg oli. Külastasin Legolandi, Neuschwansteini lossi ja ehk midagi veel. Täpselt enam ei mäleta. Müncheni linnas olin ka mõned päevad ja seal liikusin juba ühistranspordiga. Auto andsin enne ära. Hotelli valisin metroopeatuse (S-Bahn või U-Bahn täpselt ei mäleta) lähedale. Majutuse võtsin läbi Booking.com-i.

0
0

Päris tõsiselt, kõige lihtsam on Baierimaad avastada jala - tõused püsti ja hakkad astuma, vajadusel rongile-bussile hüpates. Baierimaa on päris suur, pindalalt ca 1,5 Eestit ning sama võrdlusega võiks ka jätkata: kui mulle keegi välismaalane ütleks et ta tuleb Eestisse, majutub Tallinnas Ibises (10 min bussijaamast) ning soovib külastada Tartut, Pärnut ning Keila-Joad, siis soovitaksin talle kõiki kolme kohta ühistranspordiga minekut, kuna see on oluliselt mugavam ning odavam kui autot rentida ja sellele Tallinnas ning sihtkohas parkimiskohta otsida. Kui aga soovide nimekirjas on ka Kõrvemaa ja Alutaguse ning soov eri kohtades majutuda, siis soovitaksin jällegi pigem autot. Võin kihla vedada, et Tallinna Ibisest jõuab ka Tartu Raekoja platsile kiiremini pigem bussiga kui autorendifirmasse marssides ning kogu protsessi läbi tehes.

Minu soovitus olekski hübriid - Münchenit ning teisi suuremaid linnu või hea transpordiühendusega vaatamisväärsuseid (Nürnberg, Regensburg, Zugspitze, Starnberger See) külastada ühistranspordiga, eemalasuvate kohtade väisamiseks võtta aga päevaks-paariks rendiauto. Näiteks Getaroundi (meie Bolt Drive/Autolevi analoog) auto saab Münchenis rentida juba alates 25€ päev ning kui kui konto eelnevalt tehtud, siis sõidu alustamiseks kulub vaid 5 min. Sisustadki siis aja nii et nt 4 päeva käid jala ja rongi/metrooga ringi, 2 päeva aga rendiautos.

Võib ka vana kooli rendifirmadest võtta, aga siis pead selleks esindusse kohale sõitma ja seal aega kulutama ning hinnad ca 2x kõrgemad (alates 50€/päev) + kütus, + parkimiskulu. Baierimaa päevapilet maksab samas 27€ 5 inimesele...

5
0

Ühistransport. Rongiga liiklemine kiire ja mugav. Aasta eest sai lennanud Nürnbergi ja sealt rongiga ringi rännatud. Eelmisel aastal oli suvekuu kampaania. Ülimalt soodne kuupilet. Kindlasti leidub ka sel aastal miskit. Sel aastal kevadel lendasin ma Memmingeni ja sealt rändasin edasi rongiga Šveitsi ja siis Konstanzi linna. Väga väga hea liigelda. Rongipiletid mõttekas varakult ette osta. Ei ole üldse kulukas.

2
0

Minu kallutatud arvamus (olen käinud umbes 20+ korda Baierimaal): parim koht autoga seiklemiseks. Isegi Münchenis ja Nürnbergis saab igal pool parkida ja liigelda. Kui vaja, saab mööda kiirteid tunniga Alpidesse ja edasi väga heas korras mägiteid sõita. Autode valik Müncheni lennujaamas lai, hinnad soodsad, rendiautod heas korras. Mõned soovitused:

https://www.deutsche-alpenstrasse.de/en/home

https://www.romantischestrasse.de/en/

https://www.kehlsteinhaus.de/english/

Bamberg, Donauwörth, Nördlingen, Bayreuth, Regensburg, Oberaudorf-Bayrischzell otsetee :D, Nürnberg, Rossfeld Panorama (tasuline), BMW muuseum, Deutsches Museum, Olümpiaküla ja -staadion, Erding Therme, Ingolstadt Village jne. Neuschwanstein ülerahvastatud tavaliselt aga läbi võib käia. Auto vali pigem väiksem ja äkilisem kui suvaline pehme linnamaastur, sellega ebamugav nii kiirteel kui šikaanides. Viimane kord sain BMW Z4 soodsamalt kui suvalise VW Golfi, tasub küsida upgrade'i alati.

5
0

Ise pooldan autoga seiklemist aga olen ka sealkandis käinud seljakoti ja ühistranspordiga. Oli tegelikult päris äge. Ainuke, mis üllatas oli saksa täpsuse täielik puudumine raudteel (2021). Sõna otseses mõttes jäid kõik rongid millega sõitsin hiljaks. Paremal juhul 20 minutit. Halvemal varjandil üle tunni. Nii, et kui veel peaksin seljakotiga minema jätan samal päeval ümberistumised ära.

Kui ikkagi otsustad ühistranspordi kasuks, tõmba ÖBB ja DB app telefoni. Kogu sealkandis liikuva ühistranspori sõiduplaan alustades bussist, mis liigub külavahel lõpetades rahvusvaheliste rongidega koos piletikassaga on sul siis taskus. Head reisi!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased